EFI ’dan 6 Yeni Yazıcı

1

vutek_gs3lx_proEFI, bir tanesi dünyanın en hızlı üretim-sınıfı hibrid LED yazıcı olmak üzere altı yeni EFI VUTEk yazıcısını ve VUTEK tekstil yazıcısını Fespa Digital 2016’da sergiledi.

3.2 metre genişliğinde EFI VUTEk LX3 Pro hybrid roll/flatbed LED inkjet yazıcı fuarda ilk çıkışını yaptı. Bu, saatte 318 m2’ye kadar hızlı baskı yapabilen üretim-sınıfı bir LED inkjet baskı makinesi. Bu yazıcı ayrıca yüksek çözünürlüklü griye ölçeklendirilmiş görüntü sunuyor. ‘Cool cure’ LED teknolojisi ise enerji kullanımını ve maliyeti düşürürken kullanıcılara çeşitli medyalar üzerine baskı yapabilme imkanı veren daha çevre dostu bir çözüm.

Daha yüksek baskı hızlarında yüksek baskı kalitesi

Yazıcının sunduğu avantajlar arasında daha yüksek hacimler ve daha kısa üretim sürelerinden faydalanmak isteyen şirketler için maksimum çok-yönlülük sayılabilir. “VUTEK Lx3 Pro, dijital baskı makine hattımızı tamamlayan mükemmel bir parça. Onun sayesinde yeteneklerimizi arttırabiliyoruz” diyor Baskı Üretimi Bölümü Başkanı Joey Nutis ve sözlerine şöyle devam ediyor: ‘Yeni yazıcımız sayesinde dört renkli 600-dpi görüntüleme ve light smoothing, yeni standart baskı modumuz haline geldi. Daha önceki makinemizde heavy smoothing ile ancak 1000 dpi’de gerçekleşecek işleri çok daha hızlı yapabiliyoruz.”

3.2 metrelik EFI VUTEk HS125 Pro UV inkjet baskı makinesi de, Fespa Digital’de Avrupa çıkışını yaptı. Selefi EFI VUTEk HS100 Pro inkjet baskı makinesinin 100’den fazla kurulumuyla elde ettiği başarının üzerine yeni başarılar kuruyor. Bugüne kadar geliştirilmiş en hızlı VUTEK ürünü olan yeni HS125 Pro modeli, VUTEK serisinin lideri olarak dikkat çekiyor. Ofsete yaklaşan kalitesi, saatte 125 kartona kadar üretim hızları, eşsiz pin ve cure UV LED curing ve çeşitli otomatik materyal yükleme seçenekleri sayesinde gerçek analog yetenekleri sunuyor.

product_product_efi_vutek_hs125_pro_680x300_003.2 metre VUTEK printer’larla çalışan en yeni EFI Fiery® proServer, tipik yazıcı RIP’in çok ötesinde verimlilik ve kalite sunuyor. Güncellenmiş Fiery dijital ön uç platformu VUTEK müşterilerine baskı dosyalarını ilk proServer versiyonlarından %60 daha hızlı işleme imkanı veriyor. Alternatif sistemlerle karşılaştırıldığında ise bu hız artışı %170’e çıkıyor.

Soft signage’a yönelik yeni EFI VUTEK FabriVU için dünya lansmanı

EFI, müşterilerinin perakende alanında, ticari fuarlarda kullanılan yüksek kaliteli, hafif, yeniden kullanılabilir kumaş üzerine grafikten oluşan soft signage’lara yönelik artan talebi için yeni bir VUTEK baskı makinesini de fuarda gösterdi. EFI VUTEk FabriVU. Endüstriyel Pazar araştırma firması IT Strategies’in çalışmasına göre soft signage piyasası 2015-2020 arasında yılda %8 oranında büyüyecek. EFI, müşterilerine EFI Reggiani tarafından geliştirilen yeni 1.8 ve 3.4 metrelik EFI VUTEK FabriVU baskı makineleri sayesinde bu büyümeden pay almalarında yardımcı olacak. vutek_fabrivuEFI Reggiani, 2015’de EFI tarafından satın alınan bir İtalyan firması ve su bazlı tekstil baskı teknolojileri konusunda bir dünya lideri. Baskı makineleri çevre dostu su tabanlı mürekkeplerle çalışıyor ve yeni, kârlı uygulamaların kapısını açıyor. Yazıcı ailesi, baskı sunucularının hizmetlerinin çapını hızla genişletmelerine yardımcı olacak yüksek kaliteli baskı ve hızlar sunuyor. Sorunsuz, güvenilir besleme ve kumaşa ya da transfer kağıt üzerine direkt baskı sağlayan titiz geri sarım özelliklerine sahipler. Makine içindeki patentli mürekkep sirkülasyon sistemi nozulların kurumasını engelliyor ve bu sayede mürekkep masraflarını %15 oranında azaltıyor.

