Dijital Baskıya Çeşitlilik ve Kârlılık Getiren Teknoloji

5

Ricoh’un yeni çözümleri ile kârlılıklarınızı artırarak işlerinizi genişletebilirsiniz.

Ricoh, Messe Berlin’de Salon 3.1’de bulunan 224 metre karelik A50 numaralı standında baskı ve iletişim işletmeleri ile birlikte, hareketli bir sektör olan reklam sektöründe yeni fırsatlar dünyasının nasıl açılacağını anlatıyordu. Standda yer alan beş farklı alanda flatbed, geniş format, DtG, direkt konfeksiyon üzerine baskı, tabaka baskı ve inkjet baskı kafası alanındaki en son teknolojiler sergileniyordu.

Çeşitli Ricoh sistemlerinden çok sayıda baskı örneğinin yer aldığı bir uygulama ve yazılım stüdyosu alanında ise, ilave fırsatlar vurgulandı. Bu da ziyaretçilerin yenilikçi olmak için sunulan çeşitli seçenekleri keşfetmesine yardımcı oluyordu.

Ricoh Yöneticileri ile bir stand turu yaptık. Bianchi köşesini, DtG köşesini dinledik. Geniş format flatbed UV baskı makinesi Ricoh Pro T7210’u ise Ticari ve Endüstriyel Baskı Gurubu Satış ve Pazarlama Müdürü Steve Wilson’dan dinledik. Wilson, Ricoh olarak bu alana çok yeni girdiklerini, anlatıyordu. Ancak Ricoh sahip olduğu kendi teknolojileri sayesinde çok hızlı bir şekilde yol almış. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında duyurulan T7210, Ricoh’un ilk UV flatbed makinesi.  2.1× 3.2 metre baskı alanına sahip ve baskı yapabildiği malzeme maksimum kalınlığı 11 cm. Standart modda 50 m2 hızlı modda ise 100 m2/saat hızla çalışan fladbed yazıcı şirketin aynı zamanda endüstriyel baskı alanına girişinin de işaretçisi. 12 adet Ricoh MH54 baskı kafası kullanıyor ve tabii Ricoh’un kendi UV mürekkebini.

Ricoh FESPA’da uygulamaların çok yönlülüğünü gösteriyordu

Ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken yerleden biri de Bianchi Corner’dı. Ünlü İtalyan performans bisikleti firmasının son teknoloji bisikletleri ile birlikte özel in-store branding malzemelerini sergilediği tipik bir Bianchi mağazası şeklinde düzenlenmiş köşedeki her şey Ricoh teknolojisi kullanılarak üretildi. Resimden kontrol edebilirsiniz. Tüm bu baskılar için T7201 UV flatbed yazıcı, L4160 lateks yazıcı ve Ri 100 ve Ri 600 yazıcılar kullanılmış.

Rengin güc teması ile yapılan şovda bir baskı ormanı oluşturulmak istenmişti. Bunun için de karton baskılar, froex baskılı gitarlar, PVC bannerlar, tişörtler, şapkalar vb.Carton board ambalaj numunelerinin yanı sıra baskı yapılmış cam, ahşap, fayans ve alüminyumlar da gösterilecek. Bu yaratıcı karma Pro T7210’un Forex guitar’ları ve Ricoh Pro L4160 tarafından üretilen PVC banner’ların yanı sıra Ricoh’un esnek direct to garment üretim sistemleri Ri 100, Ri 3000 ve Ri 6000 tarafından yaratılan jungle temalı T-shirt’ler, sweatshirt’ler, çantalar ve şapkalar ile iyileştirilecek.

Ricoh Europe, Ticari ve Endüstriyel Baskı Grubu, Ticari Inkjet İşletmesi Başkanı Graham Kennedy ise: “Bu gür baskı ormanında PSP’lerin kârlılığa giden aydınlık bir yol oluşturmasına yardım etmek istiyoruz. Bu nedenle sürekli gelişen ve genişleyen yenilikçi sistemler ve çözümler portföyümüz, herhangi bir operasyonun yeni gelir akışlarını aramasını destekleyen yüksek kaliteli uygulamaları garanti ediyor.”

Ricoh’un Ricoh Pro C7200x technology platform ise EDP ödülü kazandığı da FESPA Fuarı sırasında yapılan EDP Awards programı ile duyuruldu.

 

#Ricoh #EndüstriyelBaski #FESPA2018 #RicohProC7200X #RicohProT7210 #SteveWilson