Durst Geniş Format, Soft Signage ve Tekstil Çözümleri

2

Ekstra geniş Rhotex 500 süblimasyon baskı sistemi, su tabanlı Rho WT 250 HS flatbed baskı sistemi endüstriyel Alpha 190 tekstil baskı sistemi Durst’un sunumları olarak FESPA 2016’da yer aldı. Durst Türkiye Temsilcisi Saatçioğlu şirketi yöneticileri Serdar ve Yaman Saatçioğlu fuar boyunca ziyaretçilere yeni teknolojiler hakkında bilgi verdiler.

Endüstriyel inkjet uygulamaları alanında uzman olan Durst, FESPA Digital 2016’da geniş format baskı segmentine yönelik en son yeniliklerini sergiledi. Durst, Rhotex 500 ile ilk 5-metrelik dye sublimation yazıcısını da bu fuarla pazara sunmuş oldu. Bu sistem ekstra geniş baskı yapabiliyor, sorunsuz soft signage/kumaş uygulamalarında kullanılabiliyor ve tekstil reklamı ve bilgi medyası kullanımında yardımcı oluyor. Durst, Rho WT 250 HS sistemi ile display ve poster gibi kaplanmış ya da kaplanmamış kağıt medya üzerine optik ve dokunsal ofset baskı teknolojisi sunan Durst Water Technology’e dayanan ilk flatbed baskı sistemini sergiledi. Durst Rho WT mürekkepleri kokusuz ve herhangi bir sağlık ya da güvenlik kaydı gerektirmiyor.

fespa_durst_04_16-(2)Dolayısıyla yeni Rho WT 250 HS, özellikle kapalı ortamda sürdürülebilir reklam medyası için uygun. İlk defa gösterilen diğer bir sistem ise ev tekstilleri, giyim ve döşeme kaplamalarının endüstriyel uygulamasına yönelik Alpha 190. Bunun dışında pamuk ve polyester gibi çeşitli lif türleri için kullanılabilecek ve standart uygulamalarda herhangi bir ön ya da son işlem gerektirmeyen tek adımlı soft pigment mürekkepleriyle geleneksel tekstil baskısına adım atmak isteyen LFP uzmanları için de son derece ideal. Otomasyon, yenilenmiş Rho 1312 AF’nin tanımındaki anahtar kelime. UV flatbed baskı sisteminde ise yeni geliştirilmiş besleme, hizalama ve toplama birimi var ve bu sayede genel sistem etkinliği daha da artıyor. Yeni Durst Workflow System, baskı süreçlerinin ve dijital veri ve renk yönetiminin optimizasyonunu da sağlıyor. Sistem Durst’un kendi yazılım bölümü tarafından geliştirildi ve ilk defa olarak bu fuarda gösterildi.

“FESPA Digital 2015 ve 2016 arasında dokuz ay geçti ve sadece birkaç hafta geçmiş gibi gelmesine rağmen bu FESPA’da da yenilikçi gücümüzü gösteriyoruz,” diyen Durst Group CEO’su Christoph Gamper sözlerine şöyle devam ediyor: “Müşterilerimizin hem mevcut hem gelecekteki ihtiyaçları için çözümler üretiyor ve sadece makinenin yapısına odaklanmıyoruz. Tüm üretim sürecine bakıyoruz. Üretim hatlarına entegrasyon, süreç optimizasyonu ve daha yüksek maliyet-etkinlik sayesinde stratejik odağımızı şekillendirebiliyoruz.’

#saatcioglu #durst #softsignage #fespa #fespa16 #tekstil #inkjet