Hibrit Anapurna H2050i ve Avantajları

39

Tuğrul Turgay, Matset A.Ş, Inkjet Satış Müdürü

Geniş format Hibrit Anapurna H2050i LED, sınıfının en düşük baskı maliyeti ile yatırımcısına büyük bir avantaj sunuyor. 6 renk + beyaz mürekkep konfigürasyonu ile cihaz 2,05 m genişliğe kadar baskı yapıyor, iç ve dış mekan uygulamaları, tabaka ve rulo geniş format işler için yüksek kalite ile yüksek üretkenliği birleştiriyor. UV LED lambalar ile donatılan cihaz, daha çeşitli medyalar üzerine baskı yapmanın yanı sıra enerji, maliyet ve zamandan tasarruf elde etmenize olanak sağlıyor. Beyaz mürekkep işlevi arkadan ışıklandırmalı uygulamalar için şeffaf bir malzeme üzerine veya spot renk olarak beyaz renk baskı yapılmasına imkan veriyor.

Endüstriyel teknoloji ürünü

Daha ağır iş yükleri için sağlam ve sanayi tipi tasarlanmış konsept ve en yeni nesil yüksek hızla ateşleme baskı kafaları bulunan hibrit AGFA Anapurna i-serisi, UV-LED kürleme özelliği ile yüksek verim sağlarken aynı zamanda keskin baskı kalitesine ulaşıyor. Maksimum hızda bile tüm yüzeylerde kaliteli baskı seviyesine ulaşmanızı sağlayan cihaz sayesinde, en zorlu müşteriler bile memnun kalıyor. Kenar boşluksuz baskı veya çoklu tabaka baskısı üretkenliği daha da arttırıyor.

Malzeme ayırt etmeksizin çok çeşitli uygulamalara baskı

UV-LED özellikli Anapurna H2050i, uygulamalarınızın çeşitliliğini arttırdığı için işletmenize çok yönlülük kazandırıyor. Film, vinil, kağıt, banner, kanvas ve tekstil gibi ruloların yanı sıra oluklu mukavvalar, sert plastikler, sergi panelleri, sahne görselleri ve reklam panelleri gibi kaplamasız sert malzemeler üzerine de en iyi kalitede baskılar üreten cihaz aynı zamanda ahşap, metal, cam veya kişiye özel eşyalar gibi niş ürünlerin baskılarının yapılması ya da mimari ve iç mekan dekorasyonunun yaratılması için de kullanılabiliyor. Özel mürekkepleri ve LED lambaları sayesinde az ısının kullanılması, çok çeşitli malzemeler üzerine baskı yapmanıza olanak sağlıyor. Bunun sonucunda da, ısıya duyarlı malzemelerin yanı sıra folyo ve laminanttan kaplanmış kağıtlara, PET, polipropilen, yumuşak köpük kartonlar veya endüstriyel filmlere kadar her malzeme üzerine baskı yapabiliyor.

En iyi kalite

Anapurna H2050i LED printer, güçlendirilmiş belt sistemi ve encoader sayesinde, yüksek düzeyde hassas nokta ateşleme yapabiliyor, bu da mükemmel görüntü kalitesi ortaya koyuyor ve bu görüntü kalitesi, degrade ve çoklu katman özellikleri ile daha da iyileştiriliyor. Sekiz adet bulunan ve her hızda 12 pikolitrelik ateşleme yapabilen baskı kafası zeminli işlerde homojen baskı imkanı 4 puntoya kadar yüksek detay, yumuşak degrade geçişler ve düşük mürekkep tüketimi sunuyor.

Multiple board ve otomatik board baskısı

Opsiyonel olarak sunulan otomatik tabaka besleyicisi ile üretkenlik önemli oranda arttırılır ve bu masa sayesinde 4 adede kadar tabakanın durmaksızın baskısı yapılabilir. Kenarsız baskı özelliği sayesinde ilave bir son işleme gerek duyulmadan baskılar kullanıma hazır halde üretilmiş olur.

