Ricoh ve Durst Ortaklıklarını Genişletti

3

Ricoh Avrupa, Durst Group AG ile sürdürdüğü başarılı işbirliğini genişletmek üzere, 50 Milyon Euroluk önemli bir baskı kafası teknolojisi anlaşması imzaladı.

Gelişmiş dijital baskı ve üretim teknolojilerinin lider üreticisi Durst Group, halihazırda Alpha Tekstil Baskı Sistemleri’nde, Ricoh #Gen5 #inkjet baskı kafalarını ve geniş format baskı için piyasadaki en başarılı, üretken ve çok yönlü yazıcı serisi olarak kabul edilen Durst P5 serisini kullanıyor. İmzalanan yeni anlaşmanın bir parçası olarak Ricoh baskı kafaları, gelecekte çeşitli uygulama alanları için oluşturulacak Durst baskı sistemleri için daha da geliştirilecek.

Durst ve Ricoh, uzun ömürlü performans sağlama taahhüdünü paylaşmaktadır. İki şirket, son yıllarda ortaklıklarını yoğunlaştırmış ve Durst #Alpha serisi ile özellikle #dijital #tekstil baskısında, en istikrarlı ve esnek baskı sistemini yaratmıştır. Çıkan sonuç basit görünse de, bu derece güvenilir ve risksiz çözümlerle maksimum baskı kalitesi ve üretkenlik elde etmek, yoğun bir geliştirme süreci ve mürekkep formülasyonu çalışmasının yanı sıra, binlerce baskı kafasının ve tonlarca mürekkebin zorlu testlerden geçmesi sonucu gerçekleşmiştir. Bu deneyim, daha sonra Geniş Format Baskı’ya uygulanmıştır.

Ricoh’un Endüstriyel Baskı İşleri Küresel Genel Müdürü Dr. Christian Compera, “Ortaklık, baskı kafalarımızı gerçek dünya gereksinimlerine göre daha odaklı bir şekilde geliştirmemizi sağlayacak” ve ekliyor: “Çoğu zaman baskı kafası fikri mülkiyeti, malzemeleri ve #baskıkafası üretim teknolojileri ile #mürekkep formülasyonlarını çevreleyen yüksek düzeyde bir koruma olabilir. Ricoh ve #Durst olarak geliştirme ekiplerini bir araya getirerek, nihai bir şekilde müşterilere fayda sağlayacak olan tüm baskı sistemini sürekli iyileştirme hedefini paylaşıyoruz.”

Durst Group’un CEO’su ve müşterek maliki Christoph Gamper ise şu yorumu yapıyor: “Bu anlaşma Ricoh ile işbirliğine dayalı bir yaklaşımı teyit ediyor ve sürdürüyor. Ricoh ile ortaklığımızı genişletmek, bir yandan baskı kafaları mürekkepleri ve alt tabakaların mükemmel etkileşimi üzerinde birlikte çalışırken, öte yanda yeni baskı sistemlerini pazara daha hızlı sunmamızı sağlıyor. Bu, yalnızca maksimum baskı kalitesi ve performansı elde etmemizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha uzun yazıcı ömrü için güvenilirliği garanti eder. Müşterilerimize yazıcı kafası kaynaklı risk faktörü olmaksızın yatırım kararları verebilmeleri için net bir temel sağlar.”

#Ricoh ve Durst’un teknik uzmanlığı ve ekipleri, yazıcıların yansıra yazıcı kafaları geliştirmek için yeni çözümler üzerinde işbirliği yapacak ve ortaya çıkmakta olan uygulamaların ihtiyaçlarına cevap verme konusunda inkjet teknolojisine potansiyel yaratacak. Gelişmiş sürdürülebilirlik için inkjet teknolojilerini ve malzemelerini kullanmanın daha düşük kurutma enerjisi tüketimi gibi yeni yolları şimdiden araştırılıyor. Önümüzdeki aylarda işbirliği girişimleri hakkında daha fazla açıklama yapılacaktır. Daha fazla bilgi için lütfen www.ricoh-europe.com adresini ziyaret edin.