Küresel Inkjet Pazar Analizi ve Boyutu

1

E-ticaret ve m-ticaretin dünya çapında hızla genişlemesiyle, markaları öne çıkarmak ve müşterilerle etkin bir şekilde bağlantı kurmak için akıllı ve etkili bir yaklaşıma olan talep artmaya başladı. Bu, son eğilim, müşteriyle daha etkili iletişime izin verdiği için inkjet kullanımını geliştirdi. Mürekkep püskürtme teknolojisi zaman içinde gelişmiştir ve şu anda diğer yöntemlerden daha uygun maliyetli ve güvenilir olarak kabul edilmektedir. Ayrıca, inkjet baskı makinelerinin yüksek kaliteli ve yüksek hızlı baskılar üretme kapasitesi dikkat çekiyor ve kabulü artırıyor.

Data Bridge Market Research, #inkjet baskı pazarının 2021’de 44.13 milyar ABD Doları değerinde olduğunu ve 2029 yılına kadar 76.38 milyar ABD Dolarına ulaşmasının beklendiğini ve 2022 ila 2029 tahmin döneminde %7,10’luk bir CAGR kaydettiğini analiz ediyor.

Küresel Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar Pazar Tanımı

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, küçük sıvı #mürekkep damlacıklarını baskı altı malzemeye hassas bir şekilde püskürterek yüksek kaliteli görüntüler üreten bilgisayar çevre birimleridir. Geleneksel yazıcılarla karşılaştırıldığında, bu yazıcılar kompakt, ucuz, hafif ve kullanımı kolaydır. Sonuç olarak, kitapların, tabelaların, reklam panolarının, tişörtlerin ve gıda etiketlerinin ticari baskısında yaygındırlar. Geniş bir renk yelpazesi ve baskı sistemi esnekliği sunan taşınabilir mürekkep püskürtmeli yazıcıların ortaya çıkmasıyla birlikte uygulamaları küresel olarak yayılıyor.

 

 

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar Pazar Dinamikleri

Bu bölüm, piyasa etkenlerini, avantajları, fırsatları, kısıtlamaları ve zorlukları anlamakla ilgilenir. Bütün bunlar aşağıda ayrıntılı olarak tartışılmaktadır:

Yol göstericiler

#Dijital baskının benimsenmesinde artış

Daha az atık üreten ve daha az kimyasal ve malzeme kullanan dijital baskının popülaritesi, önemli bir maliyet düşürme ihtiyacına cevap olarak artıyor. Bu, mürekkep püskürtmeli #yazıcılar pazarını ileriye taşıyan ana unsurlardan biridir.

Ayrıca, artan harcanabilir gelir düzeyi ve büyüyen kentleşme, piyasa değeri büyümesini yönlendirecektir. Pazar, büyük verinin ve nesnelerin internetinin (#IoT) giderek daha fazla benimsenmesi ve ambalaj uygulamaları için yiyecek ve içecek endüstrisinde #inkjet yazıcıların artan kullanımı ile besleniyor. Otomotiv ve havacılık endüstrilerinin, artan sürdürülebilir baskı eğiliminin bir sonucu olarak inkjet #yazıcı kullanımını artırması bekleniyor.

Fırsatlar

#Hibrit baskının yaygınlığında artış

#Mürekkep püskürtmeli yazıcıları kullanan hibrit baskı, daha az zamanda ve daha düşük maliyetle daha fazla işin yapılmasını sağladığından, önümüzdeki yıllarda çok fazla büyüme göstermesi öngörülen en yeni baskı teknolojilerinden biridir.

Ayrıca, stratejik işbirliklerindeki artış ve ortaya çıkan yeni pazarlar, pazarın itici güçleri olarak hareket edecek ve pazarın büyüme oranı için faydalı fırsatları daha da artıracaktır. Artan teknolojik ilerleme, pazarın büyüme oranı için yeni pazar fırsatlarını artıracak.

Kısıtlamalar/ Zorluklar Küresel Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Pazarı

Mürekkep püskürtmeli yazıcılarla ilişkili sağlık ve çevre tehlikeleri

Baskı için kullanılan kimyasallara maruz kalmanın yol açtığı sağlık sorunları ve baskı atıkları düzgün bir şekilde işlenmediğinde çevresel tehlikeler, inkjet yazıcı pazarının büyümesini olumsuz yönde etkileyecek başlıca kısıtlayıcı faktörlerdir.

Ancak, ilk yatırımın içerdiği yüksek #maliyet, inkjet yazıcıların pazar büyüme oranını engelleyecektir. COVID-19 salgınının tedarik zinciri üzerindeki olumsuz etkisi, pazar kısıtlaması görevi görecek ve pazar büyüme oranını daha da zorlayacaktır.

Bu mürekkep püskürtmeli yazıcılar pazar raporu, yeni gelişmeler, ticaret düzenlemeleri, ithalat-ihracat analizi, üretim analizi, değer zinciri optimizasyonu, pazar payı, yerel ve yerel pazar oyuncularının etkisi, ortaya çıkan gelir cepleri, pazardaki değişiklikler açısından fırsatları analiz ediyor. Düzenlemeler, stratejik pazar büyüme analizi, pazar büyüklüğü, kategori pazar büyümeleri, uygulama nişleri ve hakimiyeti, ürün onayları, ürün lansmanları, coğrafi genişlemeler, pazardaki teknolojik yenilikler vd… Mürekkep püskürtmeli yazıcı pazarı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Analist Özeti için Data Bridge Pazar Araştırması ile iletişime geçin, ekibimiz pazar büyümesini sağlamak için bilinçli bir pazar kararı almanıza yardımcı olacaktır.

Pandeminin Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Pazarına Etkisi

Son 18 ayda, gezegendeki hemen hemen her sektör bir gerileme yaşadı. Bu, tüm dünyada hükümetler tarafından uygulanan çok sayıda ihtiyatî karantina ve diğer sınırlamalardan kaynaklanan ilgili üretim ve tedarik zinciri operasyonlarındaki ciddi aksamalara atfedilebilir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar pazarı bundan istisna değildi. Ayrıca, çoğu insanın daha geniş ekonomik durumu bu salgından olumsuz etkilendiğinden, insanlar artık zorunlu olmayan harcamaları bütçelerinden çıkarmaya çok daha fazla konsantre olduklarından tüketici tercihleri ​​azaldı. Bu sebeple tahmin dönemi boyunca, yukarıda belirtilen faktörlerin inkjet yazıcı pazarının gelir yörüngesi üzerinde olumsuz bir etkisi olması muhtemel.