Kornit Moda Haftası 2021 28 Mart’ta Başlayacak

3

Scroll down for English edition

Kornit Digital, 28 Mart – 1 Nisan 2021 tarihleri arasında ‘sürdürülebilir moda için’ uluslararası vitrinde kırkdan fazla önde gelen moda tasarımcısının katılacağı Kornit Moda Haftası isimli bir etkinlik gerçekleştirecek.

Açılış galasına süper model Bar Rafaeli ve Tel Aviv Moda Haftası kurucusu Motty Reif, ev sahipliği yapacak. Kırktan fazla moda tasarımcısı sunum yapacak ve etkinliğin ana teması, küresel olarak sürdürülebilir üretim ve tüketim uygulamalarını başarmak ve geliştirmek için teknoloji ve modanın işbirliği olacak.

Reif, “On yıl önce yerel yeteneklerimizi uluslararası alanda tanıtmak için Moda Haftasını başlattım” diyor: “Geçtiğimiz beş yıldır, modadaki kapsayıcılığın arkasındaki itici güç olduk ve şimdi üretimi daha sürdürülebilir kılmak için ve birlikte dünyayı değiştirmek için Kornit ile güçlerimizi birleştiriyoruz.

Moda, çevrimiçi satışlar için en üst kategoriyi temsil eden giyim ile e-ticaret devrimine öncülük ediyor. Ancak endüstri, diğer sorunların yanı sıra, küresel olarak su kirliliğinin% 25’ine kadar sorumlu olan eski ve verimsiz üretim süreçlerine saplanmış durumda. Tüketici davranışı, geleneksel moda döngülerini kalıcı olarak kesintiye uğrattı ve moda dünyasında talep üzerine üretim için önemli bir fırsat ortaya çıkardı – yalnızca satılanı üreterek, fazla stokları ortadan kaldırarak, israflı nakliye ve nakliyeyi azaltarak ve atık ve kirliliği ortadan kaldırarak gerçek sürdürülebilirliği elde etmek-

Kornit Digital’in patentli tek adımlı süreci, küresel olarak moda endüstrisinin talep üzerine ihtiyaçlarını karşılar. Süreçleri ve teknolojileri de daha güvenlidir ve sürdürülebilirlik için katı perakende standartlarını karşılayan su bazlı mürekkepler ve fiksaj ile çevre dostu faydaları birleştirir.

Uluslararası moda topluluğunda en önde gelen yenilik platformlarından biri olan Kornit Moda Haftası, gözlemcilere teknolojinin en talepkâr moda tasarımcılarını bile dünyaca ünlü kalitelerinden ödün vermeden sürdürülebilirliğe ulaşmaları için güçlendirdiği sayısız yol hakkında harika bir fikir verecek.

Kornit Digital CEO’su Ronen Samuel, “On yıldan fazla bir süredir Kornit, talep üzerine üretim için öncülük ediyor ve yeniliklerimiz, moda tasarımcılarının mükemmel tasarımlar, sınırsız renk kombinasyonları, en iyi dokunma hissi ve benzersiz dayanıklılık sunabilmelerini ve eşzamanlı olarak daha kârlı, kendiliğinden ve değişen talebe daha duyarlı ve daha çevreye duyarlı uygulamalar sağlıyor”, diyor: “Küresel hareketler ve gündemler için bir işaret olarak geniş çapta tanınan ve çeşitliliğin ve bireysel ifadenin daha sürdürülebilir bir dünya ortak vizyonumuzla el ele nasıl zenginleştirilebileceğini ve kutlanabileceğini gösteren bir etkinlik sunmaktan dolayı gururluyum.”

Kornit Digital Presents Kornit Fashion Week 2021

Kornit Digital, presents Kornit Fashion Week 2021, March 28 – April 1.

The opening gala will be hosted by supermodel Bar Rafaeli and Tel Aviv Fashion Week founder Motty Reif. More than 40 fashion designers will be presenting, and the event’s core theme will highlight the collaboration of technology and fashion to achieve and elevate sustainable production and consumption practices globally.

“A decade ago, I started Tel Aviv Fashion Week in order to promote our local talent internationally,” said Reif. “For the past five years, we’ve been a driving force behind inclusivity in fashion, and now we are tackling the industry’s most pressing issue of our time and joining forces with Kornit in order to make production more sustainable—startup nation technology meets fashion, to change the world together.”

Fashion leads the e-commerce revolution, with apparel representing the top category for online sales, but the industry remains mired in obsolete and inefficient manufacturing processes which, among other issues, are responsible for up to 25% of water pollution globally. Consumer behavior has permanently disrupted traditional fashion cycles and created a significant opportunity for on-demand production in the fashion world—achieving true sustainability by producing only what is sold, eliminating overstocks, cutting down on wasteful shipping and transport, and eliminating waste and pollution of natural resources.

Kornit Digital’s patented single-step process meets the on-demand needs of the fashion industry globally.  Its processes and technologies are also safer and compounds eco-friendly benefits with water-based inks and fixations meeting rigorous retail standards for sustainability.

As one of the preeminent platforms for innovation in the international fashion community, Kornit Fashion Week Tel Aviv will give observers great insight into the myriad ways technology empowers even the most demanding fashion designers to achieve sustainability without compromising their world-renowned quality.

“For more than a decade, Kornit has led the charge for on-demand production, and our innovations ensure fashion designers can deliver brilliant designs, limitless color combinations, the finest hand-feel, and unparalleled durability, all while changing the game with production practices that are simultaneously more profitable, more responsive to spontaneous and shifting demand, and more eco-responsible,” said Ronen Samuel, Kornit Digital CEO. “I couldn’t be prouder to present an event that is widely recognized as a beacon for global movements and agendas and demonstrate how diversity and individual expression can be enriched and celebrated hand-in-hand with our shared vision of a more sustainable world.”

 

 

#Kornit #KornitDigital #DijitalBaskı #DijitalTekstiller #Sürdürülebilirlik #Sustainability #KornitFashionWeek #Matset