UV LED Kürleme

AGFA inkjet baskı sistemleri, hava soğutmalı 16 Watt/cm² gücünde UV LED lambalar ile donatılıyor, bunun sonucunda da ekstra iş oluşması, maliyet tasarrufu elde edilmesi ve çevre dostu olması ile bağlantılı olarak çok sayıda benzersiz avantaj ortaya çıkıyor:

  • Minimal ısı çıkışı sayesinde, UV LED kürleme sistemi sayesinde çok çeşitli medyalar üzerine ve özellikle ısıya karşı daha hassas yüzeylerde, bükülme veya kırışma olmaksızın baskı yapılabiliyor. Daha az ısı oluşumu, hız arayanlar için aynı zamanda çok dengeli ve keskin çift yön baskı yapabilme anlamına geliyor.
  • LED lambalar makinedeki operasyonların daha hızlı olmasını ve buna bağlı olarak da üretkenliğin artmasını sağlıyor ve ısınma süresi olmaksızın anında açılabiliyor / kapatılabiliyor.
  • Civalı lambalar 1.000 saat dayanırken LED’ler 10.000 saatten fazla dayanıyor ve kullanım ömürleri boyunca verimliliği azalmadan devam ediyor. Lambaları değiştirirken duraklama yaşanmıyor ayrıca, sarf edilebilir lamba maliyetleri de olmuyor. UV LED lambaların kullanım ömrü yazıcının kullanım ömrü ile aynı doğrultuda oluyor.
  • LED’lerin maksimum enerji sarfiyatı modül başına 1 kWh olurken UV-civalı lambaların enerji sarfiyatının ise 4 kWh olması büyük bir güç tasarrufu sağlıyor. Bu tasarruf cihaz başına 2 kWh (baskı esnasında) – 8 kWh (sürekli sarfiyat) arasında değişiyor.
  • UV LED lambalar civa içermediği için, sarf malzemelerine ve ilgili maliyetlere olan ihtiyaç önleniyor.
  • LED’ler sayesinde, havalandırma ile dışarı atılması gereken ozon gazı üretilmiyor.

Asanti yalnızca RIP değil, aynı zamanda iş akışınızı yönetiyor

Agfa Graphics’in tüm geniş format yazıcılarındaki gibi, hibrit Anapurna LED yazıcılar da Agfa Graphics’in üretim proseslerini düzene sokan, üretkenliği arttıran ve sürekliliği koruyan Asanti wide-format iş akış yazılımının da dahil olduğu entegre bir çözümün parçası. Tüm AGFA modellerinde ücretsiz olarak sunulan Asanti yazılımı sayesinde tüm baskı süreçlerinizin entegrasyonunu sağlayarak hataları ve fireleri ortadan kaldırıyor. Bu, kontrol dışı baskı maliyetlerini azaltmanıza ve zaman kazanmanıza imkan sağlıyor.

Hassasiyet ve süreklilik

İşlenecek doya tiplerinin çeşitliliği baskı süreçlerini önemli ölçüde yavaşlatıyor ve genellikle hatalara sebebiyet veriyor. Asanti yazılımı ile bu zorlukların üstesinden geliniyor. Farklı medyalar için farklı baskı ayarları bir veri tabanında depolandığı için Asanti, uygun özellikleri hızlıca çağırabiliyor ve bunları uygulayabiliyor. İşleme, görüntü ve renk kalitesi otomatikleşiyor ve Asanti, baskı öncesinde dosyaları kontrol ediyor. Bu özellik, operatörün işini önemli oranda basitleştirerek bekleme süresini azaltıyor ve baskı öncesinde sorunları etkin şekilde yakalayarak üretkenliği artırıyor.

Yeni GUI ( Grafik kullanıcı arayüzü )

Asanti GUI, gelişmiş ön izleme seçenekleri sayesinde görsel düzenlemelerinize imkan sağlıyor ve bu sayede operatörler tam olarak ne basacaklarını ekrandan izleme imkanı buluyor. Bu, makineye gelen iş ile çıktı arasındaki potansiyel hataları ortadan kaldırıyor. GUI, makine başından bütün baskı parametrelerine ulaşmanızı sağlarken, son andaki değişikliklere hızlı yanıt vermenizi kolaylaştırıyor. Baskıya geçilen işin ilerleyişi hakkında detaylı bilgi veren Asanti ara yüzü, sizin başka işlerinize yoğunlaşmanıza imkân sağlıyor.

 

#matset #AgfaGraphics #inkjet #UVled #TugrulTurgay #Anapurna