Dijital Tekstil Baskısında Başarı İçin Özelleştirilmiş Baskı Yaklaşımı

4

Axel Stuhlreiter, Tekstil Çözümleri Başkanı, Grafik İletişim Grubu, Ricoh Europe  

Ricoh’ta müşterilerimizin tüm dijital baskı üretim sektörlerinde satışlarını artırmak için kişiselleştirmeyi kullandırarak, başarmalarına yardımcı oluyoruz.

Daha yakın zamanda, başarılı geri dönüş sağlayan kişiselleştirme hizmetleri oluşturmak için kullanılan operasyonlarla doğrudan giysi (#DTG) teknolojimize olan ilgimizi daha da iyi gördük.

İsviçre’nin en büyük alışveriş merkezi Manor, ayrı poşetler, yastık çantaları, peçeteler, çoraplar ve tişörtler sunan bir mağaza içi baskı hizmeti başlattı. Swish Edinburgh, İskoçya, ertesi gün tişörtler, el çantaları ve sweatshirt’leri özelleştirebilmek için bir baskı hizmeti mağazası başlattı.

Teknolojimiz, Japonya’daki H&M Harajuku mağazasındaki müşteriler tarafından ‘yeniden tasarım laboratuvarı’nda’ kendi tasarımlarını geliştirmek için bile kullanıldı. Daha sonra en sevdikleri stilini giysilere yazdırdılar.

#Smithers araştırması, bu pazarda kişiselleştirmenin sunduğu fırsatları doğruluyor.  Dijital Tekstil baskının geleceği 2026  araştırması özelleştirilmiş ürünler isteğinin #dijital #tekstil bastırmanın benimsenmesinde önemli bir yön verici olduğunu belirtiyor.  Bu, tüketicilerin üçte birinin tekstil ile yaygın olarak üretilen özel ürünler ile ilgilendiğini ve bu ürünleri arayan bireylerin bir ilave bedel ödeyeceğini söylüyor.

Bu pazarlama yöntemi, dijital tekstil baskı hacminin %13.9’luk bir artışla 2021’den 2026’e ulaşarak yılda 5.531 milyon metrekareye ulaşmasına yardımcı olacak.  Beş yıllık süre boyunca dijital tekstil baskı değeri %12.7 artarak yılda 6.951 milyar €’ya ulaşacak.
Raporda, küresel pandemi bir tekstil baskısına yol açsa da, dijital tekstil baskısında %11.9’lik bir artışın 2016’den 2021’e, hacmin %12’i ise 2016’den 2021’e kadar güçlü olduğu da belirtiliyor.

#Ricoh ‘un yeni pazar fırsatları sunan yeni teknolojilerinin arasında, Ri 1000 #DirectToGarment (DTG) yazıcısının Film Transfer baskı kapasitesi sunması da yer alıyor.  Önceden basılmış tasarımlar kullanılarak, önceden işlenmiş ve ısı aktarım teknolojisine sahip giysilerin üzerine Foiled Images eklenir.  Proses, özellikle deri ve naylon gibi su tutmayan yüzeyler yani DTG için ideal olmayan malzemeler için uygundur. Ağır hizmet tipi yıkama döngülerinde yüksek oranda dayanıklılık sayesinde sentetik spor formalar ve iş kıyafetleri için de mükemmeldir.

 

#inkjet #kisisellestirme #tekstil #web2print #baskı #DtF #DtG #Ricoh