HP, Rigid Latex Teknolojisini Pazarın İlgisine Sundu

2

Latex ile baskıcıları solventin ağır koku ve VOC içeren teneffüsünden kurtaran HP, şimdi yine latex ile UV’nin dezavantajlarını refüze edecek.

HP Inc. esnek ve sert baskı altı malzemelerine baskı imkânı veren ilk Latex baskı teknolojisi olan Yeni HP Latex R Serisi teknolojisini dün sabah Amerika Orlando’da başlayan ISA fuarında duyurdu. Bu teknoloji yardımıyla artık sert baskı altı malzemelerine de (cam, ahşap, taş vb.) latex ile baskı yapılabilecek. Endüstride bir dönüm noktası olarak adlandırılan HP’nin beyaz latex mürekkebi ile birlikte sunulan teknolojinin ilk baskı çözümü ise Mayıs ayında Berlin’de gerçekleşecek FESPA fuarında sergilenecek.

Hibrit HP Latex baskı teknolojisi tamamen kokusuz olarak esnek ve sert baskı altı malzemelere baskı yapabilen ilk teknoloji olarak sunuluyor. Altı renk mürekkep seti ile sunulan HP Latex R Serisi hızlı modda benzersiz bir baskı kalitesi ve esnek baskı altı malzemelerine baskı imkanlarının tamamını sert baskı altı malzemeleri için de vadediyor. HP Latex R Serisi baskıcılara kalitede yeni bir standart sağlıyor, diyen HP Grafik Çözümleri Genel Müdürü Santi Morera “Müşterilerimiz bundan sonra kendi müşterilerine tabela ve display işleri için daha yeni ve daha yüksek değerde baskılar önerebilir, taze yenilikçi fikirler sunabilirler” diyor.

HP’nin beyaz Latex mürekkebi de özellikle sert baskı altı malzemelerine baskıda serigrafiye yönelen baskıcılar için ideal bir çözüm sağlayacak. Konu ile ilgili olarak HP geniş format  genel müdürü Joan Perez Pericot, yaptığı açıklamada tamamen otomatik ve çok basit bir kullanım sağlayan beyaz mürekkep fotoindikatörler kullanılmadan üretiliyor termal inkjet baskı kafaları kullanılarak püskürtülen mürekkep hep beyaz kalacaktır ve minimum atık getirecektir, diyor.

UV baskı kadar dayanıklı ve dış etkilere mukavim olan HP Latex R Serisinin ilk yazıcısı ise FESPA Berlin’de sergilenecek. Yazıcı 2018’in üçüncü çeyreğinde ticari olarak hazır bulunacak.

#HP #HPLatex #RigidLatexTechnology #UVbaski #LateksBaski #ISA #FESPA2018 #BeyazMurekkep #HPWhiteLatexInk