2018 için Sublimasyon Trendleri

39

Sublimasyon baskı, her tür işletme sahibi için hala çok popüler ve kârlı bir uygulama. Trendler ve talepler değişirken, bu ihtiyaçları karşılamak için teknoloji de gelişiyor. Floresan ve genişletilmiş renk skalasına sahip mürekkeplerle tüketici satın alma örneklerinden yola çıkılarak daha büyük format baskılar ve yeni fikirler doğuyor. 2018 yılı için sublimasyon piyasası öncekinden daha yenilikçi ve popüler hale gelecek. İşte, yıl boyunca satışlara yön vereceğini düşündüğümüz ve keşfedilmesi gereken birkaç alan.

Yastıklar

2017 yılında yastıklar çok popülerdi ve bu trendin devam edeceğini düşünüyoruz. Dekore etmesi kolay ve aynı zamanda hem kârlı hem de hiçbir zaman eskimeyen bir ürün olan yastıkları direk raftan seçebilir veya özel isteklere göre sipariş verebilirsiniz.

Boş olarak satın alabileceğiniz çok farklı yastık kılıfı türleri var. Saten, kadife, yünlü, tüylü yezeye sahip, kanvas, yapay kanvas ve payetli kumaşlar bunlardan sadece bazıları. Kumaşın doğal rengini tasarımınızın ana parçası olarak kullanabilirsiniz veya silme baskıyı istediğiniz renkler ve resimlerle donatılan yastığı tamamen kaplayacak şekilde yapabilirsiniz. İşlem tamamlandıktan sonra, yastığı doldurmak için önceden hazırlanmış bir dolgu yerleştirin. Böylece, insanların kesinlikle seveceği bir ürününüz olacak.

Küçük ve dekoratif yastıkların her zaman bir stili vardır. İlave ücret karşılığında kişiye özel harflerden oluşan veya diğer fotolu tasarımları ilave ücretle sunabilir veya kendi orijinal tasarımlarınızla raftan satış yapabilirsiniz. Spor fotoğrafları, okul fotoğrafları, doğum istatistikleri/duyuruları, aile adları, eğlenceli cümleler, tatil resimleri / sözleri ve hatıra yastıkları örnek olarak verilebilir.

“Denizkızı” yastıklar (ters çevrilebilir payetli olanlar) son 12 aydır piyasaları kasıp kavuruyor ve bu tür yastık kılıfları, sublimasyon kullanılarak sıklıkla kişiselleştirilebiliyor ve dekore edilebiliyor. Bunlar, özellikle isim ve fotoğraf eklediğinizde birinci sınıf fiyata sahip ürürler. Bazı işletmeler doğacak bebeğin cinsiyetine göre de satış yapıyor.

 

Giysi Trendleri

Bluzler, şapkalar ve ceketler her zaman giysi dekorasyon pazarının temel malzemeleri olacak ama sublimasyon daha yenilikçi ürünler geliştirmenize yardımcı oluyor ve çok amaçlı performans spor giysileri ile üniformalar için çok popüler bir uygulama. Sublime basılmış çoraplar da hem toptan satış hem de perakende müşterileri için talebe göre ürün olarak en üst sıraya çıktı.

Takımlar özelleştirilmiş çorapları formalarına eklemeyi seviyor. Önceden spor çorapları beyaz veya sadece tek renkli veya iki renkliydi ancak artık süblime baslımış çoraplarda renkli logolar ve takım renkleri, hatta resimler bile bulunuyor! Bunlar, parmak ucundan baldır kısmına kadar silme tasarımlarda oluşabiliyor veya stratejik olarak yerleştirilmiş resimler, kelimeler veya takım numaralarını içerebiliyor.

Sporcular ve fanları, üzerlerinde en sevdikleri oyuncuların fotoğraflarının baskılarının bulunduğu kişiselleştirilmiş çorapları seviyor. Çocuk spor giysileri için, takım fotoğraflarını çeken yerel fotoğrafçılar ile bağlantı kurulabiliyor ve her oyuncuya takım renklerinde desenlerin yer aldığı çoraplar sunulabiliyor. Sezon sonuna ve şampiyonalara kadar çıkmış takımlar arasında bunların iyi satıyor.

Bebek ürünleri pazarı da süblime basılmış giysiler ile odaklanılacak mükemmel bir pazar. Özellikle bereler giderek daha popüler hale geliyor. Bebekler ve küçük çocuklar için mükemmel seçim olan bu yumuşak, esnek dokuma şapkalar hem rahatlık sunuyor hem de sıcak tutuyor. Kolayca isim ekleyebilir, sevdiğiniz renkleri, karakterleri ve grafikleri seçebilir, bu ürünleri hem pratikleştirebilir hem de aileler için hatıra oluşturabilirsiniz. Berelerle önemli olaylar için hatıralar hazırlayabilirsiniz: çıkılan ilk tatil, her aya ait fotoğraflar, büyük anneye yapılan ilk ziyaret vb. Bunlarla birlikte, bebek tulumlarını ve setleri de dekore edebilirsiniz!

