Hâla En İyisi TF Teknolojisi

1

Bir dizi laboratuar deneyinin sonuçları, Xaar’ın on yıldan daha uzun bir süre önce icat edilen TF Teknolojisi mürekkep devridaiminin, kullanıcılar için daha geniş bir çalışma penceresi sunmak için günümüzde endüstriyel mürekkep püskürtmeli yeniden dolaşım tekniklerinin temel ölçütünü hâlâ belirlediğini göstermektedir.

Xaar’ın “Ne ekersen onu biçersinalt başlıklı yeni teknik incelemesinde sunulan araştırma, Xaar’ın TF Teknolojisi mürekkep devridaimini diğer birçok baskı kafası üreticisi tarafından kullanılan alternatif mürekkep devridaim teknikleriyle karşılaştırıyor.

Mürekkep resirkülasyonu artık sıradan olsa da, teknik rapor tüm teknolojilerin eşit olmadığını açıkça göstermektedir. Bir yazıcı kafasının mimarisi, mürekkep devridaiminin ne kadar iyi uygulandığını belirler ve bu nedenle, yöntemin günümüzün çok çeşitli baskı ve püskürtme uygulamalarında ne kadar fayda sağladığını etkiler.

TF Teknolojisi, Xaar’ın yakın zamanda duyurulan ImagineX toplu platformunun önemli bir yapı taşıdır ve inkjet yeteneklerinde ve baskı kafası lansmanlarında önümüzdeki 30 yıldaki inovasyonu güçlendirecek.

Benzersiz Hybrid Side Shooter baskı kafası mimarisiyle birlikte Xaar’ın TF Teknolojisi, çok yüksek akış hızlarında damla çıkarma sırasında mürekkep veya diğer sıvıların doğrudan nozülün arkasından akmasını sağlar.

Bu, püskürtme kafasının çalışır durumda olmasını ve püskürtme uçlarının ateşlemesini sağlayarak püskürtme uçlarının sürekli olarak hazırlanmasını sağlar ve – mürekkep sürekli hareket halindeyken – özellikle yoğun pigmentli mürekkeplerde tortulaşmayı ve püskürtme ucunun tıkanmasını önler. Mürekkepteki herhangi bir hava kabarcığı ve istenmeyen parçacıklar da uzaklaştırılarak, en zorlu endüstriyel ortamda bile güvenilirliği artırır.

TF Teknolojisi ile püskürtme, kıvrımlı mürekkep akış yolları, yeniden sirkülasyonun nozülün arkasında değil de yakın olduğu anlamına gelen alternatif “çatı modu mimarisi” tasarım baskı kafalarına kıyasla önemli ölçüde daha güvenilirdir.

Xaar Teknoloji Direktörü ve teknik incelemenin yazarlarından biri olan Angus Condie, “Xaar’ın TF Teknolojisi mürekkep devridaimi mürekkep püskürtmeli baskıda tamamen devrim oldu ve çok çeşitli endüstriyel inkjet uygulamaları için temel bir özellik haline geldi,” dedi.

Xaar tarafından 2007 yılında Xaar 1001 baskı kafasının piyasaya sürülmesiyle başlatılan XF Teknolojisi, o zamandan beri cam tozu mürekkeplerle cam baskı, etiketler için yüksek opaklığa sahip beyaz pigment mürekkep baskısı ve baskılı elektronikler için yoğun yüklü iletken mürekkepler gibi heyecan verici yeni uygulamalar açtı. Bu sayede dijital inkjet endüstrisi ve etkili ve güvenilir inkjet baskı için endüstri gereksinimi haline geliyor.

Condie., sözlerini şöyle tamamlıyor: “Araştırma, mürekkep devridaim çözümlerinin mimari tasarımları nedeniyle farklılık gösterdiğini ve çok farklı sonuçlar verdiğini kanıtlıyor. Xaar’ın TF Teknolojisi hala rakiplerinden çok daha iyi performans gösteriyor ve mürekkep püskürtmeli baskıda en geniş çalışma aralığını sunarak bugün mürekkep devridaimi için ölçüt oluşturmaya devam ediyor. ”

Teknik belgenin tamamı Xaar’ın web sitesinden indirilebilir: https://www.xaar.com/en/resource-centre/tf-technology-what-goes-around-comes-around

Xaar devirdaim mürekkkepdevridaim resirkülasyon TFTeknoloji AngusCondie