‘Print Make Wear’ ile Tanışın

FESPA, 15-18 Mayıs 2018 tarihleri arasında Messe Berlin’de gerçekleşecek FESPA Global Print Expo 2018’in kayıtlı ziyaretçileri Print Make Wear’e ücretsiz katılabilecek.

Moda tekstiline, giysilere ve basılı aksesuarlara odaklanan etkinlik, tasarım aşamasından nihai ürüne kadar serigrafi ve dijital baskı üretim proseslerindeki her adımı vurgulayarak canlı bir üretim ortamı şeklini alacak.

FESPA, Print Make Wear’da daha sürdürülebilir bir moda değer zinciri için en son üretim imkânlarını keşfetmek, deneyim alış verişi ve bilgi paylaşımı yapmak için baskılı moda sektörünün tüm alanlarından (moda marka sahipleri, tasarımcılar, giysi baskı makineleri ve üreticileri dahil) iş birlikçileri bir araya getirecek.

Entegre uçtan uca üretim ortamını gösteren Print Make Wear’de bir serigrafi baskı makinesi, yıkama ve kurutma ekipmanı, dijital direct-to-garment baskı, kesim ve dikim ile süsleme için çözümler yer alacak. Premier Textiles, Magna Colours, Brother, Juki ve Vastex gibi teknoloji ve malzeme markaları katılacaklarını onayladılar bile. Bunlara ilave olarak, katkıda bulunan katılımcıların tasarım ve teknoloji uzmanları moda üretim prosesinin her adımını açıklamak için Print Make Wear’da hazır olacak.

Bu özel bölümde bir de podyum bulunacak ve ziyaretçilerin Print Make Wear‘de üretilen giysilerin ve aksesuarları görmeleri sağlanacak. Print Make Wear’de üretilen giysiler Hollanda’dan Sandra Zomer tarafından tasarlanıyor.

Print Make Wear bünyesinde günlük seminer oturumları da gerçekleştirilerek ziyaretçilere baskılı konfeksiyon ve giysiler konusunda bilgi vermek amacıyla önde gelen moda tasarımcılarına, marka sahiplerine ve üreticilere en son trendleri, teknolojileri ve örnek olay çalışmalarını tanıtmaları için bir platform sunulacak. Seminerlerde yer alacak konular: renk ayırım ve imaj çıkışı; serigrafi yapımı; mürekkep terminolojisi; özel mürekkep; konfeksiyon üretimi ve gelişmiş baskı.

Smithers Pira trendlerine göre baskılı tekstil pazarının günümüzde yaklaşık 30 milyar metre kareye eşit olduğunu belirten FESPA CEO’su Neil Felton, şunları söylüyor: “2016 yılında giysiler için basılı tekstil hacim olarak toplam tekstil endüstrisinin yarısını oluşturuyor. Son yıllarda dijital tekstil baskısı alanındaki büyümenin farkında olan FESPA, ziyaretçiler için tekstil önerisini sürekli genişletiyor. Bu taahhüt üzerine inşa edilen Print Make Wear, ‘fast fashion’ adı verilen trend kapsamında büyüme fırsatlarına özel olarak odaklanıyor.”

FESPA, 2008 yılından beri etkinlik portföyündeki tekstil baskılarının kapsamını genişletmek için yatırım yaparak tekstili FESPA Global Print Expo kapsamındaki en hızlı büyüyen segment haline getirdi. On yıl sonra, FESPA 2018’de, tekstil baskıya iki salon ayrılacak ve böylece ziyaretçilerin tekstille ilgili çok sayıda üretim ve iş akış teknolojileri, malzemeleri ve mürekkeplerini keşfetmesine imkân sağlanacak.

FESPA Etkinlik Başkanı Duncan MacOwan moda ve spor giyim endüstrisinin; geleneksel analog tekniklere bağlı eski moda, tedarik kaynaklı üretim devirlerinden, talep odaklı dijital açıdan etkin bir üretim ortamına hızla geçtiğini, belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Tekstile odaklı FESPA 2018 ziyaretçileri için, interaktif ürün tanıtımı ve uzman bilgi paylaşım oturumları ile desteklenen bu benzersiz canlı Print Make Wear üretim ortamının eklenmesi en son teknolojik gelişmeler hakkında farkındalığı arttıracak ve sağladıkları ürün yeniliklerini vurgulayacak.”

Print Make Wear hakkında daha fazla bilgi edinmek ve FESPA 2018 ön kaydını yaptırma için web sitesini ziyaret edin: www.fespaglobalprintexpo.com

Ücretsiz giriş için, kullanılacak kod: TXTM801.

 

#FESPA #GlobalPrintExpo #PrintMakeWear #NeilFelton