 

Bayraklar

Daha büyük baskılar yapmak sublimasyon ile bugünlerde artık çok daha kolay. Bu da bayraklara olan talebi yönlendirmeye yardımcı oluyor. Masa üstü sistemleri 33 x 48 cm maksimum baskı boyutu sunuyor.
Bu, genelleştirilebilir veya özelleştirilebilir olan bahçe veya çim bayrakları, araba bayrakları, masa bayrakları ve diğer daha kişisel bayrak uygulamaları için geçerlidir. İnsanlar favorileri olan takımları, ülkeleri, aileleri vb. desteklemek istediği sürece, bu tür bayraklar tarz olmaya devam edecek.

Daha büyük bayraklara olan talepte bir artış olduğunu görüyoruz çünkü süblime baskı yapanlar büyük format baskının beklenenden daha ekonomik olduğunu ve yeni fikir fırsatlarının çok daha fazla olduğunu anlıyor. Günümüzde, 25 inch sublimasyon printer evdeki çalışma ortamında çalıştırılmak için yeteri kadar küçük olmasının yanı sıra, 8 renk mürekkep içerebiliyor. Bu da, özel ürünlerin sunulmasına imkân veriyor ve kârlı hale getiriyor.

Bayraklar, işletmeler için tabela ve promosyonel dekor olarak kullanılıyor çünkü kolaylıkla logolar ve kurumsal renkler eklenebiliyor (8 renkli yazıcılar için genişletilmiş renk skalasında mürekkep setleri sayesinde). Bunlar esas olarak iç mekan ve soft signage uygulamaları için kullanılıyor ve işletme sahipleri renklerle dikkat çekiyor, mesaj iletiyor ve diğer tabela türlerine kıyasla maliyet açısından şok daha etkin oluyor.

Ev dekorasyonu için dekoratif bayrakların da popülerliği artıyor. Bunlar lisanslı spor takımlarından ülkelerin ya da dinlerin bayraklarına kadar dekora uyumlu modellerde, çizimlerde, aile isimlerinde ve daha fazlasında kullanılabilir.  Floresan renkler pratikte kumaşta ön plana çıkar ve dikkat çeker. Bu da bu uygulama için mükemmel olmalarını sağlar. Bu bayraklar siparişe göre kişiselleştirilebilir veya özelleştirilebilir, mevsimsel ya da tatil odaklı amaçlar, kutlamalar vb. için uyarlanabilir. İhtimaller sonsuzdur.

 

Çantalar

Piyasada artık çok daha fazla sublimasyona uygun çanta mevcut ve talebe doğrudan cevap veriyor.  Non-woven alışveriş torbaları kurumsal müşteriler için ucuz bir seçenek ve sublimasyona güzel renkler kazandırıyor. Daha ağır polyester veya poly kaplı kanvas alışveriş torbaları bile daha pahalı ama daha kaliteli ve genellikle işletmeler arasında favori.

İnce bezden sırt çantaları okullarda, spor takımlarında ve genç gruplarında çok satıyor. Bu ürünler, serigrafi ve vinil transferlerle dekore edilebiliyor ama bir süblime baskıcı olarak tam renkli ve/veya fotoğraf baskısı imkânı sunabilirsiniz. Bu da müşteriniz için değeri arttırıyor. Bu ürünler için hem perakende hem de toptan satış seçenekleriniz var. Spor takımları, kamplar, kulüpler jimnastik salonları ve diğer grup odaklı organizasyonlar, promosyon ürünleri olarak bu çantaları kullanıyor. Hatta bazıları bunları üyelerine satmaya çalışıyor. Bu nedenle, toptan satış teklifleri için size gelebilir.

Modayı amaca uygunluk ile kombine eden çok sayıda çanta mevcut. Bunlar arasında keseler ile omuz çantaları, sırt çantaları, laptop çantaları, çapraz çantalar, bebek çantaları vb. bulunuyor. Genel olarak her birinin resim, grafik, logo, marka rengi vb. baskıları yapılabilen bir paneli var. Bu şekilde promosyon ürünleri, kurumsal hediyeler, öğretmen hediyeleri, kişiselleştirilmiş okul ve/veya takım giysileri, bebek hediyeleri vb… haline gelebilirler. Ne kadar yenilikçi olursanız, satma potansiyeliniz o kadar fazla olur.

