HP Yeni Latex Printer Portfoyünü Sunar

2

HP Yeni portföyü ile neler sunuyor önce bir başlıklara bakalım:

 • Canlı renkleri ve parlak beyazıyla görülmemiş çok yönlülük: Yeni portföyHP Latex mürekkepleri neslini ve sararmayan, piyasanın en beyaz beyaz mürekkebini içeriyor. [1]
 • Daha yüksek performans: HP Latex 700/800 serisi sayesinde matbaalar önceki HP modellerine göre verimliliklerini %50 arttırıyor.
 • Daha fazla sürdürülebilirlik: HP Latex mürekkepleri ve karton HP Eco Carton kartuşlarının[2] kullanımı karbon emisyonunu %60, plastik kullanımını %80 oranında düşürüyor[3]
 • Yeni HP Latex Print ve Cut Plus: Yenilenen HP Print ve Cut Plus Solution sayesinde baskı işleri, geliştirilmiş Optik Pozisyonlama Sisteminin yardımını da alarak print işlerini daha hassas bir şekilde kesiyor
 • Yenilenen HP PageWide XL: Yeni HP PageWide XL portföyünde gelişmiş iş akışı ve güvenlik özellikleri var.

HP Inc., baskı hizmeti sağlayıcılarının sundukları seçenekleri çeşitlendirmelerine ve daha zorlu müşteri ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacak yeni geniş formatlı Latex baskı çözümünü piyasaya sürdü. HP Latex 700 ve 800 serisi, bir yıllık iş kesintisinin ardından matbaaların ve tüm baskı hizmeti sağlayanların daha iddialı projelerin üstesinden gelmelerini ve en yüksek değere sahip işlerin altından kalkmalarını sağlayacak bir dizi özellik sunuyor. Yeni seri aynı zamanda işletmelerin son teslim tarihlerini tutturmalarına da yardımcı olurken, sürdürülebilirlik avantajlarını arttıran hızlı iş akışları da getiriyor.

“HP Latex’i, programlar veya uygulama talepleri ne kadar değişken olursa olsun, her müşteri isteğine ‘evet’ demenizi sağlayacak benzersiz bir araç olarak düşünün. HP Latex ile her tabela ve dekor kararı sürdürülebilir hale geldiği için, operatör ve çevresel güvenlik artık sorun olmuyor ve son teslim tarihlerine uyulabiliyor” diyen HP Geniş Format Bölümü Genel Müdürü Guayente Sanmartin, sözlerine devam ediyor: “Yeni Latex 700 ve 800 portföyü, baskı sağlayıcıların yeni normal koşullarda müşteri zorluklarının üstesinden gelmelerine ve daha iddialı projeleri daha kârlı şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olacak.”

Yeni HP Latex serisi dört cihazdan oluşuyor: HP Latex 700 ve 800 ile HP Latex 700W ve bu kategoride ilk defa beyaz mürekkep yeteneği sunan 800W. Bu, piyasada zaman içinde sarılaşmayan en beyaz beyaz mürekkep. Bu sayede baskı şirketleri daha düzgün ana hatlar oluşturabiliyor ve koyu renklerde daha net kontrast meydana getirebiliyorlar.

Bu arada, daha fazla nozüllü ve 36 m2 / saate varan hızlarda çalışan, yenilenmiş baskı kafaları, HP Latex 800 ve 800W’nin önceki HP modellerine göre % 50 daha yüksek üretkenlik ile baskı yapmalarını sağlıyor. Yeni 700/800 Serisi ile yapılan baskı işleri, daha yüksek baskı hızlarında bile canlı renkler, daha detaylı görüntü ve metinleri garanti ediyor. Operasyonel anlamda ise HP PrintOS, matbaaların neredeyse her yerde, her zaman kullanabilecekleri bulut tabanlı bir arabirimi kullanıyor ve bu sayede baskı filolarını izlemelerine ve kontrol etmelerine de imkân tanıyor.

Yeni yapılan yeni bir HP araştırmasına göre matbaa müşterilerinin % 85’i artık sürdürülebilir ürünler ve uygulamalar talep ediyor.[4] Yeni Latex serisi bu gereksinimi karşılamak için HP’nin sürdürülebilir baskı prensibinden faydalanıyor. HP Latex 700 ve 800 serisindeki dört aygıtın dördü de kullanılan plastik miktarını % 80 azaltan, karton malzemeden yapılmış bir kartuş olan HP Eco Carton’u kullanıyor. Ayrıca HP’nin su bazlı mürekkepleri de daha çevre dostu.

İyileştirilmiş HP Latex Print ve Cut Plus

HP ayrıca Latex 700 ve 800 serisiyle tamamen uyumlu Latex Print ve Cut portföyünde de iyileştirmeler yaptı.[5] En son Raster Image Processor (RIP) yazılımı ve tamamen yeni kisscut kesicilere sahip cihazların kullanımı artık daha kolay. Böylece tabela ve dekoratif baskılı uygulamalarda işler daha kolay ve daha sezgisel hale geliyor.

