Ricoh, ISS ESG Kurumsal Derecelendirmesinde “Prime” Statüsünü Kazandı

3

Ricoh, dünyanın önde gelen vekil danışmanlık firması Institutional Shareholder Services Inc. (#ISS )’nin yatırım çözümleri iş birimi olan ISS ESG’nin ESG Kurumsal Derecelendirmesinde “Prime” statüsünü kazandı.

ISS ESG, 8.000’den fazla şirketi çevresel, sosyal ve yönetişim (#ESG) perspektiflerinden analiz eder. Sektöre özgü temel eşiğin üzerinde ESG performansına sahip şirketleri ödüllendirir, bu da iddialı mutlak performans gerekliliklerini yerine getirdikleri anlamına gelir.

#Ricoh ayrıca “#Karbondan #Arındırma, Kaynak Koruma, #İnsan #Hakları ve #Sağlık, #Güvenlik” alanlarında hayli bilinen girişimleri sayesinde, Elektronik Cihazlar ve Aletler Endüstrisi’nde ilk %10 içinde olma statüsüne de ulaşmıştır.

Ricoh sosyal sorunları iş yoluyla çözmek ve sağlam bir yönetim altyapısını sürdürmek için yedi önemli konu belirlemiştir. Grubun 17 #ESG hedefi, her bir öncelikli konu ile bağlantılıdır ve tüm ticari operasyonlarında yerleşiktir. Ricoh ayrıca Birleşmiş Milletler’in #Sürdürülebilir #Kalkınma Hedeflerine katkıda bulunmaya ve 2050 yılına kadar #karbonnötr hale gelmeye kararlıdır.

* 14 Kasım 2021 itibariyle

 

İlgili Kaynaklar

ISS ESG Corporate Rating  (ISS ESG Kurumsal Derecelendirme)

Ricoh’s Approach to Seven Material Issues and ESG Targets  (Ricoh’un Yedi Öncelikli Konuya ve ESG Hedeflerine Yaklaşımı)