2018 yılının yeni başladığı bu günler, bu yıl için piyasalar hakkında düşünmek ve bazı somut sublimasyon stratejileri planlamak için mükemmel bir zaman. Bu trendler, başlamak için iyi bir yer ve işinizi büyütme konusunda yeni, daha yenilikçi şekillerde düşünmeye başlamanıza yardımcı olabilir.

 

Doğru çözümün seçilmesi

Eğer sublimasyon işine girmeyi düşünüyorsanız, sublimasyon sistemleri ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değiştiği için dikkat etmeniz gereken birkaç şey var.

Talep sınırlarını test eden daha küçük hacimler için, başlangıç ​​sistemleri en ucuz ve en iyi seçimdir. Ricoh ile ortaklaşa tasarlanan ve popüler gelişmiş teknoloji ile donatılmış GelJet line, Sawgrass’ Virtuoso SG400 (A4) ve SG800 (A3+) yazıcıları ürün dekore eden teknolojiler arasında en düşük başlangıç maliyetine sahip ürünler. Tümü göz alıcı 1200 x 1200 dpi baskı ve HD fotoğraf kalitesinde üretim yapıyor. Ürünlerde aynı zamanda bütünleşik bir kendi kendine temizleme işlevi bulunuyor ve bu sayede yazıcılar en iyi performansta çalışırken minimal güç sarf ediliyor ve mürekkep sarfiyatı en düşük seviyede oluyor.

Sawgrass, yüksek hacimli, yüksek çözünürlüklü baskı için, endüstride boyutunun bütünüyle entegre edilmiş ilk sublimasyon baskı çözümü olan VJ 628 8 renkli yazıcıyı geliştirdi. Benzersiz verimlilikte daha parlak, daha yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edilmesini sağlayan, kullanım kolaylığı, destek ve daha düşük görüntüleme maliyetleri sunan Virtuoso 25” HD Ürün Dekorasyon Sistemi fotoğraf, güzel sanatlar, tabela ve yüksek hacimli kişiselleştirme ile özelleştirme için ideal ve 24 inç ürünlerde silme ve 1440 x 1440 dpi’ye kadar çözünürlük sunuyor.

Uygulamalarda kişiselleştirilmiş hediyeler, mobilya ve dekorasyon ürünleri, giysi dekorasyonu, sert yüzey, mallar, iç mekan tabela ürünleri, promosyon ürünleri ve güzel sanatlar ürünleri bulunmakla birlikte kullanılabilen polyester kumaşlar veya polimer kaplı sert malzemeler arasında alüminyum paneller ile insertler, döşemeler, ağır kartonlar ve ahşap plakalar, kahve kupaları, akrilik, cam, arduvaz ve takviyeli fiberglas plastik bulunuyor.

Bu potansiyel gelir elde etme fırsatları Sawgrass’ın her ikisi de yenilikçi girişimcilerin tasarımları internete bağlı bir bilgisayardan veya tabletten hızlı ve kolay bir şekilde üretmesine yardımcı olan CreativeStudio Online Designer ile Virtuoso Print Manager’dan oluşan yenilikçi yazılım paketi CreativeStudio ile donatılabilir. Kullanımı kolay, baskıya hazır tasarımlar dakikalar içinde oluşturuluyor, binlerce şablon ve görselle dolu arşivi neredeyse tüm pazarlarda ya da uygulamalarda uygulanabilir. CreativeStudio her türlü Virtuoso sistemi ile birlikte satılıyor.

Sawgrass’ın SG400, SG800 ve VJ 628 yazıcılar için kullanılan ilk evrensel baskı yönetim yazılımı olan Virtuoso Print Manager, optimal baskı kalitesi ve üretim verimi için tek bir çözüm sunuyor. Bu yazılım, PowerDriver, CreativeStudio Print Manager ve WinProfile / MacProfile ICC profil çözümlerinin en iyi özelliklerini güçlü ve kullanımı kolay tek bir RIP-like uygulamada birleştiriyor. Virtuoso Print Manager, hem Windows hem de Mac OS için kullanılabilen CorelDraw, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator ve CreativeStudio tasarım yazılımı ile mükemmel renkli çıktıların elde edilmesini çok daha kolaylaştırıyor. İş ya da görsel yerleştirmenin, özelleştirilebilir ön ayarların, çok dilli kullanıcı arayüzünün, dosya ve web-to-print iş akışlarının ve daha fazlasının olduğu gelişmiş özelliklere sahip düzenli üretim yapılır.

Bütünüyle entegre edilmiş sublimasyon çözümleri konusunda daha fazla bilgi için: www.sawgrassink.com.

 

#Sublimasyon #SublimeBaski #Promosyon #SawgrassInk #Sawgrassink #HediyelikEsya #Kisisellestirme