Kornit Dijital ile Yüzde 250 Büyüme

3

Scroll down for English Edition

Reclameland Matbaası, Kornit Dijital’in Talep Üzerine Baskı Yetenekleriyle Üretim Alanını% 250 Büyüttü. Reclameland CEO’su, “E-ticaret, şirketin roket motorudur. Sürekli yenilik yaparak her tür müşteriye hizmet verebiliriz.”

Dijital tekstil baskı teknolojisinde önde gelen tedarikçilerinden biri olan Kornit Digital, Groningen merkezli Reclameland şirketinin ikinci bir üretim platformuna yaklaşık 20 milyon euro yatırım yaptığını duyurdu. Büyümeyi daha da hızlandırmak için geçen yıl talep üzerine endüstriyel doğrudan giysiye (DtG) üretim için Kornit Atlas sistemi de dahil olmak üzere son teknoloji makineler alan ve Hollanda’da en hızlı büyüyen online matbaa olan Reclameland, 2019’da yaklaşık 23 milyon Euro ciro ve 1 milyon Euro’nun üzerinde kâr elde etti.

Şu anda Hollanda’daki türünün en büyük ikinci şirketi olan Reclameland’ın işgücü geçen yıl yüzde 20 büyüdü ve bu sayede çoğu üretim operasyonunu dahili olarak gerçekleştirebildi. Basılı parçalara yönelik artan talebi, hem tüketiciler hem de işletmeler için online satın almadaki yani e-ticaretteki güçlü büyümeye bağladılar.

E-Ticaret ile Büyüyorlar

Reclameland CEO’su Wouter Haan, “E-ticaret, şirketin roket motorudur” diyor. “Yoğun dönemlerde, bazen günde iki bin sipariş alıyoruz – her şeyi şirket içinde yaptığımız için zorlu bir süreç. Ürünü gönderilmeden önce basmamız, kesmemiz, paketlememiz gerekiyor. ”

2015’ten bu yana siparişleri yüzde 164 artan Reclameland, beş yüz binden fazla özel ve kurumsal müşteri kazandı ve her ay yaklaşık 7 bin 500 yeni müşteriyi daha listesine ekliyor. Haan, şirketinin Kornit Digital gibi yenilikçi, çevik üretim teknolojilerine yaptığı sürekli yatırımların da yansıttığı gibi, bu eğilimin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğine inanıyor:

“2019, online baskının kesin atılımını işaret etti ve kendimizi tabela, afiş, poster, bayraklar ve diğer dijital olarak basılmış tekstiller için eksiksiz bir baskı çözümleri sağlayıcısı olarak dizayn ettik” diyor. “Sürekli yenilik yaparak, her tür müşteriye hizmet verebiliriz. Kornit teknolojisine yaptığımız yatırım, tek bir operatörle günde binden fazla giysiyi basmamız için bize güç verdi, dünyanın en büyük giyim markalarının perakende kalitesini, yıkama ve ışık haslığını ve sürdürülebilirlik standartlarını karşıladı. “

Üretim alanını genişlettiler

Haan, salgının sebep olacağı aksaklıkların talep üzerine baskının vites büyütmesine sebep olacağını tahmin etti ve daha fazla büyümeye hazırlanmak için, 25 bin metrekarelik yeni bir üretim alanı açtı. Bu, toplam üretim alanını 35 bin metrekareye çıkararak Reclameland’ın daha büyük siparişleri kısa sürede işlemesine ve yıllarca genişleyen müşteri tabanına devam etmesine imkân tanıyan bir geliştirme, oldu.

Fırsatlar burada

Kornit Digital Avrupa Genel Müdürü Chris Govier, “Reclameland, talep üzerine üreticilerin ürün tekliflerini çeşitlendirdiklerinde ve faaliyetlerini giderek daha fazla e-ticarete dayanan bir pazara göre düzenlediklerinde sahip oldukları büyük fırsatları gösteriyor” diyor ve ekliyor: “Kornit teknolojisi, bu iş modelini başarıya ulaştırmak için mükemmel bir temel sunuyor ve alıcıların zekice tasarlanmış bir parçayı sanal olarak görmesi ve ellerinde bulundurması arasındaki yavaş ve maliyetli adımları ortadan kaldırıyor. Dijital ticaret vaadini yerine getirmek için büyürken Reclameland’ı desteklemekten gurur duyuyoruz. ”

Kornit Digital Türkiye’de Matset A.Ş tarafından temsil ediliyor.

Reclameland Succeeds with Kornit Digital On-Demand Production Capabilities,

Grows Production Space by 250%

Kornit Digital (Nasdaq: KRNT), a worldwide market leader in digital textile printing technology, announced Westerbroek, Groningen-based Reclameland has invested nearly €20 million in a second production hall and state-of-the-art machines, including the Kornit Atlas system for industrial direct-to-garment (DTG) production on demand, in the past year to further accelerate growth. The fastest-growing online printer in the Netherlands, Reclameland achieved a turnover of almost €23 million in 2019 and a profit of more than €1 million.

Now the second-largest business of its type in the Netherlands, Reclameland’s workforce grew by 20% in the past year, enabling them to handle most production operations internally. They attributed increased demand for printed pieces to a strong growth in online buying, for both consumers and businesses.

“E-commerce is the company’s rocket engine,” says Wouter Haan, CEO of Reclameland. “In peak periods, we are sometimes even on 2,000 orders per day—a challenging process as we do everything in-house. We still have to print, cut, finish, and pack the product before it is shipped.”

Since 2015, their orders have grown by 164%. Reclameland has registered more than 500,000 private and enterprise customers, with about 7,500 added each month. Haan believes this trend will continue in the coming years, as reflected by his company’s continuous investments in innovative, agile production technologies such as Kornit Digital’s.

“2019 marked the definitive breakthrough of online printing, and we have established ourselves as a total print solutions provider for signage, banners, posters, flags, and other digitally printed textiles,” he says.  “By continuously innovating, we can serve every type of customer. Our investment in Kornit technology has empowered us to imprint more than a thousand garments per day with a single operator, meeting the retail quality, wash and light fastness, and sustainability standards of the world’s largest apparel brands.”

To prepare for further growth, which Haan anticipates will accelerate as demand for event-related gear rebounds from COVID-related disruptions, the online printer has opened a new production hall of 25,000 square metres. This brings their total business area to 35,000 square metres, enabling Reclameland to process more large orders in a short time, and continue to its expanding customer base for years to come.

“Reclameland demonstrates the vast opportunities on-demand producers have when they diversify their product offerings and align their operations for a marketplace that increasingly relies on e-commerce,” says Chris Govier, KDEU Managing Director. “Kornit technology offers the perfect foundation for making that business model a success, eliminating slow and costly steps between buyers seeing a brilliantly-designed piece virtually and having it in their hands. We are proud to support Reclameland as they grow to fulfill the promise of digital commerce.”

Kornit’s Turkish distribütör is Matset AS….

 

#Reclameland #KornitDigital #Kornit #DtG #DijitalBaski #inkjet #DirektTekstilBaski #DijitalTekstiller #Matset #Atlas #KornitAtlas #Eticaret