 

HP Latex Print ve Cut Plus portföyünde aşağıdaki ürünler var:

 • HP Latex 335 Print ve Cut Plus Solution
 • HP Latex 315 Print ve Cut Plus Solution
 • HP Latex 115 Print ve Cut Plus Solution
 • HP Latex 64 Plus Cutting Solution
 • HP Latex 54 Plus Cutting Solution
 • HP Latex 54 Basic Plus Cutting Solution[6]

Güncellenen özellikler arasında gelişmiş Optik Pozisyon Sistemi (OPOS) var. Böyle daha optimize kesim doğruluğu sağlanıyor. Bu sayede HP kesici, işlerin kenarındaki siyah iç çizgileri okuyor. Basılan kâğıtlardaki yeni HP barkodlarının yardımıyla ek ölçümler de gerçekleştirilebiliyor. Yeni Latex 64 ve 54 Plus Cutting Solutions ile kesim, 600 gr’a kadar daha yüksek bıçak baskı gücü sayesinde artık daha düzgün olabiliyor.[7] Yani daha kalın malzemeler üzerinde çalışırken bile doğru kesim olmasını sağlayacak gerekli basınç sağlanabiliyor.

Kullanıcılar renkli dokunmatik ekran ara yüzü kolayca kullanabilecekler. Geliştirilmiş menü sayesinde işlemler daha hızlı olabiliyor. Medya sepetinin de tasarımı yenilendiği için daha az yer kaplıyor, böylece matbaacılar ellerindeki alanı daha verimli bir şekilde kullanabiliyorlar.

Geliştirilmiş HP PageWide XL 

HP’nin diğer bir duyurusu ise HP PageWide XL geniş format baskı çözümleri süitine yapılan yeni eklemeler. Büyük ve orta ölçekli işletmeleri ve baskı öncesi atelyeleri hedefleyen yeni HP PageWide XL cihazları hızlı, basit ve güvenli çözümler sunuyor. Yeni seride aşağıdaki yazıcılar var:

 

  • PageWide XL 3920 MFP
  • PageWide XL 4200 Printer ve MFP
  • PageWide XL 4700 Printer ve MFP
  • PageWide XL 5200 Printer ve MFP
  • PageWide XL 8200 Printer

 

Dipnotlar:

[1] En beyaz beyaz, Mayıs 2020 tarihi itibariyle, 50.000 ABD dolarının altında değere sahip, solvent ve UV teknolojilerini kullanan rakip alternatiflerle yapılan karşılaştırmaya ve ISO / DIS 23498’e dayanmaktadır. Test siyah opak kendinden yapışkanlı vinil üzerinde gerçekleştirilmiştir (L *: 4.16 – a: 0,48-b: 2 , 34) HP 832 1 litrelik Beyaz Lateks Mürekkep Kartuşu kullanılarak% 160 UF baskı modu ile. Görsel opaklık =% 91.

 

[2] Mürekkep kartuşu HP Eco-karton karton konteyneri, yerel geri dönüşüm sistemleri aracılığıyla geri dönüştürülebilir. Mürekkep torbasının yanı sıra baskı kafaları da ücretsiz HP Gezegen Ortakları programı aracılığıyla geri dönüştürülmeye uygundur. Katılım koşullarını ve HP Planet Partners programının özellikleri ve kullanılabilirliğini öğrenmek için http://www.hp.com/recycle adresini ziyaret edin. Program bölgenizde mevcut olmayabilir. Bu programın bulunmadığı yerlerde, uygun tasfiye işlemlerini öğrenmek için http://www.hp.com/go/ecodata adresinde bulunan Malzeme Güvenliği Veri Sayfasına (MSDS) bakın.

 

[3] Mürekkep kartuşunun dış kartonu yerel karton / kağıt programları kullanılarak % 100 oranında geri dönüştürülebilir. C02 düşüşü plastik mürekkep kartuşundan karton HP Eco-Carton mürekkep kartuşuna geçişe dayanmaktadır ve yıllık olarak üretimde 291 ton ve taşımada 8 ton tasarruf anlamına gelir. Bu rakamlar ortalama olarak bir binek araçla gidilen 1.194.028 km’ye (741.935 mil) veya şarj edilen 38 milyondan fazla akıllı telefona eşdeğerdir.

 

[4] C Space ile yapılan HP araştırması. Anket 6-12 Ekim 2020 tarihlerinde Latex’e sahip 102 PSP ile gerçekleştirildi.

[5] HP Latex 700 ve 700W direct olarak bağlanabilirken HP Latex 800 ve 800W Printer’lar için RIP güncellemesi gerekir.

[6] Sadece AMS bölgesinde mevcut.

[7] 600 gr’a kadar bastırma kuvveti yalnızca HP Latex 64 Plus Cutter ve HP Latex 54 Plus Cutter için geçerlidir. HP Latex 54 Basic Plus Cutter’ın bastırma kuvveti 400 gr’a kadardır.

 

[8] HP tarafından Sogeti’ye yaptırılan ve yayınlanmış güvenlik özelliklerinin karşılaştırmasına dayanmaktadır. IDC’ye göre, 2019 itibariyle dünya genelinde LED ve UV-jel yazıcıların çoğunluk pazar payını temsil eden HP PageWide XL portföyü ve rakiplerin analizi. Karşılaştırma matrisi ve diğer ayrıntılar talep üzerine sağlanabilir

 

#HPinc #HP #Lateks #GenisFormat #LargeFormat #Baski #inkjet #PageWideXL #HPLatex #LatexInk