4T Elektronik DBS Dilli NeoTitan’ı Seçti

5

PRODİGİTAL Endüstriyel Baskı Makinaları Grup Sorumlusu, Yasemin Sönmez, Gaziantep’te gerçekleşen Dilli Neotitan yatırımı ve 4T Elektronik Dijital Baskı Sistemleri Şirketi ve Dilli şirketkinin diğer ürünleri ile ilgili olarak şu bilgileri veriyor:

Gaziantep’te bulunan 4T Elektronik firması 2012 yılında kurulmuştur. Şirketin yeni yapılanmada; üretim grubunun başında Oktay Özkan  satış servis ve yedek parça grubunda ise Candan Şenay ve Erdal Özdemir sorumluluğu yüklenmiştir. Firma dijital baskı sektöründeki lider firmalara  alternatif ekipman desteği, sarf malzeme ve servis hizmeti vermektedir. Gelişen teknolojilerle birlikte bölgede yeni yatırımlara ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır.

Şirket, bölgede fason Endustriyel Dijital Baskı üretimi kararı aldıktan sonra satış grubu ile üretim grubunu tamamen ayırmıştır. Satış grubu Prodigital firmasının bayii makinalarının satışlarına devam etmektedir. Ayrıca kopyalama sektöründe hizmet verdiği için bu makinaların servis ve yedek parça hizmeti devam etmektedir.

Şirketin, Prodigital firması ile olan birlikteliği müşterilerinin ve bölgenin artık rulodan ruloya ve sert zemin UV baskı teknolojilerine olan talebiyle başlamıştır. Baskı sektöründe alternatif olarak müşterilerine ekipman ve malzeme desteğinin yanı sıra üretimlerinde de çözüm ortağı olarak hizmet vermeyi amaçlamışlardır. Bu nedenle Dünyaca ünlü Koreli UV baskı makinesi üreticisi DİLLİ firmasının endüstriyel UV baskı makinalarına yatırım yapmayı tercih etmişlerdir.

dilli_appDİLLİ NEOTİTAN 2504DW-V Endustriyel Dijital UV Baskı makinası ile 250 cm baskı eninde rulodan ruloya ve tabaka malzemelerde ise boy kısıtlaması olmaksızın baskı yapabilmektedirler. Firma, UV Baskı makine yatırımları ile sektöre ve bölgeye yeni boyut kazandırmayı hedeflemektedir. Makinanın üzerindeki  Beyaz ve Lak özelliği sayesinde Gaziantep ve çevre illlerde Ahşap, Kapı, Panel, Cam, Mutfak /Banyo dolap kapakları, Çocuk/Genç odalarının duvar ve dolap kapaklarında, Endustriyel Tekstil kumaşları, Endüstriyel Reklam- vs gibi sektörlerde ön planda yer alacagı öngörüsündeler. 7/24 endüstriyel olarak stabil çalışabilme özelliği makinayı tercih etmelerinde önemli etkenlerden biri olmuştur.  Gaziantep Bölgesinde özellikle tekstil, teknik tekstil , suni deri üreticilerinin yoğun olması sebebiyle 4T elektronik yetkilileri makinanın ilgili sektörlere fason UV baskı işlerinde de kullanılabileceklerini belirtmişlerdir.

İnşaat sektörü, Ahşap Sektörü, Cam sektörü, Deri ve ayakkabı sektörü, dekorasyon ve perde sektörü, reklam ,promosyon sektörü, ambalaj ve matbaa sektörü, halı sektörü gibi sektörlere ön işlem ve son işlemi yapılmış fason UV üretimleri yapmayı hedeflemektedir. Bu makine ile beraber endüstriyel UV LAK Hatları ve kurutma sistemlerinin de yatırımlarına başlanmıştır.

nt250dwDİLLİ MARKA Endüstriyel Dijital UV Baskı Makinalarının diğer serileri;

DİLLİ Neosun serisi NS HB2504D-W2X/HB3204D-W2X : Kyocera UV baskı kafasına sahip son teknoloji üretilmiş  Hybrid makinedir.  Tabaka ve Rulodan ruloya baskı yapmaktadır. 6 kafa ( 2558 nozzle) , Max baskı hızı 170 m2/saat. Rulo malzemelere ( Folyo ,Suni Deri, PP, Duvar kagıdı ,Teknik Tekstil vs.) ve endüstriyel alanda sert yüzeylerde Cam, seramik, metal, ahşap, MDF, Karton ,Oluklu Mukavva, Akrilik , Dogaltaş , EPS –Yalıtım Malzemeleri   vs. gibi malzemelere de baskı  yapabilmektedir.

Neotitan RTR5006D/RTR5004D/RTR5004D-W2 : 5 metre eninde , Rulodan ruloya baskı yapabilen endüstriyel UV baskı makinası   250m2/s baskı hızına sahip makine KM 1024i baskı kafaları kullanılmaktadır.

Neotitan 3204D -RTR : 320 cm eninde ,Rulodan ruloya baskı yapabilen endüstriyel UV baskı makinası   150m2/s baskı hızına sahip makine KM1024i baskı kafaları kullanılmaktadır.

Neotitan HYBRİD Serisi; 160cm,250 cm,320 cm eninde ve istenilen uzunlukta hem tabaka ve hem de rulodan ruloya baskı yapabilen UV baskı makineleridir. Konika Minolta 1024 baskı kafası kullanılmaktadır.

DİLLİ Dijital UV Baskı makinaları DRUPA 2016 fuarında 30 Mayıs -10 Haziran 2016 tarihlerinde Hall No: 10 A21 Standında sergilenecektir. Müşterilerimizi yeni makinaların lansmanına bekliyoruz.

#dilli #uv #drupa #drupa16 #neotitan #yaseminsonmez #prodigital #hybrid #endustriyelbaski #cambaski #tasbaski