Eşsiz Dijital Verimlilik

2

EFI Reggiani BOLT Tekstil Baskı Makinesi, InterTech Teknoloji Ödülü Aldı

Electronics For Imaging, Inc.‘den ultra yüksek hızlı, tek geçişli EFI™ Reggiani BOLT dijital tekstil baskı makinesi, PRINTING United Alliance’tan InterTech™ Teknoloji Ödülü aldı.

InterTech Teknoloji Ödülleri, baskı endüstrisi üzerinde önemli bir dönüşüm etkisi olacağı tahmin edilen teknolojileri ödüllendiriyor. Çığır açan EFI Reggiani BOLT, InterTech Ödülü alan ilk tekstil baskı makinesidir.

Doğrudan tekstile baskı için son teknoloji baskı kafası konsepti ve yüksek performanslı mürekkep dağıtım sistemi sayesinde, 1,8 metre genişliğine sahip EFI Reggiani BOLT, inç başına 600 x 600 nokta (dpi) çözünürlükte dakikada 90 metrelik en yüksek çıktı hızı sunan piyasadaki en hızlı dijital tekstil baskı makinesidir. Müşterilerin tüm tasarım ihtiyaçlarını karşılamasına olanak tanıyarak 5 ila 30 pikolitrelik damla boyutlarında üst düzey görüntülemeye sahiptir ve ayrıca üstün kaliteli 600 x 4.800 maksimum dpi çözünürlükte baskı sağlar.

Sağlam, güvenilir, yüksek performanslı dijital tekstil üretimi

InterTech Teknoloji Ödülü’nün işaret ettiği gibi, EFI Reggiani BOLT baskı makinesi, diğer cihazlardan farklıdır ve tekstil üreticilerine yüksek çalışma süresi ve güvenilirlik, yüksek performanslı iş hacmi ve benzersiz baskı eşdağılımı ve doğruluğu sağlar. 7/24 çalışma için tasarlanmış sağlam, endüstriyel bir platform çözümü, üstün çalışma süresiyle yüksek kaliteli baskı sunan yenilikçi, az bakım gerektiren, hızlı başlangıç devridaim baskı kafası sunar. Kullanıcılar, EFI Reggiani BOLT ile dijital olarak basılmış tekstillerin metre başına maliyetini düşürürken, daha geniş bir tasarım yelpazesini hızlı ve verimli bir şekilde oluşturabilmektedir. Ayrıca baskı makinesi, bir seçenek olarak özel efektler için dijital baskı makinesine entegre olan bir veya birkaç analog baskı çözümü de içerebilir.

EFI Reggiani Üst Yönetim Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Adele Genoni, bu başarıyı elde etmekten son derece gurur duyuyoruz,” diye konuştu. “İnovasyonun müşterilerimizin başarısının anahtarı olduğuna inandığımızdan, EFI Reggiani tekstil endüstrisi için en son teknolojileri ve sürdürülebilir çözümleri geliştirmeye büyük önem vermektedir. Bu ödül, mümkün olan en iyi teknoloji çözümlerini sunmaya olan bağlılığımızı daha da doğruluyor ve ekip için büyük bir motivasyon kaynağı.”

Bugüne kadar, biri İtalya’da ve ikisi Pakistan’da olmak üzere üç adet BOLT baskı makinesi kurulumu yapılmıştır ve Pakistan’da bir kurulum daha tamamlanıyor. BOLT baskı makinelerinin çalıştırıldığı ilk yıl, 10 milyon lineer metrelik baskılı kumaş ve bugüne kadar dünya çapında 25 milyondan fazla lineer metre baskı üretmiştir.  Tek bir baskı platformundan gelen dünya çapında rekor miktarda dijital tekstil çıktısını temsil ederken, baskı makinesinin yüksek hacimli ortamlarda son derece güvenilir çalışmasını yansıtmaktadır.

Devreye alındığında ve üretim sırasında bakım için kaybedilen zaman dahil benzersiz hız ve asgari kurulum süresiyle ve mevcut teknolojiye kıyasla aynı zaman diliminde en yüksek kaliteli, canlı görüntüler için hacimli mürekkep dizilimiyle, EFI Reggiani BOLT, hemen hemen bütün analog tekstil baskı teknolojileriyle toplam mülkiyet maliyeti esasında rekabet eder.

EFI Fiery® BT-1000 dijital ön uç (DFE) renk yönetimi ve RIP çözümü, baskı makinesini çalıştırarak işleri gerçek zamanlı olarak doğrudan baskı makinesine aktarırken verimli iş yönetimine olanak tanır. İnce ayrıntılar, yumuşak geçişler, temiz düz renkler, derin siyahlar ve yüksek doygunluk sağlamak için özel olarak üretilmiştir. Fiery DFE ile üstün tarama ve hassas titreme algoritmaları, yüksek kaliteli baskı sonuçları sağlar.

EFI Reggiani BOLT, tekstil endüstrisini analogdan dijitale dönüşümünde daha ileriye taşımak için önemli bir itici güç olacak gerçek anlamda devrim niteliğinde bir çözümdür. Piyasada EFI Reggiani BOLT tek geçişli dijital kumaş baskı makinesinin kalitesini, verimliliğini, sürdürülebilirliğini ve yatırıma geri dönüşüne eş değer olabilecek başka bir dijital kumaş baskı çözümü bulunmamaktadır.

EFI’nin tekstil ve giyim sektörlerine yönelik ürün ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, www.efi.com/reggiani adresini ziyaret edin.

 

#EFI #DijitalTekstil #ReggianiBOLT #AdeleGenoni #TekstilBaskı #Tekstil #inkjet