19. EFI Connect Konferansı Yapıldı

34

Baskı şirketleri maliyetlerini azaltmak, üretkenliklerini arttırmak ve yeni pazar fırsatları yakalamak için en iyi yolları ararken çoğu, gelişmiş, entegre beceriler konusuna Electronics For Imaging, Inc.’nin  19.uncu yıllık EFI Connect Konferansında verdiği eğitimi alıyor. 23-26 Ocak tarihlerinde gerçekleşen, baskı endüstrisinin en büyük, en uzun süredir devam eden ve en etkileyici grup konferanslarından biri olan etkinlik, katılımcıların analog teknolojiden dijital teknolojiye geçişten faydalanmasına yardımcı olmak amacıyla en yeni eğitimleri almasını ve en son teknolojik ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olmasını sağladı. Connect’de aynı zamanda çok sayıda yeni EFI ürünü ilk defa tanıtıldı. Bunlar:

  • EFI VUTEk® HS125 Pro ve HS100 Pro Fast-4™ hybrid flatbed/roll modelleri, saatte 225 tabakaya kadar çıkan hızlarda, süper-hızlı, 4-renkli gri tonlamalı çeşitli modlar sunuyor. Bu da uzaktan farkedilebilen tabelaların ve grafikerin daha maliyet etkin ve gri tonlamalı şekilde üretilmesine imkân sağlıyor.
  • Bir soft signage yazıcı olan EFI VUTEk FabriVU® 340i, motor hızından veya kalitesinden ödün vermeden bütünüyle entegre edilmiş inline sublimasyon sunarak yüksek büyüme gösteren soft signage uygulamalarına daha düşük maliyetli giriş yapılmasına imkân sağlıyor.
  • EFI’nin gelişmiş, uçtan uca işletme ve üretim MIS/ERP iş akışları için 6.versiyon Enterprise Commercial, Midmarket Print, Publication, Quick Print, Packaging ve Corrugated Packaging Üretkenlik Paketleri.
  • EFI MarketDirect, baskı şirketlerine, sadakat programları, teklifleri, bültenler, anketler ve diğer müşteri iletişim programları konusunda kapsamlı yönetim sunma gücü veren yeni nesil bir çapraz medya müşteri sözleşme platformu.
  • EFI’nin en son satın aldığı, sağlam oluklu proses kontrol ürünü Escadayazılımı.
  • Versiyonlama ve değişken verili dijital baskı işinin daha fazla tahmin edilebilir olması için EFI iQuoteteknolojisi
  • Tasarımcılara Adobe® Illustrator®’de 3D giysileri değerlendirme ve kişiselleştirme özgürlüğü veren, moda tekstili alanı için bir plug-in aracı olan EFI Optitex 3D Design Illustrator.

Connect’te tartışılan ve müşteriler için sunulan yeni fırsatların birçoğu, süregelen dijital endüstriyel dönüşümün ardından baskı endüstrisi için olan bir pazarın yeniden tanımlamasını yansıtıyor. EFI CEO’su Guy Gecht, açılışta yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Yeni Baskıda önemli olan her türlü malzemeye muhteşem görüntüler eklemek. Yeni Baskı dijital inkjet teknolojisi ve otomasyon ile dördüncü endüstriyel devrim çağında çeşitli fırsatlar sunuyor.”

Gelişmiş inkjet yenilikleri ile birlikte üretim fırsatları

Hızlı, sürdürülebilir ve birinci sınıf kalite ile süper geniş formatlı inkjet görüntüleme teknolojileri Connect’de yine öne çıktı. Ayrıca müşterilerin hızla büyüyen soft signage ve endüstriyel ambalaj uygulamalarına geçmek için kullanabileceği teknolojiler de yer aldı. Etkinlikte sergilenen yazıcılar arasında EFI VUTEk FabriVU 340 soft-signage kumaş yazıcısı, VUTEk 3r bobinden bobine LED yazıcı, EFI VUTEk GS3250lx Pro hybrid LED yazıcı ve yeni EFI Pro 24f flatbed LED yazıcı bulunuyordu. EFI ayrıca, EFI Nozomi C18000 çok hızlı tek geçiş oluklu ambalaj baskı makinesinin yeni sanal gerçeklik demosunu da sergiledi.

