Artsan Digital Oval Printer Yatırımı Yaptı

6

Protexjet Digital Oval Printer Endüstriyel Dijital Emprime baskı makinası Prodigital tarafından ARTSAN Transfer’e kuruldu ve üretime başladı.

Makine 16 adet (8×2) Endüstriyel Fuji Dimatix Starfire baskı kafası kullanıyor. 63×83 cm baskı ebadına sahip makine her türlü küçük parça ve büyük parça baskılar yapabiliyor. Protexjet dijital oval printer’a ilişkin Prodigital tarafından paylaşılan bilgiler şöyle:

Protexjet-Oval“Makina emprimecilerin hızına hız katmakta ve istedikleri kadar rengi aynı anda fotoğraf kalitesinde basabilmelerini sağlamaktadır. Film kalıp ve paylama gibi maliyetleri en aza düşürmüştür. Makinanın baskı kafaları şu anda dünyanın en dayanıklı kafalarıdır.Kafalar parçalanıp temizlenebilmekte ve parçaları ihtiyaç duyulduğunda değiştirilebilmektedir.Kafa maliyeti uzun ömürden dolayı çok azdır.1200×1200 dpi baskı çözünürlüğüne sahiptir. Kurulan makinada Huntsman’ın pigment baskı boyaları kullanılmaktadır.Bu boyanın renk haslığı ışık ve sürtünme haslıkları oldukça yüksektir. Yıkama haslıkları dispers boyaya yakın çıkmaktadır. Makine Endüstriyel sisteme sahip olduğundan saatte 400-700 parça baskıyı yapabilmektedir.Günlük ortalama çalışmayla 5000 – 6000 parça ürün yapabilmektedir. Kısa bir sürede Emprime sistemlerinin bu makinalara dönüşmesi beklenmektedir.”

#ovalprinter #tekstil #dispers #pigment #emprime #tekstilbaski #prodigital