Lidya Grup, Belçika’da “EFI VIP Event”e katıldı

2

Lidya Grup, Belçika’da düzenlenen “EFI VIP Event”e katıldı. Dünya markası EFI’nin yöneticileri ile bir araya gelen Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz ve Lidya Grup Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz, etkinliğe katılan sektör temsilcileri ile dijital baskı sektöründeki gelişmeleri değerlendirdi.

Organizasyonda, Türkiye distribütörlüğünü yaptıkları EFI’nin mevcut ve yeni dijital baskı makinelerinin bir arada sergilendiğini anlatan Lidya Grup Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi:

“Global ve ulusal fuarlara katılan markalar genellikle 5 veya 6 dijital baskı makinesini konumlandırıyor. Ancak, global şirketler kendi düzenledikleri VIP etkinliklerde, mevcut ve yeni dijital baskı makinelerinin hemen hemen hepsini sergiliyorlar. Workshop konseptinde olan bu etkinliklerinde, çalışır vaziyette olan makinelerin, yerinde incelenmesi, çıktılarının görülmesi, makinelerin teknik özellikleri hakkında detaylı bilgilerin edinilmesi gibi fırsatlar bulunuyor. Lidya Grup olarak, Türkiye distribütörlüğünü yaptığımız EFI’nın Belçika’da yapılan VIP etkinliğinde, müşterilerimizin de katılımıyla geniş bir ekip olarak hazır bulunduk. EFI ’nın hemen hemen bütün makine modellerinin demosunu görme, çıktılarını inceleme ve teknik özelliklerini değerlendirme imkanımız gerçekleşti. Bilindiği üzere geçmişte baskı denilince akla kâğıt geliyordu. Günümüze geldiğimizde ise, cam, deri, metal, plastik, ahşap gibi çok farklı baskı altı malzemelerin, değişik kalınlıkta ve ebatta olan medyalarının üzerine dijital baskılar gerçekleşiyor. Brüksel’deki etkinlik, dijital baskı sektöründeki gelişmeleri global çapta değerlendirmemiz, sektördeki yenilikleri ve makineleri yerinde deneyimlememiz açından faydalı ve başarılı bir organizasyon olmuştur.”

Lidya Grup, yatırımcıları teknoloji ile buluşturuyor  

Faaliyete başladıkları ilk günden itibaren dünyadaki gelişmeleri yakından izlediklerini kaydeden ve bu çerçevede müşterilerini ve yatırımcıları daima gelişmiş teknoloji buluşturma gayretinde olduklarını söyleyen Öz, distribütörlüğünü yaptıkları global markalarda sadece ürün satan olmadıklarını ve hizmet verdikleri müşterilerinde “teknoloji danışmanlığı” yapmakta olduklarını ve aynı zamanda finansal çözümler sunan ve Türkiye’de “proje finansmanı” kavramını ilk uygulayan kurumlardan birisi olduklarını söylüyor: “Öncelikli hedeflerimizden birisi pazarın büyümesidir. Bizim amacımız, sadece ürünü satmak ve servis vermek değildir. Pazarın büyümesini, yeni alanların açılmasını ve aynı zamanda sektördeki standartlarının yükselmesini sağlamaktır. Bu nedenle, proje finansmanına büyük önem veriyoruz. Lidya Grup olarak, birçok projemizde teminatsız proje finansmanı gerçekleştirdik ve yatırımcı olmak isteyenleri destekleyerek müşterimiz olan işletmelerin ülkemiz ekonomisine değer üretebilmelerinin önünü açtık ve açmaya devam ediyoruz.”

 

#LidyaGrup #EFI #genisformat #inkjet #efiVIPevent #BekirÖz