‘İşe Dönüş Destek Kampanyası’

4

Reklam ve endüstriyel baskı sektörünün pandemi sonrasında tekrar güçlenmesi için Mimaki yeni bir kampanya başlattı. İşe Dönüş Destek Kampanyası ile baskı profesyonelleri ilk yatırım maliyetlerinde  %29’a varan avantajlar elde edecek.

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki Eurasia, Türk baskı endüstrisinin pandemi sonrasında tekrar güç kazanması için ‘İşe Dönüş Destek Kampanyası’ başlattı. Reklam ve endüstriyel baskı segmentleri için hazırlanan kampanyada Mimaki’nin pazarda en çok talep gören çözümleri yer alıyor. İlk yatırım maliyetlerinde önemli indirim oranları sağlayan kampanya 13 Temmuz – 11 Eylül 2020 tarihleri arasında geçerli olacak.

Covid-19 pandemisi nedeniyle ülkemizde mart ortasından haziran başına kadar kısıtlayıcı bir dönem yaşandı. Birçok sektör korunma tedbirleri kapsamında üretimine geçici olarak ara verdi ya da kapasitelerini azalttı. Reklamcılık ve baskı endüstrileri de bu süreçten aynı ölçüde etkilendi. Haziran ayı itibariyle başlayan ‘yeni normal’ döneminde üretim çarkları dönmeye, pazarlar açılmaya başladı. Pandemi süresinde kullanıcılarına kesintisiz hizmet ve tedarik sağlamayı sürdüren Mimaki Eurasia, sektörde bu canlanmayı teşvik etmek için ‘İşe Dönüş Destek Kampanyası’nı hazırladı. Bu kampanya, 2020 başında yatırım planı yapan ancak pandemi nedeniyle bu kararını erteleyenler veya pandemi döneminde yeni uygulama alanlarına açılmak isteyenler için en uygun yatırım seçeneği olarak oluşturuldu.

Geniş format UV baskı yatırımı hiç bu kadar ekonomik olmamıştı

Reklam ve endüstriyel baskı segmentleri için hazırlanan İşe Dönüş Destek Kampanyası’nda, Mimaki’nin pazarda en çok talep gören ve son model 8 ürünü yer alıyor.  Kampanya kapsamındaki ürünlere %14 ila %29 arasında indirimler uygulanıyor. Kampanyadan yararlanmak isteyenler 8 bin Euro’ya varan ilk yatırım avantajı elde edebilecek. Bu kapsamda, ilk defa bir Mimaki geniş format UV flatbed baskı makinesi 50 bin Euro’nun altında bir fiyatla sunuluyor. JFX200-2513 geniş format UV flatbed baskı makinesi hem bu cazip fiyatı hem de teknik üstünlüğü ile yatırım planlarında ilk tercih olmaya aday.

Mimaki Eurasia kampanya kapsamında masaüstü UV segmentini daha ulaşılabilir hale getiriyor. Doğrudan objeye baskı alanında giriş seviyesi için ideal UJF-3042FX UV LED baskı makinesinde %25 indirim gerçekleştirildi. 5 cm yüksekliğe kadar nesnelere baskı yapabilen bu baskı makinesi, maksimum 300 x 420 mm baskı genişliğine ve 1440 x 1200 dpi çözünürlüğüne sahip. UJF-3042FX UV LED doğrudan objeye baskı işine başlamak için ideal makinedir. Günümüzde bu alanda işini büyütmüş baskı firmaları yola UJF-3042FX ile çıktı. Doğrudan objeye baskıda pazarın en popüler ürünlerinden UJF-3042MkII ve UJF-6042Mkll de destek kampanyasında yerini alıyor.

Mimaki’nin popüler entegre bas/kes makineleri CJV150-160 ve CJV300-160 Plus da kampanya paketinde yer alıyor. Yüksek performansı ve kaliteli baskıyı düşük maliyetle buluşturan CJV150 Serisi; tabelacılar, matbaacılar ve baskı merkezleri tarafından yoğun ilgi görüyor.

Pandemi döneminde yeni iş fırsatları arayanlar için plotterlar ilk talep edilen çözümler oluyor. Ancak yakın zamanda yeni gümrük vergisi ile plotter fiyatlarında yaklaşık %20’lik artış yaşandı. Mimaki Eurasia kampanya kapsamında yaptığı %29’luk indirimle ek gümrük vergisi öncesindeki fiyatların da altına indi. Mimaki’nin CG-60SRIII ve CG-130SRIII plotterları şimdi yatırım için daha cazip hale geldi.

Arjen Evertse; “Çarkların dönmesi için sektöre destek veriyoruz”

Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse, kısıtlamaların yoğun olarak yaşandığı 2,5 aylık pandemi döneminde kurallara uyarak çalışmaya devam ettiklerini hatırlattı. Evertse; “Bu dönemde önceliğimiz çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığı ve güvenliği oldu. Gerekli tedbirleri alarak, çalışmakta olan kullanıcılarımıza tedariklerimizi kesintisiz sürdürdük” dedi.

Pandeminin yarattığı karamsar psikolojiden bir an önce çıkılmasının sektör için önemli olduğunu dile getiren Evertse, sözlerini şöyle sürdürdü; “Çarkların yeniden döndüğüne dair haziran ayından itibaren olumlu gelişmeler görüyoruz. Mimaki olarak pandemi sonrasında ‘yeni normal’ koşulları altında sektöre desteğimizi bir adım ileriye taşıyoruz. Güçlü servis ve kapsamlı tedarik desteğimizi, şimdi ilk yatırım sürecine getirdiğimiz indirimle genişletiyoruz. Geride kalan zorlu dönemden sonra baskı endüstrisinin yapacağı yatırımlarla hızla büyüyeceğine inanıyoruz.”

Daha önce 2018 yılında FESPA Eurasia fuarında başlattıkları kampanyayı hatırlatan Arjen Evertse; “O dönemde dövizde ciddi bir sıçrama yaşanmış ve yatırımcılar açısından sıkıntılı bir süreç ortaya çıkmıştı. Bu nedenle yaptığımız kampanya sektörde büyük ilgi gördü. Kullanıcılarımız endişe etmeden yatırımlarını gerçekleştirdiler” dedi. İşe Dönüş Destek Kampanyası’nın pandemi sonrasında baskı profesyonellerinin yalnız olmadığını göstermesi açısından da önemli olduğunu dile getiren Evertse, sektörün büyümesini sürdürebilmesi için yatırımlara devam edilmesi gerektiğini kaydetti. Evertse; “Bu nedenle, yılın başında planlanan yatırımların realize olması için çözümlerimizi daha ulaşılabilir hale getirdik. Sunduğumuz ciddi indirimlerle baskı uzmanları artık sadece makine almakla kalmıyor, aynı zamanda hızla ve daha ekonomik yatırımla Mimaki ekosisteminin bir parçası haline geliyorlar” şeklinde konuştu.

Mimaki’nin gelişmiş baskı teknolojileri hakkında daha fazla bilgiye resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz; http://www.mimaki.com.tr/

 

#MimakiEurasia #Mimaki #ArjenEvertse #İseDonusDestekKampanyasi #inkjet #flatbed #UV #ambalaj #etiket #baskes