EFI’nin Dünya Satış ve Pazarlama Bölümü Başkan Yardımcısı Frank Mallozzi, “Bu ürün serisi sayesinde EFI Reggiani’nin tekstil baskısındaki teknolojisi ve know-how’ını EFI tabela ve display grafikleri müşterilerine getiriyoruz.”

Bu yazıcı ailesi 600 dpi’de saatte 464 m2 baskı hızları ve 2400 dpi’e kadar ultra-yüksek çözünürlük sunuyor. Ayrıca 4’den 72 pikolitreye kadar drop boyutlarında dört seviyeli griye ölçekli baskıyı mümkün kılıyor. Bu yazıcılar ve çevre dostu, su-tabanlı süblimasyon mürekkepleri sayesinde kullanıcılar muhteşem soft signage ve banner uygulamaları üretebiliyor.

EFI’nin Fespa Digital standında Avrupa lansmanı yapılan diğer baskı çözümleri ise şunlardı:

Üstün çok-yönlülük, geniş baskı altı malzeme çeşitliliği ve sınıfında en düşük maliyet gibi özelliklere sahip dedike bobinden bobine yazıcı, EFI Matan Quantum LXr LED. Lateks printer’lara göre son derece ekonomik olan bu alternatifin 7-pikolitrelik görüntüleme ve dört renkte 1200 dpi’ye kadar baskı çözünürlükleri var. Gelişmiş roll handling teknolojileri sayesinde verimlilik artıyor, atıklar düşüyor, işçilik azalıyor ve kullanım kolaylaşıyor. Ayrıca enerji kullanımı da azalıyor.

Direkt olarak thermoformik malzemeler üzerine fotoğraf kalitesine yakın baskı için kullanılan giriş seviyesi, 1.65 metrelik UV hibrid üretim yazıcısı EFI H1625-SD. Makine dört renk artı beyazla çalışarak yüksek kaliteli griye ölçekli görüntüler üretiyor.

EFI, ev dekorasyon malzemeleri ve giysilere dijital baskı da dahil olmak üzere endüstriyel tekstil piyasası için, Fespa Digital’de Reggiani ReNOIR NEXT 180’i de sergiledi. Son derece çok yönlü olan bu ürün, 1.8 metrelik kemersiz dijital baskı sistemi kullanarak kumaşları ve kağıtları ortak bir mürekkep setiyle basıyor. Makine, basit bir malzeme yükleme, kompakt bir yapı, daha düşük alım fiyatı sunuyor. Bu da sistemi endüstriyel dekor ve giysi uygulamaları için ideal giriş seviyesi üretim aracı haline getiriyor. Makine, su-tabanlı dispersed, asitli, pigmentli ve reaktif dye baskı mürekkepleriyle kullanılabiliyor ve üretim uygulamalarında kullanıcılara daha fazla esneklik sağlıyor. Ayrıca yüksek hız ve daha düşük çalıştırma maliyetleri de diğer avantajları arasında.

EFI Inkjet Solutions’ın Başkan Yardımcısı Scott Schinlever ise şöyle anlatıyor: “Fespa Digital’de sergilediğimiz Fiery teknolojisi ve geniş endüstriyel inkjet porfoyümüzle sunduğumuz yenilikler sayesinde, tabela ve görüntüleme profesyonelleri, daha az etkili ya da daha az kaliteli teknolojilere mecbur kalmayacaklar. Bu sene EFI’nin sergileyeceği yüksek uçlu görüntüleme, sürdürülebilirlik ve geliştirilmiş verimlilik kombinasyonu müşterilerimizin başarılarına başarı katacak.”

Source: FESPATV

#efi #vutek #inkjet #fabrivu #fespa #fespa16 #lidyagrup #sign #genişformat #softsignage #reggiani