EFI Yeni Reggiani Tekstil Baskı Makinesi ile Müşterilerine Benzersiz Renk Sonuçları Sunuyor

On iki renkli Reggiani baskı makinesi ve daha çevreci denim üretimine yönelik Mezzera ürünü, EFI’nın gelişmiş tekstil teknolojileri sergisinde ile kez görücüye çıkıyor.

Electronics For Imaging, Inc.’nin  14-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek ITM Fuarında piyasaya çıkaracağı çığır açan yeni EFI™ Reggiani COLORS dijital baskı makinesi ile tekstil şirketleri, genişletilmiş baskı fırsatlarından yararlanabilecek. EFI’nin 6. salon 607 no’lu stantta yapacağı sergide, denim giysileri çevresel açıdan daha sürdürülebilir şekilde boyamaya yönelik yeni EFI Mezzera teknolojisi ile geleneksel üretim alanında yaşanan önemli gelişmelere de vurgu yapılacak.

EFI teknoloji ekosistemi, dijital ve geleneksel işlemlerle birlikte EFI Reggiani’nin tekstil endüstrisi yeniliği alanındaki 70 yıllık liderliğinden yararlanıyor. EFI Reggiani ürünleri, endüstrinin en gelişmiş yazılım yeniliklerinden bazılarıyla birlikte, gelenekselden dijital üretime geçişi yalınlaştırıyor. ITM’de EFI uzmanları, daha çevreci ve doğa dostu işlemlere geçiş olanağı sağlayan gelişmiş iş akışlarını kullanıcılara sunan şirketin tamamen yenilenmiş dijital baskı makinesi yelpazesini öne çıkaracaklar.

Dijital tekstil baskısında çığır açan COLORS

EFI’nin sunduğu en son ürün olan Reggiani, şirketin yenilik geliştirme odaklı olması sonucu bir yıldan az süre içinde piyasaya çıkardığı dördüncü yüksek teknoloji ürünü tekstil baskı makinesidir ve rekabette büyük bir avantaj elde etmek isteyen müşteriler için çok önemli olan eşsiz bir görüntüleme yapılandırması sunmaktadır.

EFI Reggiani Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Adele Genoni’nin sözleri: “ITM’de piyasaya çıkacak olan yeni EFI Reggiani COLORS baskı makinesi, arka arkaya basılabilecek 12’ye kadar renk sunan, tekstil üreticileri için çığır açan bir üründür”. “Bu benzersiz yeni dijital baskı makinesi, renk patlaması ile sektöre yeni bir yaratıcılık anlayışı kazandırıyor. Tüm gelişmiş EFI Reggiani tekstil üretimi çözümleri portföyüyle birlikte, müşterilerimizin yeni sürdürülebilirlik, verimlilik ve kazanç düzeylerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.”

EFI Reggiani COLORS ürünü kullanıcılara, özel mürekkepleri ve farklı kimyasal yapılara sahip mürekkepleri kullanmak da dahil olmak üzere, 180, 240 ve 340 mm genişliklerindeki neredeyse tüm mürekkep yapılandırmasında baskı yapma imkanı verir. Saatte 560 metre kareye kadar baskı yaparak genişletilmiş renk gamı, üstün renk derinliği ve kumaşa yüksek oranda nüfuz etme özelliği ile eşsiz bir baskı kalitesi ve istikrar sunar.

Kullanıcılar baskı makinesinin 12 rengini çok daha yüksek üretim hızlarında üstün bir görüntü kalitesi elde etmek için son derece verimli olan 6+6 yapılandırmasına yerleştirebilirler. Yenilikçi bir kesintisiz mürekkep devridaim sistemi, temizleme ve bakımı azaltırken, çarpıcı bir güvenilirlik sağlar ve kullanıcıların daha geniş çeşitli mürekkepler ile baskı yapmalarına izin verir. Ayrıca basitleştirilmiş bir yazıcı kafası tasarımı ve baskı makinesi üzerindeki şirkete ait elektronik eşyalar kurulum süresini kısaltır ve bakım çalışmalarını kolaylaştırır. COLORS modelinde bulunan yeni EFI Reggiani baskı yazılımı, kullanıcıların genel iş akışı performansını artıran gerçek zamanlı görüntü işleme yapmayı sağlar.

