Plamac, Türkiye Pazarında

3

Kalite ve hızdan vazgeçmeden daha uygun bir bütçe ile UV ve UV LED baskı makinesi almak isteyenler için geliştirilen Plamac modelleri, Pigment Reklam ile Türk baskı pazarında.

Pigment Reklam, Türk baskı endüstrisinin maliyet – kârlılık  taleplerini karşılamak için Plamac markasını Türkiye’ye getirdi. Ağırlaşan rekabet koşulları ve artan yatırım maliyetleri nedeniyle verimli, hızlı ve kaliteli bir baskı için tek kaynaktan çözüm arayan firmalara yanıt veren Plamac, Pigment Reklam’ın teknik servis güvencesiyle pazarla buluşuyor.

UV baskı teknolojileri alanında 15 yıllık bir deneyime sahip olan Plamac, UV ve UV LED baskının yapıldığı tüm pazarlara sesleniyor. Plamac ve Pigment Reklam’ın yaklaşık 6-7 aylık bir görüşme sonrasında anlaşmaya vardığını açıklayan Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, Türk baskı pazarına eksiksiz bir marka daha kazandırdıklarının altını çizdi. “Plamac, sektördeki tüm makinelerdeki eksiklikleri rahatlıkla giderebilecek güçlü ve donanımlı UV baskı çözümlerine sahip” diyen Çağlıyan; “Plamac’ın flatbed, roll to roll ve hibrid olmak üzere UV ve LED modellerini pazara sunacağız. Bu modeller sorunsuz ve yüksek hızlarda ve verimli çalışma ile, daha yüksek baskı kalitesinde sonuç elde etmek isteyenlerin ilk tercihi olacak” diye konuştu.

Plamac’ın bütün baskı endüstrisi için bir çözümü var

Plamac’ın UV, Solvent ve Tekstil sektörü için baskı makinelerini sunacaklarını açıklayan Serkan Çağlıyan, flatbed, roll to roll ve hibrid modellerin rakiplerine göre fiyat ve performans avantajına sahip olduğunu vurguladı.

Plamac ile başlangıç seviyesi ve orta segment pazarı hedeflediklerini söyleyen Çağlıyan şunları sözlerini şöyle sürdürdü; “Ortalama bir bütçe ile en iyi yatırımı yapmak isteyenlere Plamac, kendi kulvarında en iyi teknolojiyi sağlıyor. Rakiplerine kıyasla daha yüksek baskı hızları söz konusu. Güçlü bir yapı ve donanım ile daha uzun bir ömür ve dayanımı garantiliyor. Plamac modelleri cam, deri, ahşap, barisol, reklamcılık ve matbaa gibi birçok baskı işi için idealdir. Yüksek kaliteyi düşük bir maliyetle isteyen müşterilerimizi ayrıca servis sorunlarını da en aza indirmiş olacaklar. Renk sorunu yaşatmayan, canlı renklerde baskılar şu anda Türkiye’de hiçbir makinede olmayan kafa kombinasyonu ile mümkün hale geliyor. Kısa sürede Plamac’ın kendisini pazarda ispatlayarak, müşteri portföyünü genişleteceğine inanıyoruz.”

Teknik üstünlük kağıtta kalmıyor, hayata geçiyor

Plamac dijital baskı makineleri Ricoh Gen5 ve Koycera baskı kafaları ile donatılmıştır. Özel 4 sıralı Ricoh Gen5 baskı kafalarında vernik ve beyaz uygulama ile renklerin kabartmalı baskıları yapılabiliyor. Ayrıca beyaz ve diğer renkler aynı simetrik hızda baskı imkanına sahip. Caldere RIP sistemine sahip bu makinelerde saatte 140m2’ye çıkan baskı hızları ve 1200dpi baskı çözünürlüğü elde edilebiliyor.

Kyocera baskı kafasına sahip modellerde ise, rakiplerinden farklı ve üstün olarak, çift sıra 8 adet kafa kombinasyonu mevcut. Tüm Kyocera baskı kafası donatılmış modellerde Lineer motor ve Lineer magnetic encoder sistem bulunuyor. Yine Caldere RIP sistemini kullanan bu makinelerde saatte 260m2’ye kadar hızlara ve 2400 dpi’ye kadar baskı çözünürlüğü mümkündür.

Plamac baskı makineleri cam, deri, ahşap, forex, folyo, branda, ışıklı kumaş, Barisol, pleksiglass gibi medyalar üzerine yukarıda belirtilen kalite ve özelliklerde baskı gerçekleştirmektedir. LED sistemi kullanımı ile daha çevreci ve enerji dostu olan Plamac modelleri,  ayrıca kullandığı boyalarda özel sertifikalara sahiptir.

Pigment Reklam teknik servis gücü her zaman yanınızda

Pigment Reklam’ın satış sürecinde olduğu kadar satış sonrasında da müşterilerine teknik desteğini tam gücüyle vereceğini dile getiren Serkan Çağlıyan, sözlerini şöyle bitirdi; “Teknik desteğe ihtiyaç olduğunda öncelikle telefon ve uzaktan erişimle müdahale edeceğiz. Bir sonraki adım gerektiğinde, İstanbul içinde aynı gün, İstanbul dışında ise ertesi gün tesise gidilerek makineye yerinde müdahale edilecek. Bu zaten halen vermekte olduğumuz kapsamlı hizmetin devam edeceği anlamına geliyor. Yeni bir teknolojiyi kullanmaktan kaynaklanacak yoğun servis taleplerine hazır vaziyetteyiz. Türk baskı endüstrisine yeni bir marka kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

#inkjet #Plamac #Pigment #SerkanCagliyan #UV #Tekstil #RollToRoll #Flatbed