Gıda Ambalajı İçin Oluklu Üzerine Direkt Baskı HP PageWide C500

HP Scitex PageWide C500 Post print oluklu karton baskı makinesini açıkladı.

PageWide C500 Press inkjet baskı teknolojisi kullanıyor. Geçtiğimiz hafta HP Scitex fabrikasında 20 gazeteciye tanıtılan baskı makinesi maksimum 1,2 x 2,5 metre boyutundaki oluklu kartonlara tabaka beslemeli olarak direkt baskı yapıyor. HP CV 150 su bazlı mürekkepleri kullanan makine bariyere gerek kalmadan gıda ikincil ambalajlarında kullanılabiliyor.

HP Scitex PageWide C500 Post print oluklu karton baskı makinesini açıkladı. Tek geçişli, dakikada 75 metre, kaplamalı kaplamasız kağıtlar üzerine ve en önemlisi gıda için uygun su bazlı mürekkeple ile baskı yapan 32 metrelik dev bir makine. (Makinenin kapladığı alan 32 x 8 x 4,8 metre) PageWide C500. HP Scitex Genel Müdürü David Tomer diyor ki 2017’de 3,5 milyar dolar olan oluklu pazarı 2022’de 5,5 milyar dolar’a yükselecek. Metal, esnek, karton, plastik ambalajlar ve etiketler ile karşılaştırıldığında en önemli büyüme oluklu ambalajda olacak. Tomer’in bir diğer söylediği ise tüm oluklu ambalaj üretiminin %50’den fazlası gıda ambalajı olarak üretiliyor olması.

Şimdi üst paragraftaki son bilgilerle PageWide C500’ün kabaca yazdığım özelliklerini kıyasladığınızda ortaya çıkan şey bu makinenin ne kadar doğru bir yatırım olduğu. Sadece oluklu ambalaj demeyelim. Biliyorsunuz PageWide’ın geçtiğimiz yılda hatta ondan önceki sene de defalarca yazdığımız T serisi makineleri var. Pre Print ve bobin besleme. Bu makineler ile ilgili olarak PageWide Endüstriyel Bölümü WW İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü David Murphy’nin arka arkaya sıraladığı 6 adet oluklu gıda ambalajı uygulama hikâyesi var. Çok etkileyici. Kişiselleştirme var, versiyonlama var. Özeleştirme var. Yani dijitalin bir malı sattırmak için sunduğu ne imkân varsa hepsi uygulanmış. Sadece altıncı başarı hikâyesinde 2017 yılı içinde satışlarda bu sayede gelen %79 artış var.

Dinamik oluklu ambalaj pazarına yönelik

HP aynı zamanda, oluklu ve sert ambalaj alanında lider bir MIS/MES yazılım çözümü sağlayıcısı olan Kiwiplan’ın bütünüyle entege edileceğini, HP PageWide C500 baskı makinesinin optimum kapasitede çalışırken, müşterilerin üretim ve tedarik zinciri verimliğinde zamandan ve maliyetten tasarruf etmesine yardımcı olduğunu duyurdu.

Avrupa ve Birleşik Devletler’de bulunan beş müşteri, direkt oluklu üzerine post-print oluklu üretim için PageWide C500 satın aldı. İlk ünitenin sevkiyatı bu ay gerçekleştirilecek.

HP’nin yüksek performanslı tek geçiş Termal Inkjet teknolojisini kullanan HP PageWide C500, offset laminasyon ve flekso üretim için maliyet etkin bir dijital alternatif sunuyor. Makine en iyi yüksek üretkenlikte hem kuşeli hem de kuşesiz kağıtlar üzerinde offset kalitesinde direkt baskı yaparak, en ince ayrıntıları bile muhafaza eden canlı grafikler bulunan ambalaj üretilmesine yardımcı oluyor.

Bariyere gerek kalmadan kimyasal göçsüz oluklu ambalaj

HP PageWide C500, UV-reactive kimyasallar içermeyen HP CV150 Su Bazlı Mürekkepleri kullanıyor. Bu gerçek su bazlı mürekkepler oluklu üreticilerinin primer ve sekonder gıdayla bağlantılı ambalajların baskısını ilave bariyer olmadan yapmasına imkân sağlıyor. Bu sağlam ve güvenilir çözüm en sıkı küresel gıda güvenliği mevzuatlarına ve endüstri ilkelerine uyulmasına imkân sağlıyor.

#HP #PageWide #OlukluAmbalaj #GıdaAmbalaji #Inkjet #HPscitex #DavidTomer #davidMurphy #PrintDifferent #ThinkDirect #