BTC ve Armor Yeni Nesil Baskı Boyaları İçin İşbirliği Yapıyor

4

BTC Bilgi Teknolojileri, yeni nesil dijital baskı boyalarının geliştirilmesi için Armor SA ile işbirliği yapıldığını duyurdu. Yapılan lansman toplantısında BTC markalı yeni nesil boyaların sürdürülebilirliğe katkısı ve daha az su kullanımı hedefleri vurgulandı.

BTC Bilgi Teknolojileri, Armor Group firmalarından Armor SA ile başlattığı işbirliğini sektöre duyurdu. Endüstriyel baskı boyaları alanında küresel çapta bilinen bir marka olan Armor, bu işbirliği kapsamında BTC ile birlikte, BTC markası adı altında boya geliştirilmesinde yer alacak. BTC sürdürülebilirlik ve daha az su tüketimi konularındaki yaklaşımına uygun olarak yeni nesil boyalar geliştirerek, Türk ve dünya tekstil endüstrisine sunacak.

BTC 25. Yılını Kutluyor

Lansmanda BTC Bilgi Teknolojileri firma sahibi Nurten Ergün, Satış Müdürü Ufuk Mercan ve Finans Yöneticisi Ercan Ergün’ün yanı sıra, Armor SA’nın CFO’su Marc Jacobs ve CEO’su Miro Vanek dahil olmak üzere üst düzey isimler hazır bulundu. Nurten Ergün, BTC’nin sektörde başarılarla dolu 25 yılı geride bıraktığına değinerek, sürdürülebilirlik ve susuz üretim konularına değinen öncü bir firma olduklarının altını çizdi. Armor SA’dan Marc Jacobs ise yaptığı konuşmada, Armor’un köklü bir firma olduğunu ve 7 farklı iş alanında olduğunu anlattı. Jacobs, BTC ile başlayan işbirliğinin kendilerine de yeni ufuklar açtığını dile getirdi.

BTC ve Armor aynı duyarlılığı paylaşıyor

Armor ile işbirlikleri hakkında detaylı bilgi veren Ergün, sürdürülebilirliğin sadece tekstil endüstrisinin değil bütün dünyanın en önemli konularından biri haline geldiğini söyledi. Ergün; “Artık ciddi ölçüde hissedilir biçimde su kaynaklarımız tükeniyor veya kirleniyor. Su kullanımı bu hızla devam ederse, çok uzun olmayacak bir zaman içinde su yoksunluğu bütün dünyada hep birlikte hissedilecek” dedi. Ergün, BTC’nin tekstil dijital baskı teknolojileri ve ürünleri konusunda 10 yıldır susuz üretim üzerine araştırmalar yaptığını ve tecrübe kazandığını hatırlattı. Fransa merkezli küresel ölçekli bir grup olarak Armor Group’un kendileri ile aynı duyarlılığa sahip olduğunun altını çizen Ergün, bu nedenle iki kurum arasındaki partnerliğin çok verimli sonuçlar oluşturmaya başladığını duyurdu.

Susuz baskı teknolojileri ve kullanılan suyun geri dönüşümü konularına değinen Ergün, BTC’nin bu konudaki öncü çalışmaları nedeniyle takip edilen bir firma olduğunu vurguladı. Armor ile birlikte çok daha farkı çözümleri pazara sunarak sektöre katkı sağlayacaklarına inandığını dile getiren Ergün sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu konuda başlattığımız çalışmaları arttırarak sürdürüyoruz. Elbette, temel hedefimiz suyun ve zararlı kimyasalların kullanılmadığı daha sürdürülebilir ve daha yenilikçi çözümlerdir. Bu konudaki ilk ürünlerimizi pazara sunmaya başladık ve aldığımız geri dönüşler bizleri sürdürülebilir ve su tüketimini engelleyen ya da minimize eden çözümler geliştirme konusunda daha fazla cesaretlendiriyor.”

FESPA Eurasia 2018’de yeni baskı boyaları tanıtıldı

FESPA Eurasia 2018 fuarına katılan BTC Bilgi Teknolojileri, burada yeni çözümlerine yer verdi. Sign Istanbul 2018 fuarında ilk kez gösterdiği BTC çözümleriyle üretilmiş olan Frida Kahlo imajı, FESPA Eurasia’da da büyük ilgi gördü. BTC markasını taşıyan yeni nesil tekstil dijital baskı boyaları ve su bazlı süblimasyon boya ile baskı yapılabilen alüminyum levhalar ziyaretçilere sunuldu. Özellikle yurtdışı ziyaretçilerinin sayısının ve çeşitliliğinin artışı dikkat çekerken, ziyaretçilerle önemli iş görüşmeleri kayda geçti.

 

#BTC #Armor #Tekstil #TekstilBoyalari #FESPAeurasia #NurtenErgun #BtcBilgiTeknolojileri #inkjet #sublimasyon