Kapasitesini Plamac Morpho 2513 UV ile Genişletiyor

2

Pazarını ve kapasitesini genişletmeyi hedefleyen Modern Hediyeler, Pigment Reklam’ı tercih ederek Plamac Morpho 2513 UV flatbed baskı makinesine yatırım yaptı. Firma, Morpho’nun yüksek baskı kalitesi ve hızlı üretim özellikleri ile müşterilerden gelen kişiselleştirilmiş ürün talebine yanıt verecek.  

Hediyelik eşyalar, promosyon malzemeleri ve dekorasyon ürünleri konusunda faaliyetlerini sürdüren Modern Hediyeler firması, kapasite artışı ve yeni ürünlerle pazarını genişletmek için Plamac Morpho 2513 UV flatbed dijital baskı makinesine yatırım yaptı. Pazara UV baskı teknolojileri sunan Pigment Reklam’la yakın işbirliği sonucunda bu yatırımı yapan firma, hızlı kurulum ve başarılı çalışmadan memnun kaldığını duyurdu.

Modern Hediyeler firması sahibi Önder Divli, 3 yıl önce kurulan firmanın kişiselleştirilmiş özelliklerde hediyelik eşyalar, promosyon malzemeleri ve dekorasyon ürünleri ürettiğini söyledi. Reklam endüstrisindeki güçlerini yeni alanlara genişletmek için yatırım yaptıklarını dile getiren Divli; “Son yıllarda kişiselleştirmeye dönük çok ciddi bir talep görüyoruz. Makine parkurumuzda lazer ve eko solvent makinalar varken, belli bir yere kadar bu talebi karşıladık. Ancak bunlar yetersiz geldiğinde yatırım yapma kararı aldık. UV baskı teknolojileri sunduğu olanaklarla pazarda hızla kabul gördü. Biz de bu konuda Pigment Reklam ile çalışarak Plamac markasının Morpho 2513 UV baskı makinasını Giyimkent’teki 4 katlı tesisimizde kurarak bünyemize dahil ettik” dedi.

Morpho 2513 UV fiyat-performans açısından rakiplerinin önünde

Yatırım sürecinde birçok makine markasını yakından incelediklerini belirten Önder Divli, Morpho 2513 UV’nin fiyat-performans açısından benzerlerinin ötesinde özelliklere sahip olduğunu belirtti. Divli sözlerini şöyle sürdürdü; “Öncelikle 6 renk özelliği gerçekten büyük bir avantaj. CMYK, Beyaz boya, vernik ve ekstra tutuculuk sağlayan primer özellikleri var. 3 çeşit özel vernik uygulaması ve üç katmanlı baskı yapılabiliyor. 250cm x 130cm baskı ebadında 1200 dpi çözünürlükte baskılar elde edilebiliyor. Ayrıca kullandığımız boyalar insan sağlığına ve çevreye dost green sertifikalı boyalardır. Bu sayede bütün ürünlerimiz güvenle ve rahatlıkla ev ve ofis ortamlarında kullanılabiliyor.”

Divli, Morpho 2513 UV flatbed baskı makinesi ile çelik, alüminyum, kompozit, pleksi, cam, temperli cam, akrilik, kağıt, ahşap ve benzeri düz yüzeylere baskı yapabildiklerini kaydetti. Bu yeni makine ile çok daha canlı ve gerçekçi baskılara ulaştıklarını belirten Divli, böylece müşterilere çok daha farklı çözümler sunabildiklerini aktardı.

“Bir adetten sonsuz adete kadar üretim yapabiliyoruz”

Önder Divli sundukları hizmetler hakkında şu bilgileri verdi; “Modern Hediyeler olarak hediyelik ve dekoratif eşyalar, promosyon ürünleri ve reklamcılık sektörünün taleplerine yanıt veriyoruz. Bütün ürünlerimiz her kuruma ve kişiye özel olarak özelleştirilmiştir. Burada dijital baskı en büyük yardımcımız. Bir defterden ajandaya, taşınabilir şarj aletinden (power bank) 10 cm alana sahip aklınıza gelecek her türlü düz yüzeyli ürüne baskı gerçekleştirebiliyoruz. İster bir tasarım, ister bir logo isterse bir isim. O ürün artık müşterinin kendi izini taşıyor. Yeni yatırımımızla birlikte ister bir adet, isterse bin adet olsun, teorik olarak sonsuz sayıda üretim yapabiliyoruz. Bu ise bizim için yeni pazarlar ve daha fazla karlılık demektir.”

Firmanın e-ticaret yoluyla müşterilerine hızla ve güvenle hizmet sunduğu bilgisini veren Divli, sipariş üzerine üretimin derhal başladığını ifade etti. Divli sözlerini şöyle bitirdi; “Morpho 2513 UV flatbed baskı makinesi yatırımı ile bütün üretim sürecimizi kendi içimizde yapar hale geldik. Böylece ürün sipariş ve teslim planlamalarımızı doğru olarak yapabiliyoruz. Üretim ve baskı işlemleri kendi bünyemizde gerçekleştiği için %100 ürünümüzün arkasında durabiliyoruz. Kalite kontrol süreçleri ilk baştan müşteriye ulaşana kadar sürdürülüyor. İster yurt içinde isterse yurt dışında olsun müşterilerimiz güvenle ürünlerimizi alıp, kullanabiliyor.”

Yatırım sürecinde başlayan yakın işbirliği devam ediyor

Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, yakın işbirliği içinde çalışarak Modern Hediyeler firmasına Plamac markasının Morpho 2513 UV flatbed baskı makinesini temin ettiklerini söyledi. Hızlı bir şekilde kurulumun gerçekleştiğini ve başarıyla ilk üretimlerin gerçekleştirildiğini dile getiren Çağlıyan, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Öncelikle müşterimizin pazar hedeflerini analiz ettik ve onlara en uygun çözümleri ele aldık. Fiyat-performans dengesi ile Morpho 2513 UV’nin onlar için ideal çözüm olduğu konusunda hemfikir olduk. Baskı kalitesi ve farklı malzemelere baskı kabiliyeti Modern Hediyeler’in en büyük yardımcısı olacaktır. Satış sonrasında kendilerine servis sağlamaya devam edeceğiz. Yatırımın hayırlı olmasını dileriz.”

 

#PigmentReklam #serkanCagliyan #morpho #flatbed #inkjet #Plamac #UV #ModernHediyeler #ÖnderDivli