FESPA ’da Müşteri Başarısını Artırmak

10

Bu yılın FESPA fuarında, daha yüksek üretim seviyesi, müşteri başarısını tetikleyen fırsat ve gelişim, Electronics For Imaging Inc. tarafından yansıtılan kilit avantajlar oldu. Yeni ürünlerin arasında dünyaca ilk sahne alan, endüstriyel tekstil baskıcısı EFI™ Reggiani ReNOIR FLEXY de vardı. Ayrıca, EFI şirketin en yeni versiyonu, ödüllü Pace™ MIS/ERP temelli, süper geniş formatta üretim yönetimi sağlayan geliştirilmiş uygulamalı yazılım Midmarket Print Suite yanı sıra, yatırımda eşsiz dönüşüm getiren bir çift yeni LED inkjet yazıcıyı takdim etti.

Reggiani ReNOIR FLEXY, FESPA 2017’de olağan üstü performansı ve daha büyük Reggiani yazıcıları ile neredeyse hemen her işyerinin endüstriyel tekstile girmesini sağlayabilecek yeni donanımlarını lanse etti. Yazıcının yepyeni “Dynaplast” özel yapıştırıcı cihazı ile müşteriler örmeden dokumaya, hatta az veya daha fazla esnek ve esneyebilen kumaşları güvenle işleyebilirler. 1.8 metre yazıcı sekiz baskı kafasına, saatte 400 metre kare hıza ve 2,400 dpi çözünürlüğe sahip. Kendi sınıfında en iyi performans sağlayan yeni dijital teknolojileri taşıması, kolay kullanımı ve düşük bakım maliyeti hem üretim hem örneklemede onu ideal çözüm haline getiriyor.

Bu yazıcı EFI endüstriyel tekstil basımında yeni çevreci gövdesi ile Reggiani markasının mirasının yanı sıra ürün dizisinin çevre dostu üretim avantajlarını yansıtırken, mürekkep tasarrufu özelliği ile mürekkep tüketimini azaltıyor.

Gösterideki yeni EFI Pro 16h geniş-format hibrid rulo/düz platform LED üretim yazıcısı diğer giriş düzeyindeki hibrid rulo/düz yazıcıların yargılanacağı standartları belirlemekteydi. Bu yeni Fiery Driven™ yazıcı son derece uygun fiyatlı, beyaz mürekkep dâhil ve özellikleri en düşük sahip olma maliyetini, üstün resim kalitesini ve geniş dizi uygulamayı garanti ediyor. Bu yeni yazıcı platformu diğer EFI giriş düzeyi hibrid üretim platformlarından daha fazla hıza sahip. Hatta bazı yazı modları %30’a kadar daha yüksek işlem hacmi sağlıyor.

Sınıfının en iyi baskı çözünürlüğü ve rulodan ruloya hızı

EFI ayrıca gelecek nesil VUTEk® rulodan ruloya yazıcılarını da yeni, endüstriyel 3,2 metre EFI VUTEk 3r rulodan ruloya LED yazıcısı ile sergiledi. Bu yazıcı sınıfının en yüksek çözünürlüğüne sahip. EFI UltraDrop™ Technology 7-pikolitre yazıcı kafası ile en üstün kaliteyi sunuyor. Ayrıca saatte 345 metre kareye kadar olan hızı ile ait olduğu kategoride en yüksek üretimi ile öne çıkıyor.

Teknik olarak endüstrinin en ileri LED rulodan ruloya üretim sunumu olarak tasarlanmış olan yeni VUTEk, rulodan ruloya yazıcı serisi profesyonellerinin daha az zamanda daha fazla iş çıkarmasını sağlayan eşsiz, bütünleşmiş üretim iş akışı avantajlarına sahip.  Hepsi bir arada baskı işlemlerinde inline sonlandırma sistemi, x kesim, dilimleme ve birleştirme ve ek beyaz, açık renk tercihler gibi komple ve değer artıran seçenekleri ile kullanıcılara rekabet avantajları kazandırır.

Yeni rulodan ruloya yazıcı serisindeki 5 metre EFI VUTEk 5r LED yazıcı da sınıfının en iyi baskı çözünürlüğü ve saatte 455 metre kareye kadar işlem hacmi ile sunuluyor. Budapeşte, Macaristan’da baskı servisi sağlayan Béflex, VUTEk 5r’yi Avrupa’da kuran ilk şirketti.  CEO László Bárán makine hakkında sorgulandığında şunları söyledi:

“Bu şu anda, piyasada günümüze en uygun yazıcıdır. Gözle görülür derecede daha hızlı baskı alıyor ve daha önceki 5m genişliğindeki yazıcıdan çok daha iyi resim kalitesi verirken sadece yarısı kadar mürekkep ve elektrik sarf ediyor.  EFI bizimle gerçek bir ortaklık kurdu. Ben bu teknoloji ile beş yıl daha ileri bir avantaj elde ettiğimize yürekten inanıyorum.  Avrupa piyasasında bu çok büyük bir rekabet avantajıdır.”

