InPrint 2016 :Endüstriyel Baskıda Gelişme Hızlanıyor

7

InPrint Show, IT Strategies’le ortaklık çerçevesinde düzenlediği anketini 150 kişinin katılımıyla tamamlayarak endüstriyel baskı alanındaki son gelişmeleri ve trendleri gözler önüne serdi.

Anket ve raporda yeni piyasalar için gelişme fırsatları ele alınırken, zorlu ve değişen üretim koşullarında yüksek kaliteli üretim baskısıyla karşı karşıya olan sektörün problemleri anlatılıyor. Endüstriyel baskı toplumunun tüm üyeleri raporun ücretsiz bir kopyasını indirebilirler.

Endüstriyel baskıda hızlanan büyüme

Raporun bulguları sektörün farklı alanlarda ciddi ve kararlı bir büyüme olduğunu gösteriyor. Katılımcıların %34’ü büyümenin çift haneli olduğuna inanırken bu oran 2014’de sadece %25’di. Bunun nedeni, endüstriyel inkjet yeteneğinin sürekli gelişmesi ve üretimdeki hızlı değişim. Bu değişimin, tüketici değişiklikleri ve esnek, zamanında üretime duyulan ihtiyaçla da paralel olduğuna inanılıyor.

InPrint Show, gelişime yardımcı temel bir platform

Hem 2014 hem 2015 InPrint’lerine katılan anket katılımcıları piyasa ve teknolojisinin InPrint Show sayesinde ciddi bir gelişme gösterdiğine inanıyor. Ancak endüstriyel baskının, endüstriyel üretime yönelik sofistike baskı teknolojisi talebini karşılaması için üstesinden gelmesi gereken birçok zorluk var.  

InPrint eş-kurucusu Marcus Timson şöyle anlatıyor: “Anket sonuçları ve rapor analizleri endüstriyel baskı teknolojisinin önündeki zorlukları, ilgili trendleri ortaya net bir şekilde koyuyor. Sonuçlar yenilik açısından zengin ve hızla gelişen bir sektöre işaret ediyor. Ama katılımcılar aynı zamanda bazı temel zorluklara da dikkat çekerek sektörün gelişimi için bazı girişimlerin gerektiğini söylüyor. Buna göre endüstriyel inkjet ile daha fazla işbirliği gerekiyor. Ayrıca endüstriyel inkjet gelişiminin bir sonraki aşamasında doğru yatırım kararını yapmak da kolay değil. InPrint bu anlamda önemli bir rol oynayarak sektörün gelişimine yol gösteriyor.”

inprint_2016InPrint Italy 2016 hakkında

InPrint Italy, İtalya’da sadece endüstriyel baskı teknolojisine odaklanan tek fuar. Amacı üretim sektörüne, endüstriyel baskı teknolojisinin yenilikçi performansını göstererek ilham verme. Katılımcılar en son teknolojilerini, dijital, inkjet, 3D, serigrafi ve speciality baskıda teknik uzmanlıklarını sergileyecekler. InPrint Italy, 15-17 Kasım 2016’da Mico, Milano’da düzenlenecek. www.inprintitaly.com

#inprint #endüstriyelbaski #inprintitaly #ITStrategies #Mico #Milano #MarcusTimson #FrazerChesterman