Plamac Pazara İddialı Giriyor

Plamac, üretkenlik, maliyet tasarrufu ve baskı kalitesi ile iddialı. Marka başarılı sonuçlarını teknik verilerle kanıtlıyor.

Plamac tarafından sunulan teknik veriler flatbed ve roll to roll modellerin rakiplerine kıyasla, yatırım maliyeti, baskı maliyeti ve teknik servis konularında oldukça avantajlı olduğunu gösteriyor. Pigment Reklam güvencesiyle Türkiye pazarına sunulan Plamac modelleri, endüstriyel reklamcılık başta olmak üzere, dijital baskının kullanıldığı bütün alanlara hitap ediyor. Pigment reklam Plamac’a ilişkin şu teknik bilgileri paylaştı:

“Plamac’ın 15 yılı aşkın teknik araştırma ve geliştirme birikiminin ürünü olan modeller, modüler ve esnek yapılarının yanı sıra kullanıcı dostu olarak dikkat çekiyor. Örneğin Morpho 2513UV flatbed baskı makinesi son derece yüksek hassasiyette ve güvenilir bir baskı işlemi sağlıyor. CMYK + Lc + Lm + Beyaz/Vernik baskı özellikleriyle fotoğraf kalitesinde baskılara ulaşılıyor. Bunun yanında, roll to roll baskı makinesi Reflion 3200 LED UV ise, sağlam yapısıyla gerçek bir endüstriyel sınıf baskı makinesi olarak tanımlanıyor.”

Morpho 2513: Fotoğraf kalitesinde UV baskı

“2500 x 1300 mm baskı boyutuna sahip olan Morpho 2513 UV flatbed baskı makinesi 4-9 endüstriyel Ricoh Gen5 baskı kafasına sahip. 8 baskı kafası ile saatte 65m2 üretim hızına sahip olan makine 1200 dpi’a kadar baskı kalitesi sağlıyor. Morpho’nun baskı kafası otomatik kapatma sistemi, otomatik yükseklik ayarı ve tasfiye için bireysel renk kanalı bulunuyor. 7 pikolitre ile 21 pikolitre arasında değişken damlacık boyutları sunan makine, grayscale baskı teknolojisi ile en iyi fotoğraf kalitesini ve netliğini mümkün kılıyor. Grayscale teknolojisi ile damlacık oluşturulurken rakiplerine kıyasla %30-50 oranında boya tasarrufu sağlıyor.

Kağıt, mukavva ve karton başta olmak üzere, akrilik, ahşap, cam, seramik, metal, deri, PVC, endüstriyel film gibi birçok medya, Morpho 2513 UV fladbed ile işlenebiliyor. CMYK + Lc + Lm + Beyaz/Vernik veya 4 satır baskı kafasını kullanarak uygulama yapan Morpho, maksimum baskı hızı sağlıyor. 3 çeşit özel vernik uygulaması ve üç katmanlı baskı, aynı anda renkli + beyaz + renkli baskı imkanı elde ediliyor. Alt, üst, belirli noktalar gibi 16 çeşit beyaz baskı modu sunuluyor.

Morpho 2513’un kullanıcı dostu ve yüksek verimliğinin yanı sıra çevre ve insan sağlığına dost LED UV boya kullanması da büyük önem taşıyor. Diğer tüm çözümlerde olduğu gibi, satış sonrası Pigment Reklam teknik destek güvencesiyle satılan makine, RIP yazılımı olarak Aurelon, Caldera ve opsiyonel olarak da Onyx’i kullanıyor.”

Reflion 3200: Endüstriyel veya kişiselleştirilmiş baskı için ideal

“Roll to roll baskının talep ettiği yüksek hızı ve baskı kalitesini en yeni teknolojilerle tek bir makinede sunan Reflion 3200 LED UV roll to roll dijital baskı makinesi, Plamac’ın pazarda yoğun ilgi görecek modellerinden birisidir. Makinenin endüstriyel baskı gücünün yanı sıra kişiselleştirilebilir baskı olanağı sunması onu avantajlı kılıyor. 4 ila 9 endüstriyel Kyocera baskı kafası ile donatılmış olan Reflion, 1200 dpi’e kadar çözünürlük sunuyor. Saatte 86m2 üretim hızına çıkabilen model, Piezo elektrikli inkjet ve Grayscale baskı teknoloji ile güçlendirildi.

Endüstriyel kullanıma dönük güçlü bir aksama sahip olan makine, standart CMYK, Lc, Lm’nin yanı sıra opsiyonel olarak Beyaz ve Vernik boya konfigürasyonu sunuyor. Reflion 3200 modeli, 40 cm rulo çapıyla 330 cm’ye kadar esnek medyayı, 360 kg’a kadar vinil, PET film, blockout, arkadan aydınlatmalı malzemeler ve sentetik malzemeleri destekliyor. Çevre dostu bir roll to roll prosesi sağlayan makine, kullanıcının kolay kullanımını da dikkate alıyor. Medya kalınlığını otomatik olarak algılamak için otomatik taşıyıcı yüksekliği ayarının yanı sıra, baskıdan kaynaklanan kötü etkiye ortadan kaldırmak için statik önleyici cihazlarla donatıldı. Baskı kafasının ömrünü uzatmak ve bekleme esnasında havadan izole edebilmek için baskı kafasını otomatik kapatma sistemi ciddi bir tasarruf sağlıyor. Özel sistemi sayesinde UV LED kurutma sisteminin ısısını en aza indirerek medyaya aşırı ısının gelmesi engellenir.”

#Plamac #Flatbed #inkjet #PigmentReklam