Dijital Baskı Pazarının 2023’e Kadar 28,85 Milyar USD Olacağı Tahmin Ediliyor

Ambalaj ve tekstil endüstrilerinin dünya genelinde gelişmesi, dijital baskının birim maliyetlerinin azalması büyümeye yön veriyor.

MarketsandMarkets tarafından gerçekleştirilen “Yazıcılar, Mürekkepler ve Baskı Kafaları için Mürekkep Tipine (Solvent, Eko Solvent, UV, Lateks ve Süblimasyon), Baskı Kafası Tipine (Inkjet ve Lazer), yüzey tipine (Cam, Kumaş, Kağıt) ve Coğrafyaya Göre Dijital Baskı Pazarı – 2023 için Küresel Tahmin” yeni pazar araştırmasına göre, dijital baskı pazarının değeri 2017 yılında 22,18 milyar USD idi ve bunun 2023 yılına kadar 28,85 milyar USD’a ulaşması bekleniyor (2017-2023 arasındaki CAGR %4,48).

Sürdürülebilir baskının, ambalaj ve tekstil endüstrilerinin dünya genelinde gelişmesinin ve dijital yazıcılar ile baskının birim maliyetinin azaltılmasının tüm dünyada dijital baskı pazarının büyümesine yön vermesi bekleniyor. Dijital baskı için mürekkep pazarının 2017-2023 arasında dijital baskı pazarın en büyük payına sahip olması bekleniyor. Genel dijital baskı pazarı dijital yazıcı pazarını, dijital baskı için mürekkep pazarını ve baskı kafası pazarını içeriyor. Dijital baskı için mürekkep pazarı pazardaki en büyük paya sahip ve dijital baskıda çok çeşitli avantajlar (suya dayanıklılık, UV’ye dayanıklılık gibi) sunuyor ve önemli miktarda bir çevresel etkisi yok.

UV kürlenen mürekkebin 2017-2023 döneminde en büyük paya sahip olması bekleniyor. Dijital baskı için kullanılan UV kürlenen mürekkep, en hızlı büyüyen segment ve hızlı kuruma, çevre dostu olma, düşük fiyat ve UV ışınlarına direnç gibi çeşitli avantajlar sunuyor. Tüm bunlar, plastik, kumaş ve diğer malzemeler üzerine baskı yapılması için çok önemli.

 

#GenisFormat #inkjet #DijitalBaski #PazarArastirmasi #MarketsAndMarkets #UVmurekkep #Tekstil #Endustriyel