Kornit Digital ve Debs Corporation, Japon İnovasyon Merkezini Tanıttı

4

Canlı gösteriler ve gerçekleştirme sunacak Kyoto tesisi, talep üzerine sürdürülebilir tekstil ve moda üretimi konusunda pazarın eğitilmesi için bir mekan olarak hazırlandı.

Sürdürülebilir, isteğe bağlı, dijital moda ve tekstil üretim teknolojileri tedarikçisi ve üreticisi olan Kornit Digital Ltd., Japonya, Kyoto’da yeni bir İnovasyon Merkezini Debs Corporation ile birlikte hizmete açtığını duyurdu.

Japonya’nın en büyük #kumaş ihracatçılarından biri olan Debs Corporation, dijitalleşme, inovasyon ve sürdürülebilirlik yoluyla kurumsal büyüme felsefesini desteklemek için kısa süre önce Kornit Presto‘yu seçti.

#Kornit #Presto, #Debs Corporation’ın üretim ihtiyaçlarını karşılamaya devam ederken, üretim katı aynı zamanda Kornit’in Japon “showroom”u ve etkinlik mekânı olarak hizmet verecek ve ziyaretçilere bu teknolojinin verimli, sürdürülebilir bir #mikro #fabrika üretim modelini nasıl desteklediğini gözlemleme fırsatı sunacak.

İnovasyon Merkezi, #dijital #talepüzerine üretim yeteneklerinin, markaların birden fazla kumaş içeren çeşitli siparişleri tam zamanında yerine getirmesini, bitmiş malzemeleri dakikalar içinde üretmesini, minimum işçilik ve zemin alanı gerektirirken, envanter israfını ortadan kaldırmasını ve kârlılığı sağlamasını nasıl sağladığını gösterecek. Ayrıca ziyaretçiler, bitmiş malzemelerin kalitesini görebilir ve hissedebilir ve Kornit’in sistemlerini rutin olarak çalıştıran ve bakımını yapan kişilerle iletişim kurabilir.

Debs Corporation Başkanı Hani Debs, “Vizyonumuz, müşteri ve üretim arasındaki boşluğu kapatmak ve herkes için kazan-kazan olan şeffaf ve sürdürülebilir bir iş modeli sağlamaktır” diyor: “Kornit Presto’nun hızı ve esnekliği ile müşterilerimize sadece ihtiyaç duyduklarını üretme fırsatı veriyoruz, böylece sektörümüzdeki israfı ortadan kaldırıyoruz.”

Selcam, Presto ürün grubunu Japonya’da dağıtmaya ve İnovasyon Merkezi’ne katılmaya karar verdi, çünkü Kornit’in teknolojisi moda ve tekstil işini dönüştürmek, onu daha çevre dostu, tüketici talebine daha duyarlı hale getirmek, yenilikçi yönünü daha verimli hale getirmeyi hedefliyor. Kornit’in Japon pazarındaki distribütörü Selcam’ın CEO’su Motoki Ando, ​​somut mallar ve karşılaştığımız tedarik zinciri zorluklarını yanıtlamak konusunda çok başarılı.”

Kornit Digital Asya-Pasifik Başkanı Ilan Elad, ise şu yorumu yaptı: “Kornit Digital, talep üzerine sürdürülebilir moda ve tekstil üretimi için işletim sistemini yazıyor. Aerodinamik, uçtan uca süreç verimliliği vizyonumuz için operasyonel bir vitrin oluşturmak, teknolojik inovasyonu ve mükemmelliği benimseme konusunda gururlu bir gelenek getiren bir pazar olan Japonya’daki hedeflerimiz için önemli bir kriterdir. Markalara, tedarikçilere ve tasarımcılara endüstrilerinin geleceğini göstermek için Debs Corporation ve #Selcam ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz; Bu endüstride atıkların ortadan kaldırılması ve vicdani uygulamaların sağlanmasının kalite, #tasarım yeteneği veya kârlılığı ortadan kaldırması gerekmiyor.”

Kornit Digital and Debs Corporation Unveil Japanese Innovation Center

Kyoto facility to offer live demonstrations and fulfillment, venue for educating marketplace on sustainable on-demand textile and fashion production

Kornit Digital Ltd. announced that the Company has inaugurated, in cooperation with Debs Corporation, a new Innovation Center in Kyoto, Japan. One of Japan’s largest fabric exporters, Debs Corporation recently adopted Kornit Presto to support their corporate philosophy of growing via digitalization, innovation, and sustainability.

While Kornit Presto will continue to fulfill Debs Corporation’s production needs, the production floor will also serve as Kornit’s Japanese “showroom” and events venue, offering visitors the opportunity to observe how this technology supports an efficient, sustainable microfactory production model.

The Innovation Center will demonstrate how digital on-demand production capabilities enable brands to provide just-in-time fulfillment of diverse orders involving multiple fabrics, producing finished materials within minutes, requiring minimal labor and floorspace, while eliminating inventory waste and ensuring profitability. Furthermore, visitors can see and feel the quality of finished materials, and engage with those who routinely operate and maintain Kornit’s systems.

“Our vision is to bridge the gap between the customer and production, and to provide a transparent and sustainable business model that is win-win for everyone,” said Hani Debs, President of Debs Corporation. “With Kornit Presto’s speed and flexibility, we give customers the opportunity to produce only what they need, thus eliminating waste in our industry.”

“Selcam has decided to distribute the Presto product line in Japan and participate in the Innovation Center, because Kornit’s technology stands to transform the fashion and textile business, make it more eco-friendly, more reactive to consumer demand, more capable of transforming creativity into tangible goods, and better prepared to answer the supply chain challenges we’ve faced,” said Motoki Ando, Chief Executive Officer of Selcam, Kornit’s distributor to the Japanese market.

“Kornit Digital is writing the operating system for sustainable fashion and textile production on demand,” said Ilan Elad, President of Kornit Digital Asia-Pacific. “Establishing an operational showcase for our vision of streamlined, end-to-end process efficiency is a major benchmark for our ambitions in Japan, a market that brings a proud tradition of embracing technological innovation and excellence. We are proud to partner with Debs Corporation and Selcam to show brands, fulfillers, and designers the future of their industry—one in which eliminating waste and ensuring conscientious practices need not come at the cost of quality, design capability, or profitability.”

 

#tekstil #inkjet #DtG #surdurulebilirlik #Sustainability #textile #KornitDigital