Lidya Grup Bursa Bayiisini Atadı

60

Lidya Grup, Epson geniş format baskı makinaları ürün grubu için, Bursa’ya bayi atadı.

Lidya Grup, teknolojik üstünlükleri ve kapsama alanlarıyla dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson ve Efi markalarının Türkiye distribütörüdür. Türkiye genelinde 4 şirketi ve gruba bağlı 5 bölge müdürlüğüyle 23 ile direk satış ve hizmet sağlayan Lidya Grup, bugüne kadar Epson ürün grubunda ülke geneline 7 bayisiyle hizmet götürdü. Lidya Grup, Şubat ayının son haftası, Transteknik Bursa firmasıyla yaptığı anlaşmayla, 8.’ci bayisini Bursa’ya atadı. Epson geniş format baskı makinaları ürün grubu için atanan Bursa bayisi, Bursa ilinin yanı sıra, Eskişehir, Bilecik Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinden de sorumlu olacaktır. Bursa ve Eskişehir illerinde ofisleri olan Bursa bayisi, önümüzdeki günlerde Balıkesir’de de ofis açmayı planlıyor.

Yatırım yapmaya ve büyümeye devam ediyoruz

Daima bardağın dolu tarafından bakarak, yatırım yapmaya ve büyümeye devam ettiklerini anlatan Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi:

“Şartlar ne olursa olsun, daima büyümeye odaklanıyoruz ve her yıl büyüyerek yolumuza devam ediyoruz. Bölge müdürlüklerimize ve bayi ağımıza sürekli yatırım yapıyoruz. Nitekim geçtiğimiz yılı makine satışlarında %50 büyümeyle kapatmıştık. Rekor denebilecek olan bu başarıyı, bu yıl da göstermeyi hedefliyoruz. Bu yıl, dolar bazında  %25 büyüme planlıyoruz” dedi.

Lidya Grup’un çözüm sunan bir iş ortağı olduğunu belirterek sözlerine devam eden Bekir Öz, şunları kaydetti: “Lidya Grup olarak, müşterilerimize yeni iş fikirleri verirken, yatırımlarının da doğru yönlendirilmesine değer katıyoruz. Firma olarak, kesinlikle klasik bir distribütör değiliz, çözüm sunan bir iş ortağı olma gayreti içerisindeyiz. Müşterilerimizi, kendi finansman modellerimiz ile destekleyerek, yatırımların önünü açmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.

IM_Lidya-Grup-Yonetim-Kurulu-Baskani-Bekir-Oz

Kazanmak için satmanız lazımdır, oturarak başarı elde edilemez

“Kazanmak için satışlarınızı arttırmanız gerekir, oturarak ve bekleyerek başarı elde edilemez” diyerek sözlerine başlayan Lidya Grup Yönetim Kurulu Danışmanı Rıza Başoğlu, şunları belirtti:

“Para, güvenli limanlar arar ve güvendiği limanlara gider. Son dönemlerde yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen, ülkemizde çok nitelikli ve sağduyulu geniş bir kitle bulunuyor. Bu inanç ve çalışma istediği de, ülke ekonomimizde başarıya ulaşmamızın yolunu açıyor. Dünyada, rekabetin boyutları her geçen gün artmaktadır. Bu mücadeleden büyüyerek çıkabilmeniz için nitelikli kadrolara ve doğru öngörülere ihtiyacınız var. Bir yandan maliyetler artarken, diğer yandan rekabet nedeniyle fiyatlar düşüyorsa, dünü yakalamak için dünden daha fazla satmak gereklidir. 2017 yılı tüm zorluklarına ve belirsizliklerine rağmen, fırsatları barındırdığına da inanmaktayız ve stratejileri buna göre oluşturmaktayız. Verimli çalışmalı ve kalite normlarını geliştirmeliyiz.  Bunu başaran herkes, başarıya ulaşabilir” şeklinde konuştu.

 

#LidyaGrup #Transteknik #BekirOz #Epson #GenisFormat #Reklam #Fotograf #icMekan #Indoor #Outdoor #