“Kalite Algımız Yüksek”

3

Dijital baskı sektöründe temsil ettikleri Xerox, Epson, Efi, Sutec markaları ile rakipsiz olduklarını anlatan Lidya Grup Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz, “Rakipsiz ürünlerimiz ve servis standardımızla, pazardaki kalite algımız çok yüksek” dedi.

Avrupa ülkeleri dahil bulunduğumuz coğrafyanın sayılı birkaç lider firmasından birisi olduklarını kaydeden Adem Öz, finansal güç, yetişmiş insan kaynağı, organizasyonel yapı, bilgi birikimi ve tecrübe ile dijital baskı sektörünün global çapta öncü firmalarından olduklarını vurguladı.

Pandemi salgınına rağmen, yeni global markaların Lidya Grup ile çalışmayı istediğini ifade eden Adem Öz, şunları söyledi: “Bu yıla iyi bir başlangıç yaptık ve yılın ilk çeyreğini hedeflerimizin üzerinde gerçekleştirdik. Ancak, Mart ayıyla birlikte Covid-19 salgınıyla, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de herşey bir anda durdu. Satışlarda durgunluk yaşanmasına rağmen, müşterilerimize satış sonrası servis hizmetlerimiz hızını kesmedi ve yılın ikinci çeyreğinde ihtiyacı olan tüm müşterilerimizin yanında olduk. Özellikle, sanayi işletmeleri ve e-ticaret yapan işletmelere, satış sonrası kesintisiz hizmetlerimizi sürdürdük. Lidya Grup’un pazardaki kaliteli algısı çok yüksektir. Bunda temsil ettiğimiz rakipsiz global markaların yanında, satış sonrası ülke geneline sunduğumuz standart müşteri memnuniyeti odaklı servisimizin rolü çok büyüktür. Gerek güçlü finansman yapımız, gerek kalifiye insan kaynağımız, gerekse ülke geneline yayılan organizasyonel yapımız, dünya genelindeki global markaların dikkatlerini çekmeye devam ediyor. Pandemi salgınına rağmen, global yeni markalar, bizimle işbirliği yapmayı istiyorlar. Dünya çapında aldığımız bu ilgi de, Lidya Grup’un ülkemiz pazarında rakipsiz olduğunu gösteriyor.”

Lidya Grup Ekibi

 

Haziran ayında, beklentimizin üzerinde bir satış gerçekleştirdik

“Az önce belirttiğim gibi, Mart-Mayıs aylarındaki dönemde, web-to-print hizmeti verenler, e-ticaret yapanlar ve sanayi işletmelerine, kesintisiz satış sonrası servis hizmetimizi verdik. Örneğin, internetten satış yapan müşterilerimizde 4- 5 katlık bir ciro artışları gerçekleşti ve bireysel tüketicinin fotoğraf baskısı, özel duvar kağıdı baskısı gibi kişisel taleplerinin etkisi bu artışa neden oldu. Firma olarak temsil ettiğimiz 4 markaya ilişkin, makine modelleri stoğumuz  ve sarf malzeme- ekipmanları stoğumuz yeterli sayıda olduğu için, dünya genelinde dönemsel bir ithalat sıkıntısı olsa bile, firma olarak hiçbir sorun yaşamadan faaliyetimizi sürdürüyoruz. Ekonominin yeniden açıldığı Haziran ayını ise, beklentilerimizin üzerinde bir satış ile kapattık. Yaşadığımız bu yoğunlukta, son aylarda yaşanan durgunluk nedeniyle ötelenen yatırım talebinin geri dönmesinin, faizlerin düşük olmasının ve Lidya Grup’un pazardaki kalite algısının yüksek olmasının etkisi oldu. Hitap ettiğimiz sektörlerdeki farklı büyüklükteki hiçbir firma, teknolojisi düşük makinelerle ve sorunlu satış sonrası hizmet anlayışıyla çalışmayı istemiyor. Firmalar, kalitesizlikle uğraşmak yerine, dışarıdan yeni işler almak için uğraşmayı istiyorlar. Bu nedenle de, dijital baskı sektöründe temsil ettiğimiz 4 markamıza pazardan yoğun talep alıyoruz. Bu yılın ikinci yarısının hareketli geçeceğini ve 2020 hedeflerimize ulaşacağımızı öngörüyoruz. Pazarda ciddi yükseliş ivmesi beklediğimiz son çeyrekte, bölgesel etkinlikler de yaparak, temsil ettiğimiz markalardaki yeni modellerin pazara tanıtımını yapmayı planlıyoruz.”

4 markada, en ileri teknolojiyi sunuyoruz

Temsil ettikleri Xerox, Epson, Efi, Sutec markalarının dijital baskı sektöründe dünyanın en ileri teknolojisine sahip olduğunun altını çizen Adem Öz, sözlerini şöyle tamamlıyor:

“Dijital baskı sektöründe dünyanın en iyi markalarını ülkemiz genelinde temsil ediyoruz. 4 markamızın model gamına, yılın ikinci yarısından itibaren yeni modellerin ekleneceği müjdesini de vermeyi isterim. Yeni modellerimiz ile de müşterilerimize kusursuz baskı kalitesi ve maliyet avantajı almalarını sunarken, rekabette öne geçmelerini sağlayacağız. Pazarımızın geleceği parlaktır ve Efi, Sutec, Epson, Xerox markalarımız hitap ettikleri sektörlerden yoğun talep görmeye devam edecektir” şeklinde konuştu.

#covid #matbaa #baski #inkjet #xerox #epson #sutec #efi #LidyaGrup #AdemOz #webtoprint #internettensatis #ambalaj #reklam #icmekan #dismekan