Kumaş Üzerine Dijital Baskı

2

Epson ve For.Tex, Pigment Baskısı için yapılan ön işlemlere yenilikçilik getiriyor. Grade 4 sürtünme dayanıklılığı ve renk performansı %20 iyileştirildi: Pregen PCC’nin yeni formülü pigment mürekkeplerle dijital baskı için kumaşlara son teknoloji ön işlem yapılmasını sağlıyor. Sürekli yenilikçilik ile yüksek performans, verimlilik ve düşük çevresel etki birleşiyor. 

Epson ve bağlı işletmesi For.Tex yenilikçi tekstil ön işleme formülü Pregen PCC’yi piyasaya sürüyor. Bu sayede pigment baskılı kumaşlar, benzersiz parlaklık ve renk yoğunluğu ile birlikte sürtünme dayanıklılığı için grade 4’e ulaşmalarına imkân sağlıyor. Pregen PCC hem giysi hem de iç mekan dekorasyonu için kumaşlarda kullanılmaya uygun bir ürün.

Daha uzun süre kalıcı parlak renkler, yeni formüle sahip Pregen PCC ile elde edildi. Mevcut ön işlem ürünleri ile karşılaştırıldığında, hem kuru hem de ıslak testlerde daha iyi renk performansı (%20 daha yüksek yoğunluk) ile daha iyi sürtünme dayanıklılığı (grade 4) garantiliyor.

Pigment baskı aynı zamanda çevre dostu bir ürün: buhar veya yıkama ünitelerine gerek kalmıyor. Böylece, su ve enerji sarfiyatı azaltılıyor.

For.Tex. Başkanı Pietro Roncoroni, piyasanın pigment teknolojisini takdir etmeyi öğrendiğini görmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “2005 yılında piyasaya çıkan ilk Genesta PG pigment mürekkeplerine inanan ilk firma olduk ve yeni ön işlem formülünün bu tekniğin benimsenmesini kolaylaştıracağından eminiz. Pregen PCC, süreyi ve maliyetleri önemli oranda azalttığı için, baskı prosesinin basitleştirilmesinde ve verimliliğinde atılmış önemli bir adım. Daha yüksek bir renk sabitliğine ulaşırken, geleneksel baskıdan dijital baskıya geçiş zamanla daha kolay hale geliyor.”

 

Monna Lisa, Genesta pigment mürekkepler ve Pregen: güvenilir, yüksek kaliteli dijital baskıyı garantileyen entegre sistem.

Pigment baskılı tekstiller için yeni bir ön işlem olan Pregen PCC, dijital baskının kimyasal bileşeninin geliştirilmesi amacıyla sürekli çalışan For.Tex tarafında geliştirilen en son ürün. 2005 yılında Genesta PG pigment mürekkepler piyasaya sürüldüğünden beri, 6 milyon metre karenin üzerinde baskı yapıldı. Monna Lisa, bu sektörde benzersiz bir kalite ve güvenilirlik seviyesi sağladı. Devam eden araştırmalarla Pregen PCC üretilerek, dijital pigment baskılı tekstiller için zaman ve maliyet düşürülerek kalitenin iyileştirilmesinde bir başka hedefe ulaşıldı (maksimum sonuçların elde edilmesi için baskı sonrasında özel bir işleme gerek kalmıyor). Bu, önümüzdeki yıllarda önemli büyüme oranları vaad eden bir sektör için vazgeçilmez bir ön koşul ve çevresel etkilerin azaltılmasına yönelik yeni bir çaba.

 

#EPSON #Monnalisa #Pregen #Pigment #DijitalTekstil #TekstilBaski