Dijital Tekstil Baskısında Yeni Başlangıç

3

Mimaki’nin giriş seviyesi 100 Serisi’nin yeni üyesi süblimasyon baskı makinesi TS100-1600, düşük yatırım ve işletme maliyetiyle, yüksek kaliteli ve katma değerli tekstil baskı uygulamalarına kapı açıyor. 1 litrelik boya şişeleriyle baskı maliyetlerini düşüren TS100-1600, Mimaki Çekirdek Teknolojileri ile güçlendirildi.

Geniş format inkjet baskı makineleri, kesim plotterları ve 3D baskı makinelerinin önde gelen markası Mimaki, 2020 yılında başlattığı giriş seviyesi 100 Serisi’ni üçüncü modelle genişletti. Kısa süre önce UV baskı için UJV100-160, eko solvent baskı için JV100-160 modellerini pazara sunan Mimaki, tekstil baskı endüstrisini giriş seviyesi süblimasyon transfer inkjet baskı modeli TS100-1600 ile buluşturdu. Yenilikçi Mimaki Çekirdek Teknolojileri’yle donatılan TS100-1600 modeli, tekstil baskıcılarına düşük yatırım ve uygun işletme maliyeti avantajı sağlıyor.

Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse, giriş seviyesi 100 Serisi’nin genişlemesinde iki temel noktanın öne çıktığını söyledi. Öncelikle bütün endüstrilerde en canlı ve dinamik yapının giriş seviyesinde ve start-up’larda görüldüğünü belirten Evertse, bu yatırımcıların maliyete duyarlı olmalarına rağmen hızlı karar alabildiklerine ve esnek üretim ile yüksek karlılık elde edebildiklerine dikkati çekti. Evertse, Mimaki 100 Serisi ile kullanıcıların taleplerini karşılayan en iyi fiyat-performans modellerinin geliştirildiğini ifade etti. Evertse 100 Serisi’ne UV ve eko-solvent pazarlarından sonra tekstil endüstrisinin de eklenmesini şu şekilde açıkladı.

“Son yıllarda tekstil ve konfeksiyon pazarlarında, yüksek hacimli alışılmış üretim yöntemi aşılmaya başlandı. TS100-1600, dijitale doğru dönüşümde ilerleyen tekstil endüstrisinin taleplerini tam olarak karşılıyor. Stoksuz çalışma, talep üzerine üretim, düşük adetlerde seriler ve kişiye özel / çok çeşitli tasarımlar bu dönemde temel kriterleri oluşturuyor ve TS100-1600 ile bu hedeflerin tümüne ulaşmak. Ünlü Mimaki kalitesiyle süblimasyon baskıyı çok daha ulaşılabilir hale getiren bu model, profesyonel tekstil baskısına geçiş yapmayı düşünen tekstilcilerin yaşadıkları tereddütleri ortadan kaldıracak.”

Tekstilciler için düşük yatırım ve işletme maliyeti sunan TS100-1600, ayrıca yüksek hacimli işletmelerin numune üretimleri için de ideal bir çözümdür. Kompakt yapısı ve güçlü donanımı ile TS100-1600, uzman baskı işini bütün işletmeler için kolaylaştırıyor.

Esnek ve kârlı bir başlangıç için geliştirildi

1,610 mm baskı genişliğine sahip olan TS100-1600 süblimasyon baskı makinesi saatte 70 m2’ye varan hızlara ulaşabiliyor. Giriş seviyesinde bir makine için oldukça yüksek bir hız ile, sadece numune veya düşük hacimli üretimlerde değil, aynı zamanda yüksek hacimli işlerde de avantajlı bir seçenektir. Yeni tekstil baskı makinesi, özellikle düşük yatırım ve işletme maliyetiyle yüksek baskı kalitesine ulaşmak isteyenler için cazip bir seçenek oluşturuyor. Kullanıcılara en düşük adetlerde bile talep üzerine baskı yapabilme gücü sunan TS100-1600, onları yüksek miktarda stok tutmaktan kurtarıyor.

TS100-1600’ün 1 litrelik avantajlı boya şişeleriyle donatıldığını belirten Evertse, bu sayede kartuşlarla karşılaştırıldığında daha uzun süre kesintisiz çalışma imkanının elde edildiğini vurguladı. Evertse; “Tekstil baskısında bir ilk olarak, bu modeli 1 litrelik boya şişeleriyle sunuyoruz. Daha üst modellerde kullanılan büyük boya paketleriyle benzer maliyetler elde ediliyor. Bu sayede kullanıcılar çalışma maliyetlerinde ciddi oranda düşüş sağlıyor. Azalan boya değiştirme periyotları da stabil ve uzun vadeli çalışmayı beraberinde getiriyor” diye konuştu.

 

 

#Mimaki #MimakiEurasia #ArjenEvertse #Tekstil #DijitalTekstiller #inkjet #sublimasyon