Canon Europe @FESPA Global Print Expo

3

Canon Europe, 15- 18 Mayıs tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen FESPA 2018 Global Baskı Fuarı’nda (FESPA Global Print Expo) grafik üreticilerine büyüme fırsatları yakalayacakları geniş format üretim çözümlerini sundu.

Canon Europe, dijital baskı ve reklam sektöründeki profesyonelleri, karar alıcıları ve teknik uzmanları bir araya getiren FESPA Global Baskı Fuarı’nda, rulodan ruloya ve düz yatak baskı, kesme ve iş akışı otomasyonu için geliştirdiği son teknoloji çözümlerini sergiledi. Standında, baskı ve pazarlama hizmet sağlayıcılarının (BHS/ PHS) verimliliklerini artıran yeni ürünlerine de yer veren Canon, geniş ürün yelpazesiyle müşterilerine ilham verdi.

Canon Europe, standında rulodan ruloya yazıcıları arasında yer alan UVgel teknolojisiyle üretilmiş Océ Colorado 1640 ve dijital geniş format grafikler, dekorasyon ve ambalajlama için kullanılabilen Océ Touchstone ürünlerini de sektör profesyonelleri ve meraklılarıyla bir araya getirdi.

Kendinden Yapışan Malzemeler ile Ev ve Ticari Dekorasyon Uygulamaları Yapmak Mümkün

Ürünlerin performanslarının da sergilendiği fuar süresince Océ Colorado 1640 ile evsel ve ticari dekorasyonda kullanılan duvar kağıtları, zemin grafikleri, afişler ve fotoğraf tuvalleri gibi kendinden yapışan malzemelerin baskı uygulamalarındaki başarısı test edildi. Canon’un iş ortaklarından Fotoba’nın hat içi XY kesme teknolojisi ile kullanılan otomatikleştirilmiş üretim iş akışının geliştirilmiş ilk sürümü de Océ Colorado 1640 cihazı ile birlikte tanıtıldı. Océ Colorado 1640’tan anında kurumuş olarak alınan çıktıların, Fotoba hat içi kesiciyi otomatik besleyerek, poster gibi hacimli baskı uygulamalarında üretim verimliliğinin nasıl maksimize edildiği gösterildi.

Océ Touchstone, Görme Engelliler İçin Özel Baskı İmkânı Sunuyor

Grafik üreticileri ile tabela ve dekorasyon hizmeti verenlerin rahatlıkla kullanabileceği Océ Touchstone, Océ Arizona, düz yatak yazıcı aracılığıyla çoklu katmanlar basarak; ambalajların üzerine metalik vurguların, dokulu yüzeylerin ve kabartma gibi baskı efektlerinin yapılmasını kolaylaştırıyor. Özellikle iç ve dış dekorasyon uygulamalarında taş, tuğla, ahşap ve seramik gibi dokulu yüzey efektlerinin yapılmasını sağlayan Océ Touchstone, görme engelliler için özel olarak hazırlanan Braille yazılarının kabartmalarının basımında da kullanılıyor.

Dijital Teknolojilerin İç Dekorasyona İlhamı!

Norveç iç dekorasyon markası “Dusty” tarafından hazırlanan bir oda içerisinde Canon’un FESPA 2018 özelinde sergilediği dekorasyon uygulamalarının hayata geçirilmiş örnekleri yer aldı. FESPA 2018 Dusty gösterisi ile Canon, geniş format baskı teknolojilerinin sağladığı avantajları ortaya çıkarırken dijital teknolojilerin iç dekorasyona nasıl entegre edilebileceği konusunda ilham verdi.

Canon’un sergilenen diğer ürünleri arasında Canon imagePRESS C850 serisi, DreamLabo 5000, Canon FlatSpread FS500, Océ ColorWave 700 yer aldı. Düz yatak üretim bölümünde ziyaretçiler ödüllü Océ Arizona serisinden 1280GT ve 6170XTS modelleri ile tanışma fırsatı buldu. Ayrıca, Canon Europe, standında kavramsal “Ev Cadde Mağazası” deneyimi sundu.

 

#CanonEurope #canon #GenisFormat #imagePRESS #Arizona #Oce #FESPA #GlobalPrintExpo #Dekor #DısMekan #IcMekan #Colorado1640 #OceTouchStone