EFI müşterileri artık VUTEk 3r ve 5r ve EFI Quantum 3 ve 5 rulodan ruloya yazıcıları ile yapılmış açık alan grafiklerinde ve filo ile araba grafiklerinde ek avantaj olarak 3M™ MCS™ Garanti’sine sahipler. Yazıcılar artık ortak markalı EFI – 3M™ SuperRange XF serisi LED mürekkepleri ve 3M üstün medya ve laminatlar kullanarak bu garanti hakkını kazanırlar.

EFI Standında sergilenen makineler

  • Bir su bazlı dye sublimasyon soft signage tekstil yazıcısı olan EFI VUTEk FabriVU® 340, EFI Reggiani’nin 70 yıllık ileri tekstil baskı tecrübesi üzerine inşa edilmiştir. 3,2 metre cihaz 2,400 dpi’ye kadar yazılımı dört seviye gri tonlama ve 4 – 18 pikolitre damla boyutu ile sağlar. Tekstile direk basım veya transfer kâğıdı ile değişim olarak birinden ötekine aynı mürekkep setini kullanarak elde eder. Bu yazıcı ayrıca 1,8m ve 5,2m enlerde de mevcut.
  • 3,2 metrelik, sekiz renkli, LED hibrid rulo/düz platform inkjet yazıcı EFI VUTEk LX3 Pro, yüksek üretim veri hacmi, daha yüksek tirajlar ve daha kısa yükleme zamanı olan ama perakendeciler için yüksek baskı ve resim kalitesini muhafaza ederek satış noktası tabelaları ve satış noktası görüntüleri ihtiyaçlarını karşılar. Cool Cure LED işlemi ile daha fazla yüzeylere, sunta, köpük ve akrilik gibi ısıya hassas maddelere uygulama sağlar.
  • EFI Fiery® proServer ve Fiery XF dijital ön uçlarının en son sürüm, doğru ve üstün renk yönetimini tekstil üretiminde soft signage ve transfer kâğıdı gibi çok çeşitli yüzeylerde uygulama sağlıyor. Her iki çözümde de kullanılabilen geliştirilmiş üretim araçları seti yanı sıra, Fiery proServer ayrıca son derece gelişmiş FAST (Fiery Hızlandırılmış Sistem Teknolojisi) RIP motoru ile EFI süper geniş, hibrid ve rulodan ruloya yazıcılar için hızlı dosya işleme sağlar.
  • EFI Digital StoreFront® e-commerce ve EFI DirectSmile™ veri sürücülü yazma, PURL, e-posta, SMS, sosyal medya, mobil medya ve resim kişiselleştirme ile müşterilerin güçlü, değiştirilebilir ve esnek eCommerce iş gönderme ve kampanya yönetimini çeşitli medya vasıtası ile geleneksel ve yumuşak tabela dâhil olmak üzere tam bütünleşmiş pazarlama yazılım çözümü sağlar.

EFI Türkiye Satış Geliştirme Müdürü Nathalie Hızveren, fuar sonrası sorularımızı yanıtladı:

P4 INKJETMAGAZINE: FESPA 2017’de ön plana çıkan EFI çözümü hangisidir?

Nathalie Hızveren: Henüz bir aydan az zaman geçti ancak FESPA ve EFI hala Hamburg’daki başarılarının tadını çıkarıyorlar. FESPA’da EFI elemanları yazılıların müthiş performansı ve müşterilerin tüm isteklerini karşılayabilmesi ile ilgili olarak pek çok hevesli geri bildirim aldılar.

Yeni EFI Reggiani ReNOIR FLEXY gösterimi, özellikle tekstil piyasası için bu 2017 etkinliğinde, kilit noktası teşkil eden EFI Reggiani’nin başarısında esneklik, yüksek kalite ve güvenilirlikte büyük bir hızlanma oldu.

Ayrıca Türkiye’den gelen misafirlerimizden en çok ilgi gören yeni Vutek 3r ve 5 metre sürümü ile Vutek 5r oldu. Saatte 455 m2 hızla, 7 Pikolitre LED baskı teknolojisi, 1200 dpi çözünürlük ve eşsiz bir TCO (toplam sahip olma maliyeti) ile çok dikkat çekti.

P4 INKJETMAGAZINE: Flexy lansmanının bıraktığı etkiler nelerdir ve tabii Türkiye pazarında bulmasını düşündüğünüz geri dönüş ne olabilir?

Nathalie Hızveren: Reggiani ReNOIR FLEXY, olağan üstü performans ve daha büyük Reggiani yazıcıların sonuçlarını veren hemen her işin endüstriyel tekstile girmesine imkân sağlayacak yeni bir donanımdır. Müşteriler en uygun kumaş yapışma için yazıcının yapışkan kemerini yepyeni “Dynaplast” ile örmeden dokumaya hatta az veya daha fazla esnek ve esneyebilen çeşitli kumaşları işleyebilirler. Bu 1,8 metrelik yazıcı sekiz baskı kafalı olarak mevcuttur ve saatte 400 metre kareden fazla üretim hızına sahip olup, 2,400 dpi çözünürlük sunar. En yeni dijital teknolojilerini sınıfında en iyi performans için birleştirir, kolay kullanımı ve düşük bakım maliyeti onu üretim ve örnekleme için ideal çözüm yapar.

