AGFA Ailesine 2 Yeni Üye Daha Katıldı

Türkiye’ de Matset A.Ş. ‘ nin distribütörlüğünü başarı ile devam ettirdiği AGFA markası, baskı teknolojileri, sağlık-medikal ve endüstriyel ürünler gibi pek çok alanda hayatımıza yenilikler katmaya devam ediyor.

Tuğrul Turgay, İnkjet Satış Müdürü, Matset A.Ş.

Merkezi Mortsel Brüksel’ de bulunan şirket, ilk kurulduğu 1867’ den bu yana Kanada, ABD, Almanya, Fransa ve Brezilya gibi pek çok ülkede üretim tesisleri kurmuş ve toplam 12.000 çalışanıyla dünyada 40’ ın üzerinde ülkede satış organizasyonlarını kendi yöneten kurumsal bir yapı haline gelmiştir.

Dünyanın en büyük mürekkep üreticilerinden biri olan AGFA Graphics şirketi, 2009 yılında Kanada’ da bulunan Gandi’ yi satın alarak, inkjet makine üreticisi konumuna geldi.

Film, kalıp gibi konvansiyonel görüntüleme ve baskı teknolojileri konusunda lider olan firma, güçlü altyapısı ve bilgi birikimi ile inkjet dijital baskı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Dünyada mürekkep, yazılım ve makineyi ( Jeti ) aynı çatı altında üretebilen tek üretici konumunda olan markanın, Inkjet baskı makineleri segmentinde yer alan Jeti’ nin yanı sıra, geçtiğimiz günlerde Anapurna serisi makinelerine 2 yeni model daha eklendi.

Yeni LED teknolojilerinde ihtiyaç duyulan hızlı kürlenebilir yapıya sahip Agfa mürekkepleri ve baskı kafalarının çalışma algoritmalarını belirleyen Agfa’ nın kendi mürekkeplerine uygun geliştirdiği wave-form ( dalga formu ) yazılımları ile üstün başarı sağlanan Anapurna serisi, 2 yeni modeli ile ürün çeşitliliğini arttırıyor.

Anapurna H1650 iLED ve H3200 iLED

Agfa’ nın, endüstriyel baskı makinesi standardından ödün vermeden, H2050 ve H2500 modellerinde olduğu gibi aynı teknolojiyi kullanarak, yalnızca baskı eni düşürülen H1650 modeli için Agfa’nın fırsat makinesi demek yanlış olmaz.

Yeni Agfa Anapurna H1650 iLED, özellikle üretim için küçük alana sahip işletmeler ve Agfa standartlarında UV baskı teknolojisi ile tanışmak isteyen işletmeler için saatte 63 m2 hızı ve 1.65 m . genişliğinde ve 3.20 m. uzunluğunda malzemelere baskı kabiliyeti sayesinde vazgeçilmez olacaktır.

 

16 Watt/cm2 LED UV lambaları ile donatılan H1650, düşük enerji gereksinimiyle yüksek üretkenlik sağlayacaktır. Açılı pozisyonlanmış UV lambaları sayesinde ise ışık yansımalarını engelleyerek, mürekkebin kafa üzerinde kürlenmesi olasılığını ortadan kaldırmıştır.

Agfa mürekkepleri ile uyum içinde çalışan ve hızlı ateşleyebilen ( fast-firing ) kafa yapısı sayesinde ise yüksek üretim düzeyinde bile en iyi performans sağlanacaktır.

4.5 cm. yüksekliğinde 160 cm. genişliğinde malzemelere kenarlıksız baskı yapabilme kabiliyetine sahip H1650,  beyaz mürekkebi sayesinde baskı üzeri ve baskı altı gibi uygulamalarda üstün başarı sağlıyor.

Anapurna ailesinin diğer modellerinde de yer alan “Double Strike” özelliği sayesinde backlight malzemelerde ışık geçirgenliğini en aza düşürerek baskılara keskinlik ve canlılık katacaktır. Gerçek 720 x 1400 dpi baskı çözünürlüğü ile yazı karakterlerinde 4 puntoya kadar detayları kaybetmeyeceksiniz.

 

Ailenin diğer yeni üyesi H3200 iLED modelinde ise kusursuz malzeme akışının sağlanabilmesi için geliştirilmiş endüstriyel yapıya sahip besleme ve sarma üniteleri, geniş ebattaki malzemelerinizde tam performans sağlayarak firesiz ve hatasız üretim yapabilmenize olanak sunuyor.

 

Açılı pozisyonlanmış UV lambaları ve elektrik kesintisine karşı 6 gün korumalı dahili güç ünitesi sayesinde, kafalarda sonradan oluşabilecek hataları önlüyor.

Baskı sırasında kullanıcı hatalarına karşı otomatik güvenlik sağlayan sensörler, yetkisiz müdahale karşısında baskıyı durdurarak oluşabilecek zararları ortadan kaldırıyor.

316 cm. malzemeye kenar boşluksuz baskı yapabilme kabiliyeti yeni H3200 modelinin üstün özelliklerinden bir diğeri.

Tüm Agfa baskı makinelerinde olduğu gibi Anapurna H3200 modelinde de kullanılan yüksek performanslı ve düşük maliyetli Agfa mürekkepleri, özellikle iç mekan uygulamalarında uluslararası standartların çok üstünde güvenlik özellikleri taşıyan ve kimyasal olarak 1999/13/EC standardı VOC değerlerine uygun özellikler sunmaktadır. Bu sayede, hastane, okul, çocuk odası vb. uygulamalarda uluslararası standartları gözeterek üretim yapma imkanına sahip olmuş olacaksınız.

HP Indigo, Scodix ve Massivit 3D gibi pek çok dünya devi teknoloji markalarını bünyesinde bulunduran Matset A.Ş. güvencesi ve tecrübesi ile tüm Agfa Jeti ve Anapurna serisi makinelere Türkiye’ de sahip olmak ve uluslararası standartta hizmet almak artık mümkün. Agfa kalitesinde üretim hayallerinizi ertelemeyin.

 

#Agfa #Matset #TugrulTurgay #inkjet #Anapurna #Scodix, Massivit