İç Mekân Dekorasyonu için Printeriors’u Ziyaret Edin

15-18 Mayıs tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşecek olan bu seneki FESPA Global Print Expo’da Printeriors, Messe Berlin Atriumunda interaktif bir ziyaretçi deneyimi şeklini alacak.

FESPA’nın “take off” kampanyasından yararlanan Printeriors 2018’in teması, fütüristik bir havalimanı varış ve transfer deneyimini yeniden tasarlamayı amaçlayan Airport Lounge of the Future 2030. Ziyaretçiler FESPA 2018’de katılımcılar tarafından sergilenen mobilya, duvar kaplamaları, zemin döşemeleri, pencere grafikleri ve yumuşak mobilyalar dahil çeşitli basılı iç dekor uygulamalarını keşfedecek.

Printeriors alanında ziyaretçiler, tümünde basılı dekor öğeleri bulunan ve bu sayede mola, çalışma veya toplantı esnasında gerçekten sürükleyici bir ortam sağlayan bir bar, oturma alanı, çalışma alanı ve yiyecek içecek seçenekleri bulacak.

Printeriors 2018’in tasarımı için FESPA, gelecek vaat eden kreatifler için küresel bir ağ olan ArtsThread bünyesinde bir yarışma yaptı. Yarışmada, Printeriors’da kullanılmak üzere, doğrudan çeşitli dekoratif uygulamalar üzerine basılabilecek üç farklı örnek gönderilmesi istendi.

Önceki yıllarda da olduğu gibi, FESPA baskıcıları, tabelacıları ve iç mekân tasarımcılarını iç mekân dekor uygulamaları için baskı (serigrafi, dijital ve tekstil) kullanmaları konusunda teşvik ediyor. FESPA, Printeriors süresince iç mekânlar için baskının şaşırtıcı potansiyeli ile çok yönlülüğünü ve uygun maliyetli olduğunu göstermeyi amaçlıyor. Burada ayrıca, alanı ziyaret eden iç mekân tasarımcıları ile baskı tedarikçileri ve imalatçılar bağlantı kuracak, bu da iç mekân tasarım fikirlerini basılı gerçeklere dönüştürmelerine yardımcı olacak.

FESPA Etkinlik Başkanı Duncan MacOwan son yıllarda, baskı teknikleri, mürekkepler ve baskı altı malzemelerdeki gelişmeler nedeniyle iç dekorasyon için baskının kullanımının kayda değer oranda arttığını gördüklerini belirtti: “Printeriors 2018 iç mekân uygulamaları için baskının geniş potansiyelini ve yenilikçi kapsamını sergileyecek. Printeriors’un doğrudan FESPA 2018’in girişinde olması, tüm ziyaretçilerin deneyim yaşamasını kolaylaştıracak ve çalışmaları, toplantı yapmaları, yemeleri ve içmeleri için onlara alan sunacak, bu uygulamaları daha gerçekçi bir ortamda hayata geçirmeyi umuyoruz. Printeriors evlerin iç mekânlarının yanı sıra ofislerin, perakende mağazaların, eğlence ve etkinlik alanlarının, otellerin ve konaklama işletmelerini iyileştirmede basılı dekorasyon ürünlerinin gücünü açıkça gösterecek.”

Printeriors için tasarımların temin edilmesi amacıyla ArtsThread’in kullanılması FESPA’nın iç mekân dekor uygulamaları için baskıdan faydalanan genç kreatif profesyonellerle bağlantı kurmasına imkân sağlıyor.

MacOwan konuyla ilgili şunları söyledi: “Yarışmaya bazı ilham verici katılımlar oldu. Baskıdan faydalanarak nelerin başarılabileceğini en iyi sergileyen, başarılı kreatifi açıklamayı dört gözle bekliyoruz.”

 

#Printeriors #FESPA #GlobalPrintExpo