Nyala, Avrupa Pazarında Sınıfında Lider

3

swissQprint Nyala geniş format yazıcı, art artda üçüncü defa Avrupa’da sınıfının en çok satan yazıcısı oldu. Yeni LED modeli, önceki modelin yerini aldı.

Cenevre merkezli piyasa araştırma enstitüsü Infosource’a göre, swissQprint Nyala geçen yıl Avrupa’da sınıfının en çok satan yazıcı modeli oldu: UV flatbed/hybrid yazıcılar >60″ (152,4 cm) genişlikte, 130,000 – 500,000 euro fiyat segmentinde (2017 yılındaki tüm markalar incelenerek belirlendi). Nyala, art arda üçüncü defa ilk sırada yer aldı.

Kârlı LED çözümü

İsviçre’de üretilen UV inkjet yazıcılar, özellikle LED teknolojisinin kullanıldığı en son serilerde, açık bir şekilde tatmin edici bir fiyat / performans oranı sunuyor: Nyala LED ilk defa FESPA 2017’de tanıtıldı ve o günden itibaren önceki model olan Nyala 2’nin (geleneksel UV kürleme özellikli) yerini aldı. Günümüzde kullanılan LED teknolojisi, büyük ölçüde azaltılmış güç sarfiyatına sahip ve düşük ısı emisyonu sayesinde zaten çeşitli malzemeler ve uygulamalardan oluşan yelpazesini genişletiyor. LED sistemleri, kirlenmeye neden olmayan bileşenleri, düşük güç sarfiyatı ve ılımlı bakım ihtiyaçları nedeniyle, aynı zamanda küçük çevresel ayak izine de sahip.

Seride modülerlik

Mevcut swissQprint serisinde, boyutları ve üretkenlikler değişen üç model bulunuyor: Nyala LED (3,2×2 m flatbed, 206 m2/saat maksimum baskı kapasitesi), Impala LED (2,5×2 m flatbed, 180 m2/saat maksimum baskı kapasitesi) ve Oryx LED (2.5×2 m flatbed, 65 m2/saat maksimum baskı kapasitesi). Bu cihazların tümü modüler tasarıma sahip ve serbest mürekkep konfigürasyonu seçenekleri sunuyor. Böylece müşteriler, daha sonra dönüştürme veya genişletme seçeneğini korurken, ihtiyaçlarına göre yapılandırılmış bir yazıcı sahibi olabiliyor. Kademeli yatırım için bu tür bir ihtimal, dijital baskı ile başlamayı kolaylaştırıyor ve bunun sonucunda, makine şirket ile birlikte büyüyor.  Bu modülerlik, hem Nyala hem de swissQprint için başarıya katkıda bulunuyor.

 

#swissQprint #Nyala #PigmentReklam #LEDBaski #LED #GenişFormat #Flatbed