PRINT4ALL 2022: GÜÇLENDİRİLMİŞ BİR TEKLİF

1

bilingual content – please scroll down for English edition

Pazar, 3 – 6 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında #FieraMilano’da gerçekleştirilecek olan ve sektördeki her “ruhu” temsil eden birçok lider markanın katılacağı #Print4All ile güvenini tazeliyor.

Grafikontrol, IMS Technologies, Rossini ve Uteco kalibresindeki üreticiler sayesinde converting dünyasından güçlü bir katılım  olacak. Ayrıca Fosber ve Vega gibi karton sektöründen ve Cartes, Lombardi Converting Machinery, Luxoro, Omet, Prati tarafından temsil edilen etiketle sektöründen sunumlar olacak.

Baskı tarafında ise, uluslararası üne sahip markalar: Epson, Fujifilm Italia, HP İtalya, Konica Minolta, Kyocera, Neos ve Xerox-Bianco Digitale, orijinal ve her şeyden önce giderek daha fazla özelleştirilmiş çözümler sunabilen yeni teklifler ve teknolojiler arayışında olan ve etkinliği ziyaret edecek matbaacılar, yaratıcı insanlar ve marka sahipleri için zengin ve ilginç bir teklif vaat ediyor.

Orijinalliği ve harika bir etkiyi sağlamak için, CMC Italia, Forgraf, Multi Import ve Quadient‘in mevcudiyetine güvenebileceğiniz, sonlandırma, mükemmelleştirme ve baskı sonrası hizmetlerinde herhangi bir eksiklik olmayacaktır.

İÇERİKLERE ODAKLANIN

Etkinlik sırasında yapılacak zengin bir toplantı programı ile, iş ve ağ oluşturma ile dolu, aynı zamanda pazar ve yeni trendler hakkında tartışma ve güncellemelerle dolu dört gün olacak.

YENİLİK İTTİFAK 2022

Fuarın son edisyonunda, çok iyi karşılanan tedarik zinciri yaklaşımı onaylandı ki: Print4All, enstrümantal mekaniğe adanmış etkinlik olan The Innovation Alliance‘a üyeliğini yeniden doğruladı ve bu yıl Ipack-Ima, GreenPlast ve Intralogistica Italia ile birlikte gerçekleşecek.

Kauçuk ve plastik dünyası tarafından geliştirilen yeşil çözümlerden gıda işleme teknolojilerine, gıda ve gıda dışı sektörler için ambalajlamadan grafik özelleştirmeye, bitmiş ürünü taşıma ve depolamaya kadar çeşitli ürünlerle imalat endüstrisi için en iyi teknolojileri keşfetmek için önemli bir fırsat. bitmiş ürünün işlenmesi. Endüstriyel üretim sürecinin farklı aşamalarını yöneten makineler, özellikle her sektörü kapsayan büyük değişikliklerin ışığında, çok yüksek düzeyde bir inovasyonu ve araştırma ve geliştirmeye büyük yatırımları paylaşıyor.

ITA’NIN DESTEĞİ

İtalyan şirketlerinin yurtdışındaki iş geliştirmelerini destekleyen ve İtalya’da yabancı yatırımın çekilmesini teşvik eden devlet kurumu ITA – İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı, Acimga ile işbirliği içinde Print4All’ı destekliyor.

 

PRINT4ALL 2022: A STRENGHTENED OFFER

The market renews its trust in Print4All, which will be held at Fiera Milano from 3 to 6 May 2022 and will be attended by many leading brands, highly representative of every “soul” in the sector.

There will be a strong presence from the converting world, thanks to manufacturers of the calibre of Grafikontrol, IMS Technologies, Rossini and Uteco. There will also be presentations from the cardboard sector, such as Fosber and Vega, and labelling, represented by Cartes, Lombardi Converting Machinery, Luxoro, Omet, Prati among others.

On the printing side, the following internationally reknowned brands has been confirmed: Epson, Fujifilm Italia, HP Italy, Konica Minolta, Kyocera, Neos and Xerox-Bianco Digitale, promising a rich and interesting proposal for printers, creative people and brand owners who will visit the event in search of new proposals and technologies able to offer original and, above all, increasingly customised solutions.

And to ensure originality and a wow effect, there will be no shortage of finishing, ennobling and post-printing services, which can count on the presence of CMC Italia, Forgraf, Multi Import and Quadient, to name but a few.

FOCUS ON CONTENTS

They will be four days full of business and networking, but also of discussion and updating on the market and new trends, with a rich schedule of meetings to be held during the event.

THE INNOVATION ALLIANCE 2022

The supply chain approach that was so well received in the last edition is confirmed: Print4All reconfirms its membership in The Innovation Alliance, the event dedicated to instrumental mechanics, and this year will take place in conjunction with Ipack-Ima, GreenPlast and Intralogistica Italia.

An important opportunity to discover the best technologies for the manufacturing industry, with products ranging from green solutions developed by the world of rubber and plastics to food processing technologies, from packaging for the food and non-food sectors to graphic customisation, through to storage and handling of the finished product. Machines that manage different phases of the industrial production process share a very high level of innovation and major investment in research and development, especially in light of the major changes that are sweeping every sector.

ITA’S SUPPORT

ITA – Italian Trade Agency, the Governmental agency that supports the business development of Italian companies abroad and promotes the attraction of foreign investment in Italy, supports Print4All in collaboration with Acimga.

 

#Print4All #Acimga #MadeByItalia #inkjet #matbaa #baskı #Milano #Italy #Printing #Ita #ItalianTrandeAgency