Bu yazıcı EFI endüstriyel tekstil basımında yeni çevreci gövdesi ile Reggiani markasının mirasının yanı sıra ürün dizisinin çevre dostu üretim avantajlarını yansıtırken, mürekkep tasarrufu özelliği ile mürekkep tüketimini çarpıcı şekilde azaltır.

Soft Signage piyasası gittikçe önem kazanıyor ve Türkiye’de biraz geriden de olsa bu trendi takip ediyor. Soft Signage piyasasında Fabrivu serisinin 1,80 ve 3,40 metrelik modelleri çok ilgi görüyor ancak bu pazarda kendine gerçek bir yer edinmiş ve çok yüksek hacimli müşterilerimiz için Renoir Flexy çok geniş bir kumaş çeşitliliğinde endüstriyel çaplı bir çözüm sunuyor.

P4 INKJETMAGAZINE: Soft Signage EFI için önemli bir alan gibi görünmekte, bu konudaki gelişmeler ve EFI’ın pazara sunduğu teklifler nelerdir?

Nathalie Hızveren: Soft Signage piyasasında pek çok yenilikler ortaya çıkmakta. Baskı sağlayıcıları daha geniş bir yelpazede uygulamaları daha hızlı, daha yüksek kalitede ve metre karede daha düşük maliyet ile basmaya devam ediyorlar. FabriVU gibi yazıcıların sunumu ile 2,400dpi’ye kadar, saatte 500 metre kare ve 4 pikolitre damla boyunda üst düzey arkadan aydınlatmalı uygulamalar artık direkt olarak ve önemli ölçüde daha düşük maliyette baskılanabilir.  Floresan mürekkepler gibi görüntüde patlama yapan tümü ile uzatmalı mürekkepler de artık ana akımdalar.

EFI olarak bizler yeniliklere ve en yüksek görüntü kalitesi, metre kare başına en düşük maliyet ile müşterilerimizin en geniş uygulamaları baskılamalarını sağlamaya devam ediyoruz.  Ayrıca gönderme, üretim, nakliye ve maliyete kadar tüm iş akışını sağlamak için araştırıyoruz. EFI hepsini en iyi hale getirme iş akışına sahip.

Geçtiğimiz seneye kıyasla %30 UV baskının Soft Signage tarafına transfer olduğunu gözlemliyoruz. Bunun sebebi ise müşterilerin tercih ettiği dökümü ve yumuşak hissi koruyan kumaşa baskı reklamlar ve kumaş afişlerin kaliteli görünümü, buruşmadan yıkanıp kurutulabilen, iz bırakmadan katlanabilen ve yeniden kullanılabilen posterler üretebilmek.

Fabrivu 180, Fabrivu 340 ve Fabrivu 520 olarak 3 farklı model ile 1,8metre, 3,4 metre  ve 5,20 metre genişlikte baskı imkanı sunuyoruz. VUTEk FabriVU yazıcılar tekstil üzerine direk baskı veya transfer işlemiyle baskı imkânı tanır, böylece daha çeşitli ve düşük maliyetli malzemeler kullanarak müşterilerimizin paradan tasarruf etmesini sağlar.

Ayrıca EFI’ın patent sahibi olduğu devir daimli mürekkep sistemi ve geniş dizi mürekkepleri sayesinde daha yüksek kâr oranıyla daha fazla tipte kumaşa baskı imkanı sunar.

EFI™ Fiery® proServer, EFI mürekkepler ile birlikte kullanıldığında güvenilirliği, tutarlılığı ve öngörülebilir işletim maliyetlerini garanti eder. Daha geniş bir renk dizisi, daha büyük çeşitlilikteki malzemeler için net ve canlı görüntüler üretir.

P4 INKJETMAGAZINE: Son olarak EFI’ın Türkiye’de sizinle birlikte aktif olarak yer almasının ardından attığı adımlar, piyasa hâkimiyetinde lehte gelişmeler gibi konuları değerlendirebilir misiniz?

Nathalie Hızveren: Geçtiğimiz sene Türkiye’de yaşanan zorluklara rağmen EFI için başarılı bir sene oldu. Pazarın markaya olan güveni tazelendi, müşteriye hizmet ve teknik servis anlamında dağıtıcımız Lidya Grup ile ciddi adımlar atıldı ve gerek mevcut müşterilerimizden gerek pazarın öne çıkan firmalarından çok pozitif dönüşler aldık. Markaya olan güven sayesinde uzun zamandır beklemede olan birçok projeyi neticelendirdik ve bu süre zarfında 20’ye yakın, her kesimden yeni makina kurulumunu gerçekleştirdik. Türkiye pazarı EFI için odak piyasa olmaya devam ediyor, ilk HS100 kurulumu ve bu çaptaki projelerin gittikçe artması da bu güveni destekliyor.

 

#inkjet #EFI #NathalieHizveren #Renoir #Reggiani #Tekstil #SoftSignage #LidyaGrup #Flexy #FESPA #FESPA2017