Lidya Grup, Sahneye Çıkıyor

Teknolojisiyle baskı sektörünün dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson ve EFI markalarının Türkiye distribütörü olan Lidya Grup, milyon dolarlık makinelerini TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sergileyecek. Teknoloji şovuna dönüşen stantta, 3 markadan yaklaşık 15 makine yer alacak. Lidya Grup, fuarda sergilediği makine parkuru ve fuara özel yaptığı kampanyalı fiyatları nedeniyle, standında Türkiye’nin tüm illerinden ve yurtdışından yoğun ziyaretçilerini ağırlıyor. Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı, 20-23 Eylül tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenleniyor. Lidya Grup, 308 metre karelik standında, dijital baskı sektöründe dünyanın en son teknolojisine sahip olan makinelerini ve makinelerin yapmakta olduğu işlerden alınan numune örneklerini fuar ziyaretçileri ile buluşturuyor.

Dijital baskı sektörünün yıldızları sahneye çıkıyor  

Lidya Grup’un katıldığı fuarlardaki stantlarında teknoloji şovu yaptığını ifade eden Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, “Geçmiş yıllarda ileri teknolojideki makineleri, sadece uluslararası fuarlarda görerek, inceleme fırsatlarını yakalıyorduk. Lidya Grup ile bu süreç kesinlikle değişmiştir” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Sektörümüzde, dünyanın en ileri teknolojisine sahip olan makinelerini standımızda bulundurmaktayız. Katıldığımız tüm fuarlarda, milyon dolarlık makineleri sergileyerek, sektördeki diğer oyuncuların teknolojideki son yenilikleri yakından görmelerine fırsat sağlıyoruz. Özetle, dijital baskı sektörünün en star makinelerini, herkesin görebilmesi ve deneyimlemesi için standımızda sergilemekteyiz” dedi.

Yılın son çeyreğinde hareketli günler bekleniyor 

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2018 yılında yılın son çeyreğinde hareketli günlerin beklendiğini anlatan Bekir Öz, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Dövizdeki yükseliş, seçim, bayram derken, bu yılın ikinci ve üçüncü çeyreğinde durağan bir dönem olmuştur. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da beklentiler, yılın son çeyreğine kalmıştır. Hükümetimizin almakta olduğu ekonomik destekleme programları ile piyasaların açılacağına inancımız tamdır. Nitekim döviz kurlarındaki dalgalanmalar sırasında, az veya çok herkes bir şekilde etkilenebiliyor, burada önemli olan unsurlardan birisi finansal güçtür. Lidya Grup’un finansal gücü yerinde olduğu için, mal tedariğinde hiçbir aksama yapmadan aynı verimlilik ile iş süreçlerini yönetmektedir. Özetle, döviz kurlarındaki artışa bağlı olarak ötelenen yatırımlara rağmen, Lidya Grup olarak hedeflerimize ulaşacak olmamız, vizyoner yönetimimiz ve iş modelimiz ile başarılı bir yıl geçirmekte olduğumuzu göstermektedir.”

Lidya Grup, müşterilerine teknoloji danışmanlığı yapıyor

Dijital baskı sektörünün lideri olarak, sahip oldukları bilgi birikimi ve tecrübeyi, pazardaki firmalar ile paylaşmakta olduklarını belirten Lidya Grup Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz, ise “Bizim müşterilerimiz ile olan diyaloğumuz, sadece ürün satmak üzerine değil. Müşterilerimize, teknolojilerini ilerletme ve karlılıklarını arttırıp cirolarını yükseltme danışmanlığının yönlendirmelerini yapıyoruz. Özetle hedefimiz, bizim makine satmamız değil aslında.  Müşterilerimizin, sağlıklı ticaret yaparak, büyümelerini hedefliyoruz. Türkiye’de birçok baskı merkezi Lidya Grup’un danışmanlığı ile büyümüştür ve başarı öykülerimize yenilerini eklemeye devam ediyoruz” dedi.

Farklı teknolojiye sahip olan 3 dünya markası, Lidya Grup çatısı altında birleşti

Dijital baskı sektöründe dünyanın en kaliteli ürünlerini temsil ettiklerini anlatan Adem Öz, konuşmasına şöyle devam etti:

“Her biri farklı teknolojiye sahip olan 3 dünya markası, Lidya Grup çatısı altında birleşmiştir. Bilindiği üzere, Xerox’un pazara sunduğu çözümler, A4 bazlı tabaka baskıdan, bobin endüstriyel üretim baskıya kadar, farklı gramajlardaki kâğıt üzerine baskı çözümleridir. Epson tarafında, büyük format CAD baskıdan poster baskıya, iç mekandan dış mekana kadar baskı yapabilme teknolojisi mevcuttur. Endüstriyel reklamcılığa ve üretim sanayisine hitap eden EFI, en iddialı UV teknolojisine sahiptir. Az önce de ifade ettiğim gibi, sahip olduğumuz bilgi birikimi, tecrübemiz ve temsil ettiğimiz markalarla, müşterilerimizin kalem baskıdan katalog baskısına, araç giydirmeden bina giydirmeye kadar her alanda hizmet verebilmelerini sağlamaktayız.”

Ülke genelinden müşterileri ile buluşacaklar

TÜYAP’ta, 20 – 23 Eylül tarihleri arasında yapılmakta olan fuarda, ülke genelinden müşterileri ile buluşacaklarını ifade eden Adem Öz, şunları belirtti:

“Fuarın en büyük standı olarak, temsil ettiğimiz 3 markadan 15’e yakın makineyi sergileyeceğiz. Şunu net olarak belirtmeyi isterim ki, yurtdışındaki fuarlar dahil, herhangi bir stantta, Lidya Grup’ta olduğu kadar son teknolojiyi ve milyon dolarlık makineleri bir arada görmeniz mümkün değildir. Örneğin fuar sırasında, 700 bin dolarlık bir makinemizin kurulumunu yaparak, teknolojisini ve üretim çıktılarını fuar ziyaretçileri ile paylaşacağız. Fuar standımızda sergilenecek olan makineler hakkında da kısa bilgi vermeyi isterim. EFI’den, 2 tane büyük makinemizin kurulumunu yapacağız ve EFI Quantum 5M led UV roll to roll ile EFI H1625 makinelerimiz olacak. Epson’dan, oldukça ilgi çeken ve yüksek kalitede baskı yapan 80610’u en plana çıkartacağız. Xerox’dan, Versant 180, C70, D95 gibi modelleri sergileyeceğiz. Aynı zamanda, standımıza ülke genelinden ve yurtdışından yoğun müşterilerimiz geldiği için, fuarın genel ziyaretçi katılımındaki artışına destek veren firmalar arasında yer almaktayız.”

Dijital baskı üretim maliyetleri, önceki yıllara göre daha cazip

Dijital baskı üretim maliyetlerinin, önceki yıllara oranla daha cazip olduğunu belirten Adem Öz, “Dijital baskı üretimi, geçmiş yıllarda 500- 600 adetlerde ofset ile yarışırken, bugün sayı bin veya 2 bine kadar artmıştır ve maliyet anlamında ofset ile yarışmaktadır. Hem teknolojisindeki gelişmeler, hem de rekabet şansının olması, dijital baskı makinelerini olmazsa olmaz yatırımlar arasına almıştır” diyor ve baskıcıları 20 – 23 Eylül’de Lidya Grup standında beklediklerini, tekrar etti.

 

#LidyaGrup #BekirOz #AdemOz #inkjet #genisFormat #SignShow #Efi #Epson #Xerox