BTC Bilgi Teknolojileri Marka Portföyünü DGI ile Genişletti

7

BTC Bilgi Teknolojileri, süblimasyon ve direkt kumaşa baskı segmenti için DGI ürünlerini Türk pazarına sunmaya başladı. BTC kısa süre önce başlayan işbirliğini hemen gerçekleşen satış ve siparişlerle realize etmeyi başardı.

Türkiye dijital baskı sektörüne sunduğu teknolojik çözümler, sarf malzemeler ve satış sonrası hizmetleri ile pazarda güçlü konumda bulunan BTC Bilgi Teknolojileri yeni bir hamle yaparak ürün gamını genişletti. Tekstil baskı alanında küresel pazarın lider markaları arasında bulunan DGI artık BTC portföyünde yer alıyor. BTC böylece açıkhava reklamcılığı, promosyon ve tekstil baskısı alanında müşterilerine sunduğu çözümlerin kapsamını genişletti.

DGI firmasını ve ürünlerini uzun süredir yakından takip ettiklerini söyleyen BTC Bilgi Teknolojileri Satış Müdürü Ufuk Mercan, iki firma arasındaki işbirliğinin nasıl başladığını şöyle anlattı; “DGI’nin son 3 yılda Türkiye ve Avrupa pazarına yönelik stratejileri değişti ve geçmişe göre daha rekabetçi ürünlerin üretimine başladı. BTC olarak iki yıl önce firma yöneticileri ile bir araya gelerek ürünleri hakkında bilgi aldık ve değerlendirmelerde bulunduk, Türk tekstil piyasasının ihtiyaçları konusunda kendilerini bilgilendirdik.  DGI’nin direkt kumaşa ve süblimasyon baskıya yönelik hazırlamış olduğu dijital baskı makinalarını ürettiği Güney Kore’deki tesisini inceledik. Burada baskı makinalarında kalite ve istikrarlı çalışma alanında testlerini yaptık ve başarıyla geçtiklerini gözlemledik. Ayrıca, DGI’nin halihazırda ürettiği ürünlerini bir yıldan uzun bir süredir İstanbul merkezimizde test ettik. Bu kapsamlı süreç iki firmayı daha da yakınlaştırdı ve işbirliği ile sonuçlandı.”

Küçük ve Orta Ölçekli Firmalar DGI Çözümleri ile Kazanacak

BTC-Ufuk-MercanUfuk Mercan, DGI’nin BTC çatısı altında Türkiye’de dijital süblimasyon kağıt ve direkt kumaşa dijital baskı segmentlerine hitap edeceğini açıkladı. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yatırım güçlerine göre, Avrupa menşeli tekstil dijital baskı makine markalarının fiyat bakımından ortalamanın üstünde bir seviyede olduğuna dikkati çeken Mercan, DGI’nin ürettiği endüstriyel dijital baskı makinalarının ise bu işletmelerin kolaylıkla karşılayabileceği maliyetlerle sunulduğunu vurguladı. Mercan; “Bunun doğru bir strateji olduğunu, bir tekstil üreticimizin bu sene Mart ayında DGI Kore üretim tesisini gezerek hem süblimasyon hem de direkt kumaşa baskı makinalarından çoklu sipariş vermesi gösteriyor. Verilen siparişlerin büyük bir kısmı müşterimize teslim edilerek kurulumu gerçekleşti, hatta üretime başlandı” dedi.

DGI ile kapsamlı bir işbirliğinin başladığının altını çizen Ufuk Mercan, BTC’nin teknik servis elemanlarının DGI mühendislerinden gerekli olan bütün makine eğitim ve sertifikasyonlarını aldığını açıkladı. Mercan, BTC tarafından satılacak olan bütün DGI makinalarının servis ve teknik desteklerinin kendileri tarafından hızla ve kaliteli olarak sunulacağını dile getirdi.

