Hunkeler Innovationdays 2019’da Sizi Bekleyenler

3

25 Şubat’ta kapılarını açacak olan Hunkeler Innovationdays İsviçre Luzern’de baskı dünyasını bir kez daha etkileyici yeniliklerle ve otomasyon için başarı getiren etkenlerle karşılamaya hazırlanıyor. Sizin için sergilenecek çözümlerden bazılarını bir araya getirdik. Çok daha fazlası için Luzern’de buluşabiliriz.

Yüzün üzerinde katılımcı ürünlerini canlı demolarla çalışan 40 sistem üzerindeki yeniliklerle sergileyecek. Hunkeler Innovationdays basım dünyasına karşılıklı iletişim kurduracak ve dijital baskı ve sonlandırmasına yönelik yakın hat ve hat içi otomasyonda en yeni trendleri bir arada bulma imkânı sunacak.

Bu çok önemli etkinlik 25 – 28 Şubat tarihleri arasında İsviçre Luzern’deki Messe Luzern fuar alanında yapılacak. Luzern, İsviçre’nin dağlarla çevrili sakin şehirlerinden biri. Hunkeler şirketinin üretim tesislerinin de bulunduğu şehir, size bu endüstriyel etkinlik ile birlikte huzurlu bir kaç gün de vaat ediyor. Luzern, uçakla ulaşacağınız Zürih’e sadece 52 km mesafede ve havaalanında aktarma yapacağınız bir tren ile maksimum bir saat içinde ulaşılabilir. Yani konaklama için Zürih’i de kullanabilirsiniz tabii tren yolculuğunu seviyorsanız… Luzern içinde hemen her istediğiniz yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Aradığınız ister nefis yemekleri olan bir restorant ister İsviçre’nin meşhur saat ya da çakılarını aradığınız bir mağaza olsun. Unutmamanız gerekenler özellikle ilk kez İsviçre’ye gidecekler için yanınıza İsviçre frangı almanız gerektiği ve İsviçre’nin farklı prizleri dolayısıyla en azından şarj aletiniz için bir adaptöre ihtiyacınız olacağı.

Hunkeler Innovationdays’de dijital baskı çözümlerini sergileyecek şirketler arasında Ricoh, Xerox, Screen, HP, Canon, Xeikon, Nipson, Konica Minolta, Riso, Scodix, Heidelberg ve Koenig&Bauer bulunuyor. Baskı sonrasında ise elbette etkinliğin her noktasında Hunkeler’in baskı sonlandırma çözümleri görülecek ve bununla birlikte Müller Martini, Meccanotecnica, Horizon, BoweSystec, GUK, Gietz, Hohner, SITMA; Polar, Ibis gibi önemli şirketler bulunacak. Ayrıca kâğıt ve otomasyon yazılımları dahil tüm sarf malzeme tedarikçileri de etkinlikte yer alıyorlar. UPM, Eukalin, Mondi, eltex, Optimus, Global Graphics, Burgo, Renz ve diğerleri…

Şimdi bu etkinliğin öne çıkan sergileri neler olacak çok kısa bir göz atalım ve önce bu önemli etkinliği ajandanıza not almanızı tekrar tavsiye edelim.

 

 

Yeni Hunkeler Sekizinci Jenerasyon

Hunkeler’in bu etkinlikte ilginize sunacağı sekizinci jenerasyon sonlandırma çözümü dijital renkli baskı için tasarlandı ve dakikada 180 metre hıza kadar 57 cm genişliğindeki bobinleri işleyebiliyor. Sistem geleceğin tüm baskı makineleri ile de uyumlu. Değişken data, değişen punch ve perforaj desenleri değişken forma sayısı veya katlama biçimleri dinamik bir biçimde kontrol edilerek gerçekleştirilebilir
Ticari baskı taleplerine yönelik tasarlanan sistem, en hafifinden en ağırına kadar gramajlardaki kuşeli ya da kuşesiz renkli basılmış kâğıtları işliyor. Modüler bir çözüm olan Generation 8 (UW8 – RW8) bobin çözme ve sarma modülleri bulunduruyor. Bobin birleştirme (WM8 – dilimleme ve birleştirme) WF8 – bobinden katlama, DP8 – bobin boyunca dikey perforasyon ve çapraz punch hattı oluşturma, CS8 basit ve çift kesim silindiri ile dilimleme, LS8 – opsiyonel tabaka istif aracı ile istifleme modüllerinden oluşuyor.

