Matbaacının Dijital Dönüşümünü Anlatacaklar

İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Teknik Bilimler Mesleki Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Erdoğan Köse, “Teknolojik değişimin kaçınılmaz kıldığı dönüşümün nasıl gerçekleşeceğini baskı şirketlerine anlatmak için inkjet konusunda en deneyimli altı çağrılı konuşmacıyı davet ettik” diyor.

İstanbul Üniversitesi 6. Matbaa Teknolojileri Sempozyumu 1 – 3 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 2 ve 3 Kasım tarihlerinde Avrasya Ambalaj Fuarı ile eş zamanlı olarak TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak Sempozyum, 1 Kasım’da İstanbul Üniversitesi’nin tarihi Beyazıt kampüsünde inkjet oturumları ile açılacak.

1 Kasım sabah saat 10:00’da başlayacak ilk gün oturumları tüm gün devam edecek ve gala yemeği ile sonlanacak. Inkjet oturumlarının ana başlığı “dönüşüm” olacak. Hızla gelişen baskı teknolojisinin konvansiyonelden dijitale dönüşümünün kaçınılmaz olduğunu göz önünde bulunduran İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Teknik Bilimler Mesleki Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Erdoğan Köse, “Teknolojik değişimin kaçınılmaz kıldığı dönüşümün nasıl gerçekleşeceğini baskı şirketlerine anlatmak için inkjet konusunda en deneyimli altı çağrılı konuşmacıyı davet ettik” diyor.

İlk gün oturumları Beyazıt Kampüsündeki Rektörlük Binasında yapılacak. Simültane çeviri ile yabancı çağrılı konuşmacıların sunumları anında Türkçe’ye çevrilecek. Köse, sempozyuma ilişkin sözlerini şöyle sürdürüyor: “Teknolojinin hızlı ilerlemesi sonucunda yeni bir devrim niteliğinde olan Endüstri 4.0, tüm sektörleri etkilediği gibi baskı sektörünü de etkileyerek bir dönüşümü başlatmıştır. Dolayısıyla gerçekleştirilecek altıncı sempozyum ‘Basım Sektörü ve Endüstri 4.0’ ana teması ile çalışmalarını yürütmekte olup,  gelişen teknolojinin içindeki basım faaliyetlerinin yerini değerlendiren çalışmalara öncelik vermeyi planlamıştır.”

Konuşmacılar ve sunum başlıkları

1 Kasım’da gerçekleşecek inkjet oturumları için yurtiçinden ve dışından yetkin konuşmacılar davet edildi. Konuşmacılar ve sunum başlıkları alfabetik sıra ile şöyle:

Arjen Evertse – Matbaada dijital fırsatlar

Kayhan Gürhan – Bugünden ileri gitmek – değişim – “değişim; gelecekle ilgilidir”

Kerem Ege – Inkjet baskı teknolojileri ile matbaalarınızı nasıl daha rekabetçi ve kârlı hale getirebilirsiniz?

Marcus Timson – Endüstriyel inkjet 2.0: Bir üst seviyeye yükselme

Öncü Güyer – “Değişim için değişin!”

Tim Phillips – Inkjet uygulamaları ve pazar gelişmeleri

Fujifilm ve Mimaki Eurasia sponsorluğunda gerçekleşecek ilk gün oturumları MATBAA&TEKNİK dergisinin medya sponsorluğu ile yapılacak. Sempozyuma katılım ücretsiz ön kayıt yapmak ve detaylı bilgi edinmek için http://iprints.istanbul.edu.tr adresi ziyaret edilebilir. Köse sözlerini, “Dönüşümü ve değişimi hedefleyen tüm baskıcıları 1 Kasım’da Beyazıt’a bekliyoruz” diyerek tamamlıyor.

#AltinciMatbaaTeknolojileriSempozyumu #İstanbulÜniversitesiCerrahpaşa #İstanbulÜniversitesiTeknikBilimlerMYO #ErdoganKose #inkjet #Donusum #Degisim #Dijitallesme #digitalization #matbaa #baski #ArjenEvertse #KayhanGurhan #MarcusTimson #TimPhillips #OncuGuyer #KeremEge