BTC’nin portföyündeki ürünlere daima büyük ilgi olduğunu söyleyen Mercan, bu nedenle hem bu yıl hem de önümüzdeki yıl satış grafiklerinin artmasını beklediklerini ifade etti. Mercan, müşterilerin makine satış sürecinde fiyat avantajının yanı sıra, daha önemli olan satış sonrası Teknik destek ve Tekstil sektörünün ihtiyaç duyduğu Kalibrasyon ve Profil hazırlama konularında da,  engin bilgi birikimi ve uzman kadrosu ile müşterilerinin daima yanında olacaklarını aktardı.

FESPA 2015 Yeniliklerimize Sahne Oldu

Ufuk Mercan, 18-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen FESPA 2015 fuarında, BTC’nin ürün portföyünde yer alan ve her biri farklı segmente seslenen Roland, DGI, AVA, ChamPaper, Ergosoft ve Sensient markalarının katıldığını belirtti. FESPA 2015 fuarının ilk iki gününde beklentilerini altında bir ziyaretçi kitlesinin görüldüğünü söyleyen Mercan, buna karşın fuarın son iki gününde bekledikleri ilgiyi yakaladığını kaydetti. Mercan, genel olarak FESPA fuarında Türkiye’den ziyaretçi sayısının düşüklüğünü bu sene tekstil sektöründe yaşanan sıkıntıya ve 2015 Kasım‘ında 4 yılda bir düzenlenen ITMA Fuarının olmasına bağladı. Tekstil üreticilerimizin yüzlerini Orta Avrupa ve Rus pazarındaki düşüklükle birlikte Batı Avrupa pazarına yönlendirmesi gerektiğini ve burada da kalite ve hizmette ödün verilmemesi gerektiğini belirten Mercan; “BTC olarak temsil ettiğimiz tüm markalar ve bunlarla birlikte sunmuş olduğumuz çözümler Avrupalı tekstil markalarının onay vermiş olduğu hizmetler bütünüdür’ dedi. Mercan, Avrupa ile çalışmak ve onların istediği kalite ve standartlarda ürünler üretmek için BTC’nin daima müşterisinin yanında olduğunu ve onları bu zor günlerinde destekleyecek ürünlere, bilgi birikimine ve büyük bir kadroya sahip olduklarının altını çizdi.

BTC ekibi olarak Fespa’da temsil ettikleri markaların Standlarında hazır bulunduklarını söyleyen Mercan, SENSIENT firmasındaki çok önemli 2 yeniliğe dikkat çekti. Mercan; “Sensient,  sektörde AR-GE ve ÜR-GE konularında en çok yatırım yapan  firmadır. FESPA öncesi yapmış olduğu anlaşma ile İngiliz menşeili XENNIA firmasını bünyesine katarak, ürün gamını su bazlı dijital direkt baskı boyaları olan REAKTIF, ASİT VE DİSPERS ile genişletti. Diğer bir yenilik ise, son 6 yıldır zirveden olan ve rakiplerinden daima üstün olduğunu kanıtlayan ELVAJET serisi süblimasyon boyalarının bir üst kalite seviyesi olan SWIFT Serisi Elvajet boyalarını fuar boyunca ziyaretçilerine tanıtmış olmasıydı. Baskı kafalarında çok daha yüksek verimlilik ve akışkanlıkla çalışma imkanı sunan, performansı oldukça yüksek olan SWIFT Boyalarımızı Türkiye’de çok hızlı bir şekilde müşterilerimize kurmaya başladık’’ dedi. Mercan sözlerini şöyle bitirdi; “Yine geleceğin en çok konuşulacak teknolojilerinden biri olan Tekstil PİGMENT Dijital Baskı boyaları konusundaki son gelişmeleri de FESPA fuarında müşterilerinin beğenisine sunan Sensient, hem Plotter hem de Endüstriyel tüm Dijital Baskı Kafaları için üretmiş olduğu Süblimasyon, Pigment, Alpha serisi boyaları ile müşterilerini etkilemeyi başardı.“