Herkes İçin Sürdürülebilir Ambalaj

2

Sroll down for English edition

 

Xaar, plastik tüketimini yılda 1,2 ton azaltıyor. Baskı kafaları için yeni ambalajlar var.

Xaar, ambalaj karmaşıklığını ortadan kaldırmaya ve sürdürülebilirliği artırmaya yönelik bir girişim başlattı. Şirket, tüm baskı kafalarını yılsonuna kadar tamamen geri dönüştürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir karton ambalajlarla gönderecek. Bu girişim Xaar’ın sürdürülebilirlik taahhütlerini yerine getirmesinin yanı sıra müşterilerin kendi çevresel girişimlerini de destekliyor.

 

Ayrıca, farklı baskı kafası varyasyonları müşterilere tek bir gönderi paketinde gönderilecek ve kullanılan ambalaj miktarının azaltılmasına ve taşımanın karbon ayak izinin azaltılmasına dikkat edilecek.

 

Yeni geliştirilmiş ambalaj oldukça hafiftir ve Xaar’ın tüm baskı kafalarına uyacak şekilde özel olarak takılabilen sabit bir yastık içeriyor.

Xaar Malzeme Sorumlusu Dave Read yeni ambalaj için şunları söylüyor; “Yeni sürdürülebilir ambalajlar tamamen geri dönüştürülebilir ve daha önce kullandığımız plastik kapaklı kutulardan daha fazla çevresel fayda sağlıyor. Kartona geçişle birlikte, yalnızca büyük miktarda tek kullanımlık plastiği devreden çıkarmakla kalmadık, aynı zamanda baskı kafalarımızın ihtiyaç duyduğu gerekli korumayı ve net markalamayı sağlarken, ambalajlarımızı müşterilerin geri dönüştürmesini kolaylaştırdık.”

 

Yeni stil ambalaj, yeni Xaar 2002 baskı kafası serisinin ve Xaar 1003 baskı kafalarının piyasaya sürülmesiyle birlikte, Xaar portföyünün geri kalanı ile kullanılmaya devam edilecek.

 

Yeni oluklu mukavva ambalajın kendisi büyük ölçüde geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış. Ek olarak, tanımlama amaçları için gerekli olan ürün ayrıntıları yalnızca siyah, tek renkli, su bazlı mürekkep kullanılarak basılıyor. Bu da yazıcı kafası ambalajını tamamen geri dönüştürülebilir hale getiriyor.

 

Xaar baskı kafası, her bir kutunun içinde, kirlenmeyi önlemek ve elektrik yüklerinden kaynaklanan olası hasarlardan korumak için küçük bir anti-statik torba içinde sabitlenmiştir.

Sroll down for English edition

Sustainable Packaging Delivers For All

Xaar, has introduced new packaging across its printhead portfolio, reducing its plastic consumption by 1.2 tonnes per year.

In a business initiative to remove packaging complexity and improve sustainability, all Xaar’s printheads will be shipped in fully recyclable and biodegradable cardboard packs by the end of the year. This not only helps Xaar to deliver on its sustainability commitments but also supports customers’ own environmental initiatives.

Furthermore, different printhead variants, will be despatched to customers in one shipment package, helping to reduce the amount of packaging used and reduce the carbon footprint of transportation.

 

The new improved packaging is lightweight and provides a stable cushion which can be custom fit to suit all Xaar’s printheads.

Dave Read, Head of Materials at Xaar said; “The new sustainable packs are fully recyclable, providing greater environmental benefits than the plastic clam shell boxes we had previously been using.

 

“With the move to cardboard we have not only removed a large amount of single-use plastic, we have also made our packaging easier for customers to recycle, while still providing the necessary protection and clear branding our printheads require.”

The new style packaging is being rolled out with the launch of the new Xaar 2002 printhead range and the Xaar 1003 printheads, with the rest of Xaar’s portfolio to follow throughout the year.

 

The new corrugated cardboard packaging is itself made largely from recycled materials. In addition, product details, essential for identification purposes, are printed using only black, single colour, water-based ink – making the printhead packaging fully recyclable.

Inside each box, the Xaar printhead is secured within a small anti-static bag to avoid contamination and protect it from any potential damage by electrical charges.

 

 

 

#Xaar #baskı #baskıkafası #ambalaj #printhead #print