Çığır Açan Mouvent TX801 ITM’de Sergilenecek

Mouvent, TX801’i – ustalıklı yeni dijital baskı makineleri – 14-17 Nisan’da, İstanbul Türkiye’de, ITM 2018 fuarında sergileyeceğini duyurdu.

Bu, firmanın çok yüksek baskı hızlarında, 2000dpi optik çözünürlüğe kadar tekstil üzerine en yüksek baskı kalitesinde üretim yapan 8-renk multipass dijital tekstil baskı makinesi TX801’i sergiledikleri ilk uluslararası fuarlardan biri olacak.
Her gün, 10:30, 11:30, 14:30, 16:30, Mouvent standında TX801’in 4 kez canlı gösterimleri olacak. Mouvent ekibi, tekstil endüstrisinde ileriye doğru gerçek bir sıçrama görmeniz için sizleri ITM 2018’de Salon 5, 509A nolu standına davet ediyor.
Mouvent İşletme Direktörü Reto Simmen, “İstanbul’a gitmek ve yenilikçi dijital tekstil baskı teknolojimizi dünyayla paylaşmak bir ayrıcalıktır’’ diyor ve ekliyor: “Şimdiye kadar bu makineyle ilgili aldığımız geri bildirimler, şu anda tam da pazarın ihtiyacının bu olduğunu gösteriyor; çok farklı yüzeylere, rekabetçi bir maliyetle baskı yapabilen yüksek güvenilirlikte bir endüstriyel dijital baskı makinesi. ITM’de canlı göstermek için sabırsızlanıyoruz.”

TX80, 8 renge kadar baskı yapar ve, tarayıcı tipinde bir makine olmasına rağmen, kaliteden ödün vermeden, verimliliği 200 m2/saat’e kadar yükselterek baskı işlerinin %50 kadarını tek geçişte tamamlayabilir. Bu verimlilik seviyelerine ulaşabilmek için TX801, Fujifilm’in Samba baskı kafaları entegre edilmiş MouventTM Cluster Teknolojisi’ne dayanan çok becerikli ve kompakt, tescilli bir baskı motoru geliştirmesi kullanır. Tek pasta 16 g/m2 boya vererek buna hız, hassasiyet ve ölçeklenebilirlik eşlik eder. Ve MouventTM Cluster Teknolojisi sayesinde, TX801 2000dpi optik çözünürlükte baskı yaparak bitmiş üründe en yüksek baskı kalitelerinde sonuç alır. Makine 400mm bobin çapına kadar olan maksimum 1820mm kumaş eninde örgü, dokuma ve nonwoven tekstiller
üzerinde işleyebilir.

Mouvent’ta Tekstil Makineleri Pazarlama ve Satış Müdürü olan Ghislain Segard, “Türkiye tekstil endüstrisinin uzun ve zengin bir tarihi var, ve en son yeniliklerimizi bu güzel ülkede sunmak bir zevk olacak” diyor . “Firma olarak kısa zamanda çok uzun bir yol katettik, ve ITM İstanbul bu yolculukta çok anlamlı başka bir dönüm noktasını temsil ediyor. TX801’in bu etkinlikte bir sansasyon oluşturacağına eminiz.”
Geniş bir tekstil materyalleri yelpazesine, kısa ve orta ölçekli üretimde, canlı, renkli, yüksek kalitede, uygun maliyetli baskı yapması yanı sıra , TX801 çok dayanıklı, kompakt ve ulaşılabilir bir baskı makinesi olarak tanımlanıyor.
“TX801’in baskı kalitesi rakipsiz, ve ITM’deki Mouvent standının ziyaretçileri buna kendi gözleriyle şahit olacaklar,” diyen Mouvent’ın Türkiye Bölge Satış Müdürü Cenk Elkatip, “Buna ek olarak, belli başlı dijital baskı makineleriyle mukayese edildiğinde çok rekabetçi olan metrekare başına baskı fiyatını da öğrenebilirler”, diyerek ilgilileri fuar alanına davet ediyor.

 

#Mouvent #FutureDigital #CenkElkatip #TekstilBaski #DijitalTekstiller #GhislainSegard #RetoSimmen #ITM2018