Gelişmiş üretim iş akışı

EFI endüstriyel tekstil teknolojileri ekosistemi, örnekleri ve daha küçük boyutlardaki kıyafet partilerini uygun maliyetli üretme, pazara arz süresini kısaltma ve geleneksel teknolojilerle üretilmesi zor veya imkansız olan tasarımlar üretme de dahil olmak üzere çok çeşitli endüstri zorluklarının üstesinden gelme konusunda müşterilere yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar EFI’nin gelişmiş araçları, üretkenlik alanında otomasyon arayışında olan kullanıcılara kaliteden ödün vermeden kolaylaştırılmış bir iş akışı sunar ve hataları azaltır.

Bu ekosistem içinde, EFI Reggiani dijital baskı makinelerinde profesyonel renk yönetimi ve yüksek kaliteli RIP çıktısına yönelik Fiery proServer dijital ön uç (DFE) ile verimli tekstil tasarımı ve dosya hazırlama teknolojilerini bir araya getiren EFI Fiery® Textile Bundle da yer almaktadır. Paket içindeki Fiery DesignPro araçları, ilgili kimselere bir tasarım ekibi genelinde profesyonel tasarımları, kusursuz tekrarlayan desenleri, farklı renk çeşitlerini, renk kitaplıklarını ve paletlerini hızlıca ve kolayca oluşturma gücü verir.

EFI Optitex® yazılımı, şirketlere ilham verici birebir 3D dijital kıyafetleri hızlıca oluşturma imkanı sunmak için moda ve tekstil endüstrisine entegre bir 2D/3D dijital çözümü sağlar. Yeni bir eklenti yazılım olan Optitex 3D Design Illustrator, tasarımcılara 3D kıyafetleri Adobe® Illustrator® içinde doğrulama ve özelleştirme özgürlüğü verir. Tasarımcılar 3D kıyafetleri doğru oranlarla ve ölçülendirmeyle görsel hale getirebilir ve kıyafetin kumaşını, dokusunu, dikişlerini, süslerini, baskı desenlerini ve grafik yerleştirmelerini basılı bir örneği beklemeden özelleştirebilir.

Sürdürülebilir denim modası

Yeni EFI Mezzera indigo boyama teknolojisi ITM’de ilk kez dünya çapında görücüye çıkıyor ve tekstil şirketlerine denim üretimi sırasındaki aşırı su kullanımını, kimyasal atıkları ve yüksek işletim maliyetlerini ortadan kaldırma imkanı sunuyor. EFI, daha sürdürülebilir bir işleme anlayışını mümkün kılarak düşük su tüketimi ve işletim maliyetleri ile çevresel etkiyi azaltan yeni Mezzera LOOP SLASHER ürününü oluşturmak için denim üreticileri ve imalatçıları ile iş ortaklığı yaptı.

Yeni ürün, indigo performansını geliştirmek ve kimyasalları muhafaza etmek için nitrojenle mühürlenmiş hazneler kullanmaktadır. EFI Mezzera LOOP SLASHER, diğer denim üretim teknolojileri ile karşılaştırıldığında %35 oranında daha düşük bir çevresel etkiye sahiptir ve %50 daha az indigo likörü kullanır. Ayrıca denim üretimi için gerekli olan toplam kimyasal miktarını sınırlayarak, işlemde kullanılan hidrosülfitin %30 ila %40’ını tekrar kullanım için tutar.

#EFI #EFIreggiani #Reggiani #Tekstil #DijitalTekstil #EfiMezzera #EfiReggianiCOLORS #AdeleGenoni