EFI’nin ortağı Ricoh Americas Corp. Connnect’deki standında EFI inkjet teknolojisini sergilemenin yanı sıra çok yönlü, 65 inç genişliğinde EFI Pro 16h hybrid LED yazıcıyı gösteriyordu.

EFI Fiery teknolojisi ile modern dijital üretim baskısı

Ricoh, Xerox, Konica Minolta® Business Solutions U.S.A., Inc. ve Riso dahil çok sayıda ortak, EFI Fiery® dijital front end’leri (DFE’ler) kullanan baskı ünitelerini sergilediler. EFI ortaklarının çok sayıda yeni baskı ünitesinde kullanılan yeni, ölçeklenebilir Fiery FS300 Pro DFE platformunda, yüksek hızlı tabakave ultra yüksek hızlı sürekli besleme B1 üretim yapılabiliyor ve birinci sınıf renk, performans, kullanılabilirlik ve entegrasyon için yeni özellikler sunuluyor.

EFI ortaklarının yeni Fiery-tabanlı DFE’lerinde, çok sayıda Fiery Driven™ üretim cihazı için tek kontrol noktası olarak hizmet verebilen, yeni ön izleme, arama ve tekrar yazdırma işlevlerine sahip çok gelişmiş bir kullanıcı arayüzü olan yeni 6. Versiyon Fiery Command WorkStation® bulunuyor. EFI aynı zamanda, kısa süre sonra piyasaya çıkacak Fiery ürünlerini de sergiledi. Bunlar: Geniş ve süper geniş formatlı inkjet için Fiery Command WorkStation ile geniş ve süper geniş format inkjet için Fiery Navigator™ dashboard analitikleri.

Connect’in çözüm merkezine katılan diğer ortaklar şunlardı: 3M™ Commercial Solutions; Aberdeen Fabrics; Duplo; Enfocus; Esko; Kodak™; Motioncutter®; OneVision; The Print and Graphics Scholarship Foundation; Print ReLeaf; Progress® Software Corp.; SpencerMetrics; X-Rite® Pantone®; Xeikon; ve Zünd®.

EFI Connect’in kapsamlı konferans programında, 23 ülkeden gelen ticari baskı, tabela ve grafik, ambalaj ve üretim hattına dahil üretim yöneticilerinden oluşan hedef kitle için teknik, işletme yönetimi, pazarlama ve benzerlerini kapsayan 200’den fazla oturum gerçekleşti. Bu yılki konferansın özel esas noktaları arasında EFI’nin çığır açan Nozomi baskı çözümünün ilk iki kullanıcısı (Hinojosa Packaging Solutions CEO’su Eric Bacourt ile McGowans Print CEO’su Mal McGowan) ile yapılan bir çift röportajı da yer aldı.

Bu sene 19.uncu yılı olan EFI Connect, baskı ve ambalaj şirketleri için önemli yönetim sorunları ile teknik sorunlar konusunda derinlemesine, bilgilendirici eğitimlere katılmak isteyen tüm dünyadan baskı profesyonellerini çekti. Açık diyalog ve fikir alış verişi için ideal bir yer olan konferans, müşterilere eğitim oturumlarına katılmaları, deneyim kazanmaları, endüstri trendleri hakkında konuşmaları, iş arkadaşları ile ağ oluşturmaları, fikirlerini dile getirmeleri ve diğer insanlardan bir şeyler öğrenmeleri için değerli bir fırsat veriyor.

 

#EFI #Connect #EFIconnect #GuyGecht #Vutek #GenisFormat #SoftSignage