Dijital Baskı Makinelerinizi Değiştirin, Geliştirin!

0

Dijital baskı sektörünün yenilikçi tedarikçisi Lidya Grup, pazarı desteklemeye devam ediyor. Sektöründe finansman desteği uygulayan tek firma olarak Lidya Grup, bugüne kadar müşterisi olan işletmelere 100 milyon TL’nin üzerinde finansman desteği sağladı ve özellikle salgın döneminde desteğini artırarak sürdürüyor.

Covid-19 pandemisi sırasında müşterilerine ve ekosistemindeki tüm paydaşlara destek ve kesintisiz hizmet veren Lidya Grup, 2021’in kaçırılmayacak fırsatı olarak “Dijital Baskı Makinelerinde Değişim Kampanyası”nı başlattı. Kampanya kapsamında, firmaların ellerindeki marka bağımsız eskiyen makinelerini değerinde satın alarak; yerine Xerox, Epson, Efi, Sutec markalarından son teknoloji dijital baskı makinelerini, 47 aya varan ödeme planı imkanı ile sunuyor. 2021 yılı Haziran ayının sonunda bitecek olan kampanyaya; İstanbul, İzmir, İzmit, Kocaeli, Antalya, Konya gibi ülkenin dört bir yanından yoğun talepler gerçekleşiyor. Eskiyen ve teknolojinin gerisinde olan makineleri değiştirmek isteyen yüzlerce firma, bu fırsatı kaçırmamak için adeta birbirleriyle yarışıyor.

 

2021’in ilk çeyreğini başarılı geçirdi

Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, anlatıyor:

“2020’nin sonlarına doğru, pandemi artık kendi ekonomisini oluşturdu diyebiliriz ve bu ekonomide yatırımlar genellikle orta ve büyük ölçekli yatırımcılar tarafından yapılıyor. Lidya Grup olarak, geçtiğimiz yılı piyasa ortalamasının üzerinde tamamlandık. Bu yıla baktığımızda ise, 2021’in ilk çeyreğini başarılı geçirdik. Kısaca bu yıl, geçmiş yıllarda ertelenen yatırımların hayata geçmesini ve beklentilerin üzerinde bir yıl olmasını öngörüyoruz. 2021’de başarılı bir yıl geçireceğiz ve %40’ın üzerinde bir büyüme hedefliyoruz.”

 

Pazardaki en büyük değişim “kalite” algısında oluştu

“Yapılan bir yatırım ne olursa olsun, ekonomik olarak bir değer oluştursun, şirkete dolaylı yada doğrudan kazanç ve kar getirsin diye yapılır. Bu nedenle, yapılan makine yatırımının beklenen getirisi, uzun ömürlü ve standartlarında sürekli olmasıdır. Bir yatırım yapılırken, finansman gücünün el verdiğince en iyisi yapılmalıdır. En iyi ekipman, en iyi işletim maliyeti ve getirisinin olması ile en iyi satış sonrası hizmetlere sahip olunması önemlidir. Yatırımın ardından da, makinenin yeni iş potansiyeli ve yeni işler getirmesi, böylece makinenin kendi kendini ödeyebilmesi ve farklılaşacak ürün çeşidiyle rekabette öne geçmesi gereklidir. Lidya Grup olarak temsil ettiğimiz Xerox, Epson, Efi ve Sutec markaları kendi segmentlerinin globaldeki en iyi markalarıdır. Son yıllarda pazarda gözle görünür en büyük değişim de, “kalite” algısında oluşmaktadır. Özetle, sektörümüzdeki ve tüm sektörlerdeki şirketlerin sürekliliği sağlayabilmeleri için, güçlü finansman yapısı, güçlü organizasyonel yapı ve insan kaynakları, bilgi birikimi ve tecrübe gibi unsurlara sahip olmaları gerekiyor. Dijital baskı sektörü açısından değerlendirdiğimizde Lidya Grup, ülkemizde lider olmasının yanında, bulunduğumuz coğrafyanın sayılı birkaç firması arasında yer almaktadı.”

 

Sektörümüz ile teknoloji günlerinde buluşmaya devam edeceğiz

“Sektörümüz sürekli gelişim gösteren, teknolojiye bağlı olarak yeniliklere, hem açık, hem de ihtiyaç duyan bir sektördür. Bu nedenle fuarlar, etkinlikler, toplantılar, hem beklenen, hem de yoğun ilgi gören organizasyonlardır. Pandemi nedeniyle 2020 yılı fuarlar ve etkinlikler açısından sektörümüzde yoksun geçti. Bu yıl, Tüyap’da 9- 12 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılması planlanan Sign İstanbul 2021 Fuarına katılmayı istiyoruz, ancak salgının o tarihlerde ne getireceğini bugünden yeterince öngöremiyoruz. Ancak şartlar ne olursa olsun, Lidya Grup olarak müşterilerimizi teknolojideki son gelişmeler ile buluşturmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl, Lidya Grup İzmir Bölge ofisinin, kişiye özel, randevulu ve verimli bir organizasyonunu gerçekleştirdik ve İzmir’in yanı sıra, Manisa, Muğla, Denizli’nin aralarında bulunduğu çevre illerden yoğun ziyaretçi katılımı oldu. Kısaca, bu yıl fuarlar olmasa bile, müşterilerimiz ve sektörümüz ile, yapacağımız Lidya Grup Teknoloji Günlerinde buluşturmaya devam edeceğiz. Kendilerine özel düzenlenen etkinliğe katılacak olan ziyaretçilerimiz, tüm cihazları rahatlıkla incelerken, demo baskılarını almaktadır.”

 

 

#lidyagrup #bekiröz #dijitalbaskı