Konica Minolta Türkiye Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, yeni görevinde asırlık bir kurumun başarıya nasıl odaklandığını anlattı. 

3

Birinci sınıf baskı teknolojileri markası Konica Minolta Türkiye’nin Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, Konica Minolta’nın bugününü, geleceğini ve yeni dünya düzenindeki hedeflerini, yüzyılı aşkın tarihi ve kurum kültürünün kazandırdığı değerler üzerinden tanımladı.

2023 yılında tam 150 yıllık bir geçmişe sahip olacak olan, dünyanın sektöründe saygın markaları arasında yerini almış Konica Minolta’nın Türkiye Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, bu köklü markanın nasıl ayakta kalabildiğini, firmanın geleneksel iş ahlâkı üzerinden değerlendirdi. Üniversite eğitimini, Ankara Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Mustafa Yılmaz’ın Konica Minolta serüveni, 2012 yılında Financial Controller görevi ile başladı. Daha sonraları Finans Müdürlüğü ve CFO ünvanlarına sahip olan Yılmaz, 2021 yılından beri Konica Minolta Türkiye’de Genel Müdürlük görevini başarıyla sürdürüyor.

Görüntüleme, veri işleme ve veriye dayalı karar verme konusundaki uzmanlığı ile küçük ve orta ölçekli işletmelere, ardından büyük işletmelere ve kamu sektörüne yönelik çözümler sunan Konica Minolta’nın genel müdürü Yılmaz, Türkiye yönetim cephesinden şu ifadelere yer verdi:

“Konica Minolta, firmanın kurulduğu 1873 yılından bugünlere gelene dek, #ofis araç gereçleri, #optik sistemler, akıllı kameralar, #endüstriyel #baskılama sistemleri ve tanı görüntüleme sistemi dahil olmak üzere birçok farklı iş kollarında hizmetler vererek iş alanlarını genişletti. Hâlihazırda 5 farklı iş kolunda faaliyet gösteren merkez ofisi İstanbul’da bulunmakla birlikte, Ankara, Bursa ve Antalya bölge ofislerinde toplamda 180’in üzerinde #KonicaMinolta çalışanımız ve 30’un üzerinde bayi ağımız var. Bugünkü konumuyla kendini ispatlamış bir marka olarak, baskı endüstrisine yön vermeye halen devam ediyor.”

“Günümüzde artık somut etki oluşturmanın, başarının kesin anahtarı olduğuna inanıyoruz.”

“Bizim için anahtar cümle şu ki; “Nitelik, nicelikten önce gelir.” Asıl değerimiz budur. Her bir müşterimiz için “değer oluşturma” felsefesi ile güne başlıyor ve mesaimizi bu amaçla bitiriyoruz. Bizi rakiplerimizden ayıran en büyük özelliğimiz ve değerimiz budur. Bir anlamda fikirlere şekil vermeye çalışıyoruz. Bizim sıkı sıkıya tutunduğumuz güçlü çalışma prensiplerimiz var; açık ve dürüst, müşteri odaklı, yenilikçi, tutkulu, kapsayıcı, işbirlikçi ve hesap verebilir olmak.

Bir diğer Şirket politikamız da sürekli olarak toplumda değer oluşturabilmek. Bunu oluşturabilmenin en uygun yolu da, #ESG yani (çevre, sosyal ve adil yönetim) başlıkları altında sayısız faaliyetler yürüterek ve geleceğimizi, toplumda oluşturulmasına yardımcı olacağımız bu değerler ışığında şekillendirerek mümkün. 2022 yılında dünyanın küresel ölçekte en sürdürülebilir şirketleri arasında yer almak, tüm kurum tarihine bakacak olursak bu değerlere bağlı olduğumuzun en somut kanıtı. Bu statüyü, hizmet verdiğimiz her alanda baskı makinelerimizle, gelişmiş otomasyonla, daha az insan temas noktası ve daha az atıkla daha yüksek kaliteli çıktı sağlayarak koruduğumuzu ve gelecekte de koruyacağımızı söyleyebilirim.

Yerel hizmet yapısına sahip küresel bir #teknoloji sağlayıcısı olarak temel amacımız, daha fazla büyümeyle birlikte eş zamanlı, üretimde geleceğini düşünen işletmelere kapı açmaktır. Bir ürünü satmak değil, aynı zamanda müşterilerimizin geleceğine yatırım yaparak onlarla derin bir bağ kurarak karlılık oranlarını arttırmak niyetindeyiz. Herkes için daha iyi bir geleceğe katkıda bulunacak fikirlere şekil vermek, müşterilerimizin ihtiyaçlarını kendi bakış açılarından anlamak ve işlerinde karşılaştıkları zorluklara çözüm üretmek için onların ne düşündüklerini önceden bilmek bizim ilgi alanımız. Bu hedefe, #KonicaMinolta çatısı altındaki tüm paydaşlarla, daha yakın temas kurarak ulaşmak bizce imkânsız değil.”