Tabaka işleme sistemi Docutrim

Docutrim, en gelişmiş baskı makinelerinin gerektirdiği tabaka kağıt işleme süreçleri için geliştirilmiş çok fonksiyonelli bir sistem. Docutrim, tabaka beslemeli baskı sistemleri ile hat içi ya da yakın hat olarak  çalışıyor. Docutrim, kombin edilebilir kesim, perforaj, katlama ve şekilli kesimi içeren dinamik çoklu işlemci sunuyor. (DMP). Sistem geleceğin beklentilerini şimdiden karşılıyor. Varyasyonlu sonlandırmalarda farklı formatların kesimini yapabiliyor. Spiral ciltleme için de perforaj. Delik olukları, katlama ya da şekilli kesim mümkün. Hunkeler bu modüler çözüm ile var olan geniş ürün portföyünü genişletiyor.

52 x 48 cm tabakaları işleyebilen sistem dört sayfalık ya da opsiyonel olarak sekiz sayfalık kırımlar yapabilir. 2 adet 2 bin tabakalık istif ünitesi mevcut. Kolay bir kullanıma sahip. Merkezi dokunmatik kontrol ve çok hızlı ön ayar imkânı veriyor. Bir arayüz ya da kamera ile baskı kontrolü de yapılabilir.

Hunkeler AG şirketinin 2019 Innovationdays’te bir de sürprizi var. Bobin besleme için en çok tercih edilen sonlandırma çözümlerinin üreticisi olan şirket, artık tabaka için de çözüm sunacak. Generation8 bir tabaka dilimleme ve istifleme opsiyonu ile gelirken Docutrim tamamen tabaka beslemeli baskı makineleri için geliştirilmiş aynı hat üzerinde ya da yakın hat olarak çalışabilen bir çözüm olarak sunulacak.

Yüksek performanslı kitap üretimi

Değişken sayfa sayısı ve formatları ile kitap blokları üretebilir. Bobin akış hızı dakikada 200 metre. A5 formatında 96 sayfalık 3 bin 350 kitap bloğunu bir saatte hazırlayabilir. UW7 bobin çözme modülü ile 762 mm genişliğindeki bobinleri besleyebilir. PF7 çift kırma ile dört, altı ya da sekiz sayfalık formalar üretebilir. Hat içinde çalışan yapıştırma ile uzun ömürlü olmayan formalar zamklanabilir. CS6-HS modülünde bulunan DynaCut fonksiyonu ile farklı kitap bloklarını çevirerek üretebilir.

Flyfolder: saatte 900 bloka kadar üretim hızı

FB6 Flyfolder üretim hattı, kitap blokları üretimi için kullanılıyor. Entegre iş akışı tamamen otomatik kontrol sağlıyor. Üstelik altı sayfalık bir formanın dört bir tarafından. Değişken sayfa sayısı (blok kalınlığı) kitaptan kitaba döndürme uzunluğu kontrol edilebilir. Basit kullanımı yüksek düzey kullanım rahatlığı ve verimlilik sağlar. Kitap bloklarının Amerikan cildi hat içinde Vareo tarafından yapılır.

Bobinden ürüne tam değişkenli katalog üretimi

İki tabaka istifi için broşür üretiminde kullanılan hat. (Hunkeler Innovationdays tanıtım mektubu üretimi bu sistemle yapılıyor). Kâğıt bobin beslemesi Xerox Trivor 2400 renkli üretim baskı makinesinden geliyor ve UW6 bobin çözme modülü kullanılıyor. Basılı bobinin çapraz kesimi CS8-II kesim modülü ile yapılıyor.

Bobinden bobine dakikada 150 metre hızla renkli baskı

Luzern turist kataloğu baskısı ile renkli poster baskısı yapacak olan hat UW6 bobin çözme modülü ile başlıyor ve RW6 bobin geri sarım modülü ile tamamlanıyor. Ricoh’un bu etkinlikte ilk kez tanıtacağı dakikada 150 metre hızla çalışan Pro VC70000 baskı çözümü ile birlikte çalışacak ve WI8 bobin denetleme sistemi baskı sistemine entegre olarak kalite kontrol için çalışıyor durumda görülecek.

B2 formatında bobinden istife üretim

Bu çözüm prospektüs, ambalaj insertleri ve kitap blokları gibi (siyah) tek renk üretimler için dakikada 150 metre hızla Ricoh Pro V20100 baskı makinesinin arkasında çalışacak. Çözüm UW6 bobin çözücü, çapraz kesimli CS8-II kesici ile tamamlanmış. Makine çıkışı 52 x 76 tabakalar için yeni sunulan LS8-30 ile oluşturulmuş.

Canon Océ ProStream ile kombin hat

Gen8 kombin hat, bobinden bobine veya bobinden istife üretim için 56 cm’lik bobinlerle çalışacak. 200 gram kuşelenmiş kağıt üzerine renkli baskı yapılacak. Canon Océ ProStream besleme için UW6 bobin çözme modülü kullanıyor. Baskılı kâğıdın işlenmesi için CS8-II kesici kullanılacak. İş ayrımı SE8 ofset modülünde yapılacak ve istif yeni sunulan LS8-30 çıkış ile gerçekleşecek.

Global premiyer: Yenilikçi bobinden bobine çözüm HP T240

HP PageWide Web Press T240 HD dakikada 150 metre hızla bobinden bobine baskı yaparken ilk kez bu etkinlikte tanıtılacak.

Bobinden istenilen formata posta kartı üretimi

Kalın gramajlı kartpostal üretimi. 56 cm’lik bobin ile ve tabii ki UW6 bobin çözme modülü ile beslenen çözüm dörtlü olarak desenli kenar kesimi ile ya da olmaksızın SE8 ofset modülüne aktarılacak.

Transactional baskı hat içi sonlandırma ile yapılacak

Hunkeler’in sonlandırma çözümü BlueCrest AcceleJet baskı sisteminin arkasında çalışacak. 25 cm bobin genişliği ile ve dakikada 100 metre hızla çalışacak.

Screen TruePress Jet520HD ile bobinden bobine ya da bobinden istife

Screen TruePress Jet520HD üzerinde yapılacak postalama baskıları dakikada 120 metre hızla yapılacak. Renkli baskı sistemi ön ve arka yüzler için çift konfigürasyon sunuyor. Bobinden bobine sonladırmada UW6 ve RW6 arasında tamamlanan hat istife çalışılması halinde SE8 ofset modülü ile LS8 çıkışı kullanacak.

Dakikada 150 metre hızla bobinden bobine

Screen TruePress Jet520NX ile postalama baskıları üretimi yine hem ön hem arka için çift konfigürasyon dakikada 150 metre hızla ve UW6 ile başlayan ve RW6 ile tamamlanan bir hat.

Hunkeler Teknolojisi ile entegre akıllı kitap çözümü

Amerikan cilt ve üç ağızlı bıçaklı bir kitap üretim hattı. UW6 bobin çözme ile beslenen çözüm, formaları CS8-II kesim modülü tamamlıyor. Blok düzgünlüğü en iyi seviyede ve farklı sayfa sayılarında ve kitap bloğu kalınlıklarında üretim mümkün. Katlanan ve birleştirilen formalar kapak beslemesi ile birlikte Horizon PUR tutkallı Amerikan cilt makinesine ulaştırılıyor. Kurutma hattının ardından Horizon traşlayıcı üç ağızlı kesim ile kitabı tamamlıyor.

Yüksek kaliteli yumuşak ve sert kapak kitap üretimi

Baskılı bobinlerden yüksek kaliteli kitap üretimi. Sekiz, on iki ya da on altı sayfalık formalar oluşturulabilen çözümde sırt dikişi yapılıyor. Çok fonksiyonlu sırt tutkal sürme, sert kapak hazırlanması, ön ve arka yan kağıdı takılması ve gazeleme ile sistem devam ediyor. Üç ağızlı bıçak, parça değiştirmeden otomatik ölçü değişimi yapabiliyor.

Hunkeler AG, kırk adet çalışan çözüm sergileyeceğini açıkladı. Biz buraya on beş tanesini alabildik. Elbette farklı üretimler için burada okumadığınız birçok çözümü bir arada görmek ve aslında takılan piyasalarımıza dair hayaller kurmak ya da işimizin geleceğini inşa etmek için tüm matbaacı ve kopyalama merkezi dostlarımızı Luzern’e davet ediyoruz. Özellikle tabaka sonlandırma ile ilgili gelişmeler bu etkinliği hemen her dijital baskı çözüm merkezi için yeni çözümlere ulaşabileceği kompakt bir etkinlik haline getirmişken. Kalın giyinin, Luzern’de kar var. İyi fuarlar…

#HID19 #Hunkeler #Hunkelerinnovationdays #Dijitalbaski #BobinBesleme #ContionusPrinting #Finishing #PaperProcessing #BirMatbaaTeknikVar #inkjet #CanonOce #Ricoh #HPPageWide #Xerox #MullerMartini #UPM #Xeikon