Temiz İş Ofset, SCREEN 520HD Mono Dijital Baskı Makinesi Yatırımı Yaptı

1

Kullanım kılavuzu baskısında önde gelen matbaalardan Temiz İş Ofset, SCREEN’in yeni monokrom ticari dijital baskı makinesi ile hem dünyanın ilk kurulumunu gerçekleştirdi hem de üretim verimliliğini artırdı.

Temiz İş Ofset dijital baskı kapasitesini artırmaya karar verdiğinde SCREEN Truepress Jet 520HD Mono’ya yatırım yapmasının başlıca sebepleri kullanım kolaylığı, daha az fire, mükemmel baskı kalitesi ve daha düşük sayfa başı maliyet oldu. Temiz İş Ofset, SCREEN’in daha yüksek hızlar ve daha düşük maliyet sunan yeni monokrom yüksek hızlı ticari dijital baskı makinesini dünyada ilk satın alan şirket oldu.

Temiz İş Ofset için bu ikinci SCREEN dijital inkjet baskı makinesi yatırımı, aslında… Matbaa 2019 yılından beri TruepressJet L350 UV dijital inkjet etiket baskısı ile çalışıyor. Matbaanın etiket baskısının yanı sıra ana faaliyet alanı çamaşır makinesinden, fotoğraf makinesine kadar çok çeşitli markalar için kullanım kılavuzu üretimi. Müşteri taleplerinin daha kısa baskı tirajları ve daha kısa teslim sürelerine yönelmesiyle Temiz İş Ofset de dijital bir ticari baskı makinesi yatırımı kararı aldı. SCREEN’in yakın zamanda piyasaya sürülen monokrom Truepress Jet 520HD’sini kalitesi ve maliyet etkinliği nedeniyle seçtiğini anlatan Temiz İş’in yönetim kurulu üyesi Ufuk Akman, yatırıma ilişkin şu bilgileri paylaşıyor:

“Değişen müşteri taleplerini karşılayabilmek daha fazla esneklik gerektiriyor, bu yüzden dijital baskıya yaptığımız yatırımı artırmaya karar verdik. Müşteri taleplerine cevap süresi müşterilerimiz için ve dolayısıyla bizim için çok önemli. Sıkı teslim tarihleri ​​ve yüksek standartlar belirleyen büyük uluslararası şirketler için çalışıyoruz. SCREEN Truepress 520 Mono, bu kriterleri karşılamamızı sağlıyor.”

Müşterileri depolama maliyetlerini en aza indirmeye çalışırken ve baskı tirajları küçüldükçe, hızlı büyüme yaşayan ve 250’den fazla kişiyi istihdam eden aile şirketi için dijital baskı giderek daha önemli hale geldi. Akman, SCREEN mono baskı makinesinin bir diğer önemli avantajının kullanım kolaylığı olduğunu söylüyor. “Daha az insan gücü gerektiren dijital baskı ile mevcut deneyimli çalışma arkadaşlarımızla büyümeye devam edebiliriz” diyor.

SCREEN’in Türkiye distribütörü Elektroser Genel Müdürü Öncü Güyer ise Temiz İş’in dijital baskıya yaptığı yatırımın, dijital baskı makinelerine giderek artan bir hızla geçiş yapan mevcut Türk baskı pazarındaki trendlerin bir göstergesi olduğunu, söylüyor.

#dijitalbaskı #temizişofset #Screen #inkjet #UVinkjet #TemizIs #UfukAkman #Elektroser #TruepressJet