HP, İlk Sert Yüzey Latex Baskı Teknolojisini Tanıtıyor

2

HP Inc., HP Latex Mürekkep ile esnek ve sert malzemeler üzerinde baskı yapılabilmesine imkân sağlayan, ilk latex teknolojisi olan HP Latex R Serisinin piyasaya çıktığını duyurdu. HP Latex R Serisi, en canlı renkleri sert malzeme baskı dünyasına taşıyor ve HP Latex Beyaz Mürekkebin piyasaya sürülmesi ile birlikte beyaz mürekkepte öncülük ediyor.

Tek altı renkli bir mürekkep takımı ile donatılan ve hız konusunda benzersiz bir kalite sunan bu teknoloji,  HP’nin ünlü esnek baskı becerilerini rijit baskıda birleştiren ilk gerçek hibrit latex teknolojisi.

HP Latex R Serisi, köpük levha, köpük PVC, karton, oluklu polipropilen, katı plastik, alüminyum, ahşap ve cam gibi çok çeşitli sert malzemelere benzersiz bir kalite getiriyor. Malzemeyi tamamen kaplayan ve kuruması için zaman gereken kalın bir mürekkep tabakası oluşturan UV baskı teknolojisinin aksine, HP’nin su bazlı Latex Mürekkepleri medyanın görünümü ile verdiği hissi koruyor ve hem çevre hem de baskı operatörü için güvenli kokusuz baskılar ortaya koyuyor.

HP Latex R Serisi’nin kalite açısından yeni bir endüstri standardı oluşturma konusunda önemli olduğunu ve Baskı Hizmet Sağlayıcıların büyüleyici rijit ve esnek baskılar yapmasına imkân sağladığını anlatan HP Inc. Grafik Çözümler İşletmesi Küresel Başkanı ve Genel Müdürü Santi Morera, “Müşterilerimiz, yeni ve yüksek değerli uygulamalara sunduklarını genişletebilir. Ayrıca, tabela ve display için kullanıcılarına daha fazla değer katan, yeni, harika fikirler ile konseptler sunabilir.”

Zamanla sararmayan yenilikçi beyaz latex mürekkep

Endüstrinin en yaygın baskı sınırlamalarından biri olan HP’nin Beyaz Latex Mürekkebi, mürekkep dağıtım sistemi içinde ve baskı kafasında beyaz mürekkeplerin çökmesini önlemek için resirkülasyonunu sağlayan yenilikçi bir sisteme sahip. Ayrıca, mürekkebin atıkları en aza indirmek amacıyla kullanılmaması durumunda, otomatik karıştırma özelliğine sahip benzersiz bir depolama sistemi de bulunuyor. HP’nin yenilikçi Beyaz Latex Mürekkebi ilk defa, parlak, yüksek kaliteli ve geleneksel UV bazlı beyaz mürekkep gibi zamanla sararmayan “gerçek beyaz” rengi sunuyor.

HP Mürekkep Uzmanı Thom Brown, beyaz mürekkebin endüstri için sürekli bir sorun olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Geleneksel olarak bu mürekkepte, baskı kafalarında sıklıkla tıkanıklığa neden olan veya opak karışımın ayrılarak mürekkep haznesinin dibine çökmesini sağlayan daha büyük ve ağır pigment partikülleri kullanılıyor. Bugüne kadar, genellikle haznelerin fiziksel olarak sallanması gerekiyordu. HP’nin kimya ve mühendislik alanlarındaki yenilikçilik yatırımı sayesinde, HP Latex R Serisi ile beyaz mürekkep solüsyonu endüstride devrim yaptı.”

HP Latex R Serisi 2018 yılının 3.üncü 3 aylık döneminde piyasaya sürülecek ve Mayıs ayında gerçekleşecek FESPA Berlin’de (Almanya) ilk defa tanıtılacak.

 

#HPlatexRserisi #Lateks #Latex #HP #GenisFormat #RigidBaski #